Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakaz noszenia noży i kominiarek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Zakaz noszenia noży i kominiarek
Nie wiem czy wiecie, ale szykuje nam się druga Anglia...oglądałem sobie własnie końcówkę 'Detektora' na TV4 i dowiedzialem się, że grupa matek chłopców, którzy stracili życie w Nowej Hucie (krakowskiej) złozyła do sejmu obywatelski projekt zaostrzenia prawa wobec młodocianych przestępców. Zakłada on min.: "zakaz noszenia noży, siekier i kominiarek w miejscach publicznych." Wg prawa taki projekt powinien być rozpatrzony przez sejm w przeciągu 3 miesięcy. 3 miesiące minęły, a tak się nie stało. Ale pani Monika, która była incjatorem tej akcji zamierza kandydować do sejmu, aby być głosem matek z blokowisk.
O ile rozumiem, że prawo powinno działać skutecznie, to ten zakaz jest typowym przepisem podyktowanym sercem i przebytym cierpieniem, a nie rzeczową analizą faktów. Wydaje mi się, że powinniśmy zorganizować jakąś akcję obronną, typu strona WWW i w razie czego wysyłanie mejli do posłów, bo inaczej wkrótce nie bedzie można już cytryny publicznie nożem pokroić. Ponieważ jestem już zaangażowany w inną podobnego typu akcję, rzucam tylko pomysł. Może ktoś go skoordynuje?
Nie lubię przestępców, ani chuliganów. Za pobicia i tym bardziej za zabójstwa trzeba karać niezwłocznie, ale dlaczego mają na ty ucierpieć niewinne noże i moja cytryna w pracy...sam pamietam jak dawno, dawno temu biegałem zimą w kominiarce, bo mi oddech zamarzał... :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
było już nie raz
te podpisy to już zbierali z pół roku temu
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
Szczerze mowiac obawiam sie, ze dwoch takich co ukradlo ksiezyc i oddac niechca moze podobna ustawe wprowadzic w zycie w nastepnej kadencji. Przeciez wtedy legalnie noza miec nie bedzie mozna nawet w lesie - to przeciez miejsce publiczne. W polsce panuje kompletna blokada umyslow na racjonalne argumenty w sprawie posiadania broni palnej wiec boje sie, ze w sprawie nozy bedzie bardzo podobnie. Politycy juz kiedys zakazali posiadania bejsboli - to teraz sie palanty kijami golfowymi tluka, ktore sa jeszcze niebezpieczniejsze...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
wiem, ze było, ale do tego projektu nowy sejm będzie się musiał odnieść. A znając zapędy coniektórych partii mogą coś takiego przepchać. Dlatego pomyslałem, coby zrobić stronę WWW z wzorami listów, które byłby wysyłane do posłów w razie wejścia w procedurę legislcyjną tego projektu. W ten sposób można by skoordynować powszechną akcję ogólnopolską i liczyć na te pare tysięcy mejli, nad którymi ktoś się zastanowi, zanim te przepisy przepchnie.
I o to mi chodziło. Gdyby nie moje zaangażowanie w podobny projekt, dotyczące innej sfery zycia, sam móglbym taką stronę stworzyć. A tak nie będę miał czasu. Może ktoś się jednak znajdzie, który by sie za to zabrał.
Do walki trzeba być przygotowanym i należy ją skoordynować...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
No tak kurwa, bo jak zabronia nosic nozy na ulicy to nastanie Eldorado, ludzie przestana sie zabijac i wszyscy przejrza na oczy i zaczna sie milowac i szerzyc wszem i wobec milosc radosc i pokoj, znikna wojny i glod na swiecie i bezrobocie.

Licze (choc moze pochopnie) ze jedak wiekszosc w naszym rzadzie to ludzie z wyobraznia i zadna poprawka do ustawy nie wejdzie.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

Licze (choc moze pochopnie) ze jedak wiekszosc w naszym rzadzie to ludzie z wyobraznia i zadna poprawka do ustawy nie wejdzie.


Powiedzmy sobie szczerze: NIE. Mozna tylko liczyc na ich lenistwo :?

A jak zakaza to co? Trudno... Nie bede sie przyznawal przed soba ze mam noz. Zostane anonimowym nozoholikiem. Moze A.N. dostana dyspense, jak onegdaj palacze marihuany i beda mogli miec przy sobie dzialke stali na wlasny uzytek? Dostana pozwolenie od komendanta policji na obranie jablka albo pokrojenie chlebka?

Pierdole to.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

Pierdole to.


Jak wyzej...
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
Taki przepis ma tez inna strone. Nie kupisz juz ZADNEGO noza kuchennego. No bo jak go kupisz i niesiesz do domu ... no to posiadasz noz i go NOSISZ ... i jak Cie policjant zlapie w zakupami ze sklepu AGD czy innej IKEA .. no to masz przerabane...

