Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mycie cordao


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao

jak wytresowałaś swoją cordę, żeby się kąpała?


a widzisz! bo ja mam zielone cordao, więc mu śpiewam z linią melodyczną do "czerwonych korali" z lekkim przytupem: "zielone cordao, zielone niczym trawa, będzie ci się podobało, kąpanie, fajne jest, fajne jest!!"

:)
  • 0

budo_alegría (piciu)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao

a widzisz! bo ja mam zielone cordao, więc mu śpiewam z linią melodyczną do "czerwonych korali" z lekkim przytupem: "zielone cordao, zielone niczym trawa, będzie ci się podobało, kąpanie, fajne jest, fajne jest!!"


Heh, kolor tłumaczy sprawę. Jeśli mi będzie dane w ogóle dojść do zielonego (drugi graduado w ABADA), to moją cordę nauczę chodzić po zakupy i wypełniać PIT-y. No i przede wszystkim nauczę ja oszczędzać, żeby jakieś darmowe minuty przeszły na następny miesiąc :)
  • 0

budo_bobinho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
Ja nie myje cordao. Raz próbowałem i mi lekko zafarbował, a pyzatym to mi się podoba jego zapach… przypomina mi klimat treningów i miło mi się kojarzy. Czuć zapach potu i całego wysiłku co włożyłem w trening. Głupio by było jak by pachniał płynem do płukania :) :D
  • 0

budo_stigi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z ZIMY ! Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao

Ja nie myje cordao. Raz próbowałem i mi lekko zafarbował, a pyzatym to mi się podoba jego zapach… przypomina mi klimat treningów i miło mi się kojarzy. Czuć zapach potu i całego wysiłku co włożyłem w trening. Głupio by było jak by pachniał płynem do płukania


Stary a moze chcesz moja bluzke po paru treningach :D ?? bedzie Ci sie milo kojazylo i ten klimat treningow :P
dobra teraz moja rada idzcie do pralni i mowcie tak:

,,Pani upierz mi tak aby niestarcilo koloru ladnie wygladal, wlalil na kilometr bo wtedy jest klimat i zeby AXE zostala w środku'' 8O
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao

,,Pani upierz mi tak aby niestarcilo koloru ladnie wygladal, wlalil na kilometr bo wtedy jest klimat i zeby AXE zostala w środku'' 8O



- o, nowe cordao??

- nie, wyprane w perwolu cordao magic!

:) :)
  • 0

budo_bobinho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
Stary a moze chcesz moja bluzke po paru treningach :D ?? bedzie Ci sie milo kojazylo i ten klimat treningow :P
dobra teraz moja rada idzcie do pralni i mowcie tak:

poczucie humoru ci sie trzyma :wink: :wink:
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
nie no co Wy, chłopaki, nie dowcipkujcie tutaj, taki poważny temat jest 8O
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
zrobcie w misce roztwor octu ale nie za mocny i zostawcie na noc sznurek zeby sobie polezal, potem kolory nie beda schodzic w praniu ani wcierac sie w abada ( no moze troszke jak sie mocno cwiczy ), a co do zapachu to 2 tygodnie po 3 treningi dziennie i sznurek tak wali ze zeby przejsc przez bramki na lotnisku to go trzeba bylo w dwie torebki zawinac i recznik
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
Przepraszam za pytanie, może jest trochę głupie, :oops: ale z czego są robione corda?? (Jeszcze raz wybaczcie, ale nie mam swojej i nie wiem :oops: )
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
cordy mojej grupy są wyplatane z włóczki (każdy oddzielnie dla okreslonej osoby przez Mastre Barao!!!), której poszczególne, poskręcane wółkna składa się kilkanaście razy i plecie z nich warkoczyk, grubości powiedzmy kciuka...

plecie się z kolorowej już włóczki, także nie barwi się go potem.

(PS: apeluje do Łódzkiego unicaru: znalazłam na tęczy jasno-zielone cordao! podejżewam, że właściciel chciałby je odzyskać:) jest miłe, uczynne, ale zamknięte w sobie i nie chce powiedzieć, do kogo należy :wink: )
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
mestre wyplata corda dla wszystkich aluno ????
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
tak, zgadza się dla kazego z osobna każde cordao sam.
  • 0

budo_alegría (piciu)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao

znalazłam na tęczy jasno-zielone cordao! podejżewam, że właściciel chciałby je odzyskać:) jest miłe, uczynne, ale zamknięte w sobie i nie chce powiedzieć, do kogo należy :wink: )


White Luna: a ja i tak wiem swoje - Ty chcesz tą cordę zachować i skrzyżować ze swoją! :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao

mestre wyplata corda dla wszystkich aluno ????

tez mnie to zdziwilio ale White Luna udowodnila,ze tak jest pokazujac mi fotki,jak ladnie poprosicie to moze tez dostaniecie :)
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
Tak, to prawda:

jeszcze jeden bardzo ciekawy zwyczaj :) w Lagoa cordy zrobione sa z włóczki, jest 11 stopni, są to wariacje kolorów , zielony, zółty, niebieski i biały ( są jeszcze kordy dzieciece wtedy wariacje 3 pierwszych kolorów tyle ze z szarym), cordy plecione są w warkocz z 3 wiazek, kazda po bodajze 20 pasków włóczki.
to w kwesti informacyjnej, ciekawe jest to ze Mestre przed kazdym batizado kazdy Cord robi sam ( są długości 3 metrów ) na wykonanie jednego cordu musi on poswiecic od 15 - 20 min i przy robieniu cordu przechodzi prawie 400 m. Pic polega na tym ze kazdy cord robi osobiscie i nie pozwala nikomu pomóc sobie chocby odrobine, wyobrazcie sobie co sie dzieje jak np. w Porto jest batizado i przystepuje do niego 100 osób, wtedy Barao znika na tydzien bo siedzi w domu i plecie Cordy. :)


  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
w tym momencie to taki sznur staje sie bardzo osobisty i wartosciowy dla aluno
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao

Do kazdego batizado przystepuje w porto okolo 300, a nie 100 osob.

Piękny zwyczaj. Dzięki niemu powstaje więź między mestre i aluno, a corda jest osobistym prezentem, który trzeba szanować tak samo, jak trud włożony w to, by go wykonać.
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
Taa... wiez miedzy mestre, a przyszlym wlascicielem paru ostatnich corda musi byc naprawde zazyla...zwlaszcza jak Mestre cos poplącze nie tak ,w splocie i bedzie musial od nowa zaczynac :wink:
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
W Lagoa te cordy są plecione z włóczki. Ale z tego co wiem, w innych grupach są zaplatane w inny sposób. Z czego są zrobione u was?? Proszę o odpowiedź. ZWŁASZCZA GALO.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie cordao
heh no i jasne czemu niektórzy moga sobie prac i nie boja się że kolor zejdzie... ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024