Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzenie nabłonka rogówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Uszkodzenie nabłonka rogówki
Witam!

Nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale próbowałem szukać i nic nie znalazłem. Problem jest następujący: kiedyś grając w koszykówkę załapałem małą kontuzję, a mianowicie podczas próby blokowania mnie ktoś włożył mi palec do oka i, jak się okazało, uszkodził mi nabłonek rogówki (zadrapał paznokciem najprawdopodobniej). Byłem u okulisty, dostałem żel do oka, pobolało pare dni i przeszło. Jakiś czas później (ok pół roku) zabrałem się za trening SW, a konkretnie Shidokanu, no i podczas lekkiego sparingu bokserskiego w rekawicach zostałem w to oko trafiony i kontuzja się odnowiła - zaczęło boleć jak cholera i całkowicie uniemożliwiało kontynuowanie treningu. Poszedłem ponownie do okulisty i ten powiadomił mnie, że to jest to samo, co wcześniej, bo nabłonek rogówki regeneruje się, ale jest w tym miejscu mocno osłabiony i każde otarcie mocniejsze będzie powodowało nawrót tej kontuzji. Niby nie jest to nic strasznego, bo gdy używam odpowiedniego żelu ból i wszystkie niedogodności z kontuzją związane przechodzą po 1-2 dniach, ale kontuzja wyłącza mnie z treningu i, co gorsza, walki podczas której powraca. Problemem jest też to, że nie trzeba wcale mocnego uderzenia/otarcia, żeby to powróciło (czasem np. trzymając gardę gdy dostaję prosty i moja rękawica otrze się o oko kontuzja wraca... to samo czasami podczas kulania się w parterze). Stąd moje pytanie - czy zna ktoś jakiś sposób, aby tej kontuzji unikać (no oprócz trzymania mocniej gardy :P )? Zawodnikiem nie zostanę - to wiem na pewno, aczkolwiek chciałbym mieć możliwość uczestniczenia w treningach w pełni...
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie nabłonka rogówki
Okulary koszykarskie jak w NBA? :wink:
A serio... to nie wiem.
Chciałem zaproponować przejście na parterowe SW ale skoro twierdziszze w kulaniu też Ci się zdaża to... ja już nie wiem jeszcze mi nikt nigdy palca w oko nie zdołał włożyć.
  • 0

budo_maggik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Uszkodzenie nabłonka rogówki
No z tym kulaniem to trochę źle napisałem - chodziło mi raczej o sytuację w parterze podczas uderzeń na głowę (takie zadawniówki sobie robiłem z kumplami - jeden leży na plecach, drugi w jego gardzie albo w dosiadze, rekawice boskerskie zalozone i leje gdzie popadnie :]). Tak bez uderzeń to tylko raz mi się przytrafilo... na trawie sie kulalismy, trzymałem kumpla w gardzie, trochę się skręciłem i mi trawa w oko wlazła, ale to już jest ten mój pech...
Co do czysto parterowych SW to właśnie planuję to zrobić... ale z dużą niechęcią, bo MMA podoba mi się dużo bardziej... i jakoś będzie mi brakowało tych low kickow, sierpów i kolanek :( Stad właśnie cały temat - zanim zmienie SW chciałbym dowiedzieć się czy coś z tym można zrobić
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024