Ogolnie przepis oczywiscie durny i bedzie martwy ... w ostatecznosci beda nosic bandziory zaostrzone kurwa kolki drewniane .... i jak beda chcieli ci zrobic krzywde to i tak zrobia .. np gaz rurka
Ja sie chyba zaczyna pakowac...
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
Cześć,
Jeśli wejdzie taka regulacja, co jest całkiem prawdopodobne, to posiadanie przy sobie noza bedzie traktowane tak, jak noszenie karabinu maszynowego bez zezwolenie (znajac nasz wymiar sprawiedliwości).
Pozostanie starać się o pozwolenie (?) na noszenie przy sobie noża (zabieranie noża na grill, do lasu..... - paranoja).
Słów brakuje poprostu......
Ciekawe jak wyglądała by sprawa pozwolenia na posiadanie noża. Jak przeprowadzą egzaminy :-) ? I pozwolenie na zakładanie kominiarki. Robi się ciekawie. "Może nie będzie lepiej, ale będzie śmieszniej".
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
Znowu skoczyło mi ciśnienie z samego rana. Znając oszołomstwo wszelakiej maści scenariusz jest całkiem prawdopodobny. Przyjmując koncepcję "ustawodawcy pijanego". skutek będzie wręcz śmieszny. Idziesz na ryby "nie wolno", jedziesz w Biesy czy do lasu "nie wolno", niesiesz do domu ze sklepu "nie wolno". Skutek w zwalczaniu przestępczości będzie żaden, ale zawsze autor będzie mógł powiedzieć "proszę bardzo podziałałem w tym kierunku". Przegięcia w związku z taką przyszłą regulacją są prawie pewne. Stosunkowo niedawno oficer Policji uświadamiał mnie, że moja kolekcja szabli na ścianie może narazić mnie na nieprzyjemności, gdyż naruszam nią ustawę o broni i amunicji (myślałem, że się posikam) a potem zacząłem wstydzić się za gościa. Zapytałem go tylko kiedy ostatni raz ustawę sobie przeczytał. Pozostaje liczyć na lenistwo jak napisał wcześniej Xiao. W praktyce prawo to będzie jak sądzę i tak martwe, bo niby jak Policja ma te przypadki wyłapywać ? Chyba tylko na zasadzie dodatkowego paragrafu przy okazji naruszenia jakiegoś innego, lub też wywózki na wytrzeźwiałkę. W razie czego trzeba będzie coś wykombibnować, np. założyć stowarzyszenie (tak jak chyba bractwo kurkowe wykombinowało z kuszą, na którą ciężko pozwolenie jest dostać).
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

Taki przepis ma tez inna strone. Nie kupisz juz ZADNEGO noza kuchennego. No bo jak go kupisz i niesiesz do domu ... no to posiadasz noz i go NOSISZ ... i jak Cie policjant zlapie w zakupami ze sklepu AGD czy innej IKEA .. no to masz przerabane...


pamietam jak kupowalem wiatrowke... najpierw podanie do komendanta rejonowego o wydanie pozwolenia na zakup - z uzasadnieniem unizonej prosby oczywiscie. Potem za 3 tygodnie dostalem te promese, pol roku pozniej pojechalem do sklepu i kupilem BRON PNEUMATYCZNA typu Slavia 630, i z rachunkiem i numerem seryjnym - na komende po pozwolenie na posiadanie (ktorego, nota bene, wcale nie musieli wydac - jak sie komendantowi tego dnia zle rano sralo na kiblu, mogl odmowic. automatycznie nastepowala wowczas konfiskata BRONI bez zwrotu zadnych kosztow).

a wiec:

"Zwracam sie z uprzejma prosba do Szanownego Pana Komendanta Policji w ......... o wydanie pozwolenia na zakup broni bialej w formie noza do obierania warzyw. Noz, ktorego zakup planuje, ma ostrze o dlugosci 6 cm i czarna rekojesc z twardego tworzywa sztucznego. Prosbe swa uzasadniam tym, ze jedzenie ziemniakow w mundurkach od roku, kiedy to odrzucono moja poprzednia prosbe, juz bardzo obrzydlo calej mojej rodzinie. Powstala sytuacja grozi rozpadem podstawowej komorki spolecznej, ktora udalo mi sie stworzyc. Zakupu zamierzam dokonac w sklepie .......... w .......... przy ul. .......... ."
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
ja juz po prostu nie mam sily co do niektorych ludzi... co zmieni zakaz noczenia noza ? przeciez zaden bandzior czy ktos inny sie tym nie przejmuje... matko to oni tak nagle zaczna przestrzegac prawa :!: :idea: genialni sa co poniektorzy nie ma co :roll:
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

W razie czego trzeba będzie coś wykombibnować, np. założyć stowarzyszenie (tak jak chyba bractwo kurkowe wykombinowało z kuszą, na którą ciężko pozwolenie jest dostać).


:o Iiiiiiiiiii Królu Złoty
To prawda ? Kusza na legalu ?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

Cześć,
Jeśli wejdzie taka regulacja, co jest całkiem prawdopodobne, to posiadanie przy sobie noza bedzie traktowane tak, jak noszenie karabinu maszynowego bez zezwolenie (znajac nasz wymiar sprawiedliwości).

Nie przesadzaj. Zam kilku sędziów i mogę powiedzieć, że idiotami na pewno nie są. Faktem jest, że jak wejdzie przepis i ktoś go naruszy to raczej nie będą mogli wystąpić do Prezydenta RP o przyznanie orderu, tylko będą musieli osobę naruszającą przepis ukarać (oczywiście też trafią się nadgorliwcy, ale nie sądzę by była to większość). Tak na marginesie, kiedy pokazałem koleżance, która jest sędzią te bzdety o nożach i kominiarkach, to kobieta nie wiedziała czy śmiać się, czy płakać. Babka jeździ z mężem na motocyklu i z oczywistych powodów czasmi nosi kominiarkę. :twisted:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

W razie czego trzeba będzie coś wykombibnować, np. założyć stowarzyszenie


Stowarzyszenie juz "prawie" jest, zostala wlasciwie rejestracja w sadzie.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

Babka jeździ z mężem na motocyklu i z oczywistych powodów czasmi nosi kominiarkę. :twisted:


A bo wnioskodawcy nigdy niektorych typow ubran nie potrzebowali, wiec innym tez pewnie niepotrzebne.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

"Zwracam sie z uprzejma prosba do Szanownego Pana Komendanta Policji w ......... o wydanie pozwolenia na zakup broni bialej w formie noza do obierania warzyw. Noz, ktorego zakup planuje, ma ostrze o dlugosci 6 cm i czarna rekojesc z twardego tworzywa sztucznego. Prosbe swa uzasadniam tym, ze jedzenie ziemniakow w mundurkach od roku, kiedy to odrzucono moja poprzednia prosbe, juz bardzo obrzydlo calej mojej rodzinie. Powstala sytuacja grozi rozpadem podstawowej komorki spolecznej, ktora udalo mi sie stworzyc. Zakupu zamierzam dokonac w sklepie .......... w .......... przy ul. .......... ."

Czekaj, czekaj, ja sobie to zanotuję ;-)

A na serio to jest paranoja.
Czy multitoole też podpadają?
A noże do wykładzin u tapicerów?
Albo noże do kabli/izolacji u monterów?
Był kiedyś przepis ograniczający długość ostrza, ale moim zdaniem to też jest ślepa uliczka - jak się chce i to łyżeczką do herbaty można zadźgać.
Tym niemniej - trzeba śledzić ich poczynania, bo cholera wie co jeszcze wymyśla.

Co do kominiarek...
Co zimę widzę sporo dzieciaków zasuwających do szkoły w takich nakryciach (?) - już widzę straż miejską, która zdziera im to z głów i wypisuje grzywny ;-)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

:o Iiiiiiiiiii Królu Złoty
To prawda ? Kusza na legalu ?

Nie jestem tego pewny, ale widząc zawody strzeleckie bractwa kurkowego, na których z kuszy się strzela sądzę, że jakaś furtka do uzyskania pozwolenia jest. Trzeba by było dokładnie przeanalizować ustawę a jeszcze lepiej skontaktować się z takim bractwem.
Edit.
Temat kuszy raczej mnie nie interesował, jak już to raczej broń biała i ewentualnie repliki broni palnej na proch czarny.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek

Babka jeździ z mężem na motocyklu i z oczywistych powodów czasmi nosi kominiarkę. :twisted:


A bo wnioskodawcy nigdy niektorych typow ubran nie potrzebowali, wiec innym tez pewnie niepotrzebne.


jak jeździ na motocyklu to to ni jest kominiarka tylko balaklawa :) i juz pod zakaz nie podpada ;)
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakaz noszenia noży i kominiarek
Noszenie noza nie robi z czlowieka bandyty, tak jak brak noza nie zrobi z bandyty aniolka, ale tego zdaje sie, ze niektorzy nie chca zrozumiec.
Warto by bylo, zeby wnioskodawcy tego projektu zapoznali sie z podrecznikami do medycyny sadowej - dopiero zobaczyliby czym mozna blizniemu zrobic krzywde. Wtedy ludzie musielby lazic na golasa po ulicach. Od biedy to mozna i sucha bulka kogos pochlastac (a najlepiej siebie jak juz wejdzie taka ustawa :wink: )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024