Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękojeść jak w USMC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_sonny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękojeść jak w USMC
Tylko jest taka różnica że oni mają dostęp do prządnych lakierów a ja to sobie moge kupić najwyżej nitro albo olejny w sklepie z farbami a pozatym lakierowanie to nie taka łatwa sprawa. Nawet polakierowanie drewna na błysk zwykłym lakierem a nie politurą jest trudne i wymaga dużo roboty i wiedzy. Już przerabiałem lakierowanie w trakcie ubijania tych krążków i o wiele lepeij się zbijały jak moczyłem skóre a potem wysychała.
Skóre zaprawie jakimś impregnatem do skór i wystarczy. Ten noży i tak nie porobi za dużo bo stal strasznie rdzewna i jak by miał być do używania w każdych warunkach to powinnenem najperw stal zmienić, zaprojektować od nowa zrobić bardziej funkcjonalną rękojeść itd. A wtedