Skocz do zawartości


Zdjęcie

BM 552 Doug Ritter'em sygnowany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
Szybkie kilka slow od swiezo upieczonego wlasciciela.
Ad. 1. Winien jestem przeprosiny dla poczty zarowno PL jak i DE, oraz podziekowania dla budowlancow :) za slowa otuchy. Martwilem sie, ze nozyk juz wsiorbalo, bo dlugo go nie bylo, ale dzisiaj sie sprawa wyjasnila. Noz z Pl do DE doszedl w 3,5 dnia, ale z powodu soboty utknal na zbiorczej poczcie uniwersyteckiej, gdzie do dzisiaj (czyli tydzien z hakiem) sie zastanawiali, czy taki pracuje na Uni (co jest latwe do sprawdzenia na stronie uni), zamiast wyslac pod odpowiedni instytut. Coz - wiekszosc Niemcow nie grzeszy zbytnia inteligencja (to slowa kumpla, tez Niemca).
Ad. 2. Nie bedzie zdjec i typowej tecenzji, bo o 552 mozna przeczytac chociazby [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , a do zdjec potrzeba cyfrowki, ktora bede mial za tygodni kilka.

Otwieram paczuszke i :? Mialo byc Blue Class, wiec i blue pudelesio byc powinno, a jest szare 8) (no samych plusow nie moge napisac, do czegos sie przyczepic trzeba :twisted: ) Otwieram i jest woreczek (no, niech strace 8) ) gustowny, czarny, ni to jedwab, ni stylon, ze sciagaczem i napisem Benchmade, no i mam finalnie nozyk. Sam 552 wyglada lepiej niz na zdjeciach w w/w recenzji.
Rekojesc jest gustownie czarna. Taki czarny czarny, a nie taki gowniany czarny :wink: jak w moim Amphie. W rece :? czuc niestety bazarowosc :) :cry: Lekki jak na te masywnosc i jak ktos nie jest przyzwyczajony do norylowej rekojesci to sie bedzie musial dluuuuugo przyzwyczajac, jak ja. Otwieram i dramat!!! NIE KLIKA!!!! No ale rekojesc to noryl z linersami, a axis to nie tytanowy microbar. Noz chodzi plynnie. Mozliwosc przeniesienia klipsa na druga stone rekojesci tez jest cool. Sheep foot dobrze sie trzyma, aczkolwiek szczytem ergonomii dla mnie nie jest. W odwrotnym lezy mi lepiej niz w normalnym, choc to nie fighter (tu zaznaczyc musze, ze obiektywna ocene bede mogl dac za miesiac z okladem, bo jestem swiezo po kontuzji stawow srodrecza i chwyt mam gowniany, ale i tak Amph jest wygodniejszy)
Ostrze - szerokie, drop point, szlif plaski, na prawie 3 mm grube jest wygodniejsze w krojeniu niz ostrze Ampha (bo ciensze o 1mm). Stworzone do ciecia. Po to kupilem. Nieznacznie krotsze niz w MT, ale SW i choc gole (bez powloczki), to tego oczekiwalem i jest to plus (szczegolnie dla estetow :roll: ). Ale to nie kuchenniak, wiec dla fanatykow owocow - jablka dalej sa przelamywane, a nie przekrajane. Drugi plus - brak recurve, czyli moge go naostrzyc na kazdym plaskim kamieniu, co w terenie jest dla mnie wazne jak cholera. Czytalem o lamentach, ze wyciagniety z pudelka jest ostry, ale nie goli. To chyba sie poprawili, albo ja dziwne wloski mam, bo moja 552 goli tak jak Amph, a nawet i lepiej, bo brak wklesniec na ostrzu. I kolek - mniejszy niz Amphowa lezka - nie przeszkadza tak w krojeniu bulek chociazby, jak w porownywanym modelu. Nie wytrzymalem i pociachalem kilka pudelek w magazynie. Pylnie przez karton, choc lubi sie wyslizgnac - zwalam to na przyzwyczajenie do ciecia takich rzeczy ostrzem recurve. I dalej goli.
Ogolnie - oceniam bardzo pozytywnie. Polecam. Szczegolnie jak ktos ma mozliwosc ominiecia cla - wtedy nie ma chyba lepszego klasowo (i rozmiarowo) foldera za te kase.

P.S.: Rybak - chyba pokochalem BMki :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
Nieee, no Paaniee...

Pudelko jest srebrne, nie szare - bo to "special project" ;)

A poza tym bardzo dobrze wybrales "beginner model".
Ja zaczalem duzo nizej, od Monochrome ;)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Nieee, no Paaniee...

Pudelko jest srebrne, nie szare - bo to "special project" ;)


Jasne. Roznica pomiedzy szarym a srebrnym na tym pudelku jest taka, jak pomiedzy przybrudzonym zoltym (tudziez zoltym z domieszka brazowego) a lososiowym :)
No ale z expertem sie nie dyskutuje :) 8)

A poza tym bardzo dobrze wybrales "beginner model".
Ja zaczalem duzo nizej, od Monochrome ;)



Zaledwie drugi nozyk w zyciu, a tu juz taka pochwala z ust speca :) 8) :)
Czuje sie zaszczycony 8) :wink:
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Otwieram i dramat!!! NIE KLIKA!!!!

Hmmm... moj Griptilian 550 pieknie klikal :) Tak inaczej troche... ale klikal!

Sheep foot dobrze sie trzyma, aczkolwiek szczytem ergonomii dla mnie nie jest.

Ale sheep foot to raczej ksztalt klingi w BM 550...

Generalnie... fajowy nozyk! Gratuluje!
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Jasne. Roznica pomiedzy szarym a srebrnym na tym pudelku jest taka, jak pomiedzy przybrudzonym zoltym (tudziez zoltym z domieszka brazowego) a lososiowym :)
No ale z expertem sie nie dyskutuje :) 8)


Oki, niech Ci bedzie, ze srebrnoszary ;)

O kolorach to sobie z moja zona mozesz pogadac, ja ogolnie rozrozniam bialy, czarny, szary, i chyba jeszcze niebieski i czerwony (no ba :) ).

A jak sie szary troche blyszczy, to srebrny jest.

Zaledwie drugi nozyk w zyciu, a tu juz taka pochwala z ust speca :) 8) :)
Czuje sie zaszczycony 8) :wink:


Nabijaj sie, nabijaj.

Bys podziekowal raczej, ze takie dobre wsparcie i doradztwo masz na forum i dzieki temu od razu trafione zakupy 8)

A tego sheepsfoota to chyba przegapilem.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Ale sheep foot to raczej ksztalt klingi w BM 550...


:oops: :oops: :oops: Mea culpa, mea culpa :oops: :oops: :oops:
Dzieki Akme, bo niezle walnalem! Kiedys porownujac BMki czytalem na szybko i najwyrazniej nie doczytalem i stad ten byk. Chodzilo mi oczywiscie o rekojesc. Przepraszam.


Otwieram i dramat!!! NIE KLIKA!!!!


Hmmm... moj Griptilian 550 pieknie klikal Tak inaczej troche... ale klikal!


552 tez klika, ale porownujac dzwiek do Ampha, to jest jak bzyk komara do ryku Harleya :)

O kolorach to sobie z moja zona mozesz pogadac, ja ogolnie rozrozniam bialy, czarny, szary, i chyba jeszcze niebieski i czerwony (no ba :) ).


Nie martw sie, ja tez rozrozniam tylko podstawowe. Kolorystyczne dysputy sa koscia niezgody w uzgadnianiu czegokolwiek z moja zona, wiec cos o tym wiem :) Dla mnie srebrny, to taki jak moj lancuszek. Jak jest ciemniejszy to jest szary :twisted:

I sie nie nabijam.
Especially for rybak:
poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon za doradztwo :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
Bez przesady, napisalem tylko "a pewnie, kupuj Pan, bo nozyk jest OK", czy cos w tym stylu ;)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Bez przesady, napisalem tylko "a pewnie, kupuj Pan, bo nozyk jest OK", czy cos w tym stylu ;)

Rybak, ale ile treści w tym zawarłeś :!:
Zadziwia mnie ten nóż.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Rybak, ale ile treści w tym zawarłeś :!:
Zadziwia mnie ten nóż.


Czemu?
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Czemu?

Czemu, czemu, ale co czemu. To ile treści w tym zawarłeś. Nie badź taki skromny bo kto wie więcej tu o BM od Ciebie :!:
Czy dlaczego zadziwia mnie ten nóz? No bo jest zadziwiający i mi się podobać zaczyna. Zresztą nie tylko on :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
Noz, ale juz wiem, doczytalem w drugim topiku ;)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
No cóż, pozostaje mi tylko powiedzieć, że jeśli trafi mi się okazja na zdarcie tej BMki bez cła to jak najbardziej. Jakoś tak lubię gripa a tu jest coś podobnego lecz z lepszych materiałów.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

No cóż, pozostaje mi tylko powiedzieć, że jeśli trafi mi się okazja na zdarcie tej BMki bez cła to jak najbardziej. Jakoś tak lubię gripa a tu jest coś podobnego lecz z lepszych materiałów.


Czemu "podobnego"?
To Griptilian przeciez ;)

Ale pamietaj, ze ta klinga to taka lopatka jest, co czasem moze przeszkadzac.
Jesli czesto cos tam potrzebujesz dziubac ostrym czubkiem, to zly adres jest.

Masz droppointa dla porownania i wez pod uwage ze stosunek szerokosci jest jeszcze troche znieksztalcony przez optyke aparatu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A ta wlasnie wersja z D2 tez jest warta uwagi, prawie 30 dolcow mniej bez shippingu, D2 jest niewiele gorsze od S30V jak o trzymanie ostrosci chodzi.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
Tak sobie teraz kilkam i mysle, ze gdyby 552 mail raczke a pelnego aluminium jak Amph bylby maszyna nie do zajechania. Wagi pewnie by mu to duzo nie zmienilo (teraz jest zaledwie jakies 15g lzejszy) aczkolwiek przesunaloby srodek ciezkosci z klingi na rekojesc, ale w extremalnych warunkach roznicy by to nie robilo zadnej, bo to nie siekiera i folderem ciupie sie (no bo rabaniem to ciezko nazwac) sporadycznie (no, moze w chwycie gola reka przy -20 :wink: , ale wtedy raczej niczego sie nie lapie golym lapskiem) . Ale wtedy nie mialby juz pewnie takiej ceny :roll:
Rybak - co Ty na to?

Ale i tak jest fajny - nie zebym cos mial.... :wink: 8) :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Tak sobie teraz kilkam i mysle, ze gdyby 552 mail raczke a pelnego aluminium jak Amph bylby maszyna nie do zajechania. Wagi pewnie by mu to duzo nie zmienilo (teraz jest zaledwie jakies 15g lzejszy) aczkolwiek przesunaloby srodek ciezkosci z klingi na rekojesc, ale w extremalnych warunkach roznicy by to nie robilo zadnej, bo to nie siekiera i folderem ciupie sie (no bo rabaniem to ciezko nazwac) sporadycznie (no, moze w chwycie gola reka przy -20 :wink: , ale wtedy raczej niczego sie nie lapie golym lapskiem) . Ale wtedy nie mialby juz pewnie takiej ceny :roll:
Rybak - co Ty na to?


Presidio sobie kup ;)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

...
Presidio sobie kup ;)


:roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

...
Presidio sobie kup ;)


:roll: :roll: :roll:


No co? 8)

Klinga podobna do Rittera, rekojesc tez w podobnym klimacie, podobna wielkosc, tylko ze nie zytel na stali, a alu na stali, w dodatku linery pelne, a nie cwiartki.

Tylko ciezszy prawie dwa razy, jak juz pisalem, a nie tylko parenascie gram.

Mialem na mysli to, ze taka gripowata maszynka nie do zajechania juz jest, nie trzeba przerabiac Gripka ;)

Aha - no i kosztuje pare dolcow wiecej tylko.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
Oj czuję, że nowy wydatek mi się szykuje, że tak powiem :(
Bez tego się pewnie nie obejdzie. W końcu w jakiś sposób trzeba odzyskać równowagę ducha :twisted:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany

Oj czuję, że nowy wydatek mi się szykuje, że tak powiem :(
Bez tego się pewnie nie obejdzie. W końcu w jakiś sposób trzeba odzyskać równowagę ducha :twisted:


Jak masz jeszcze jakies opory, to zawsze moge pare fotek wrzucic ;)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: BM 552 Doug Ritter'em sygnowany
Wrzuć wrzuć jak najbardziej :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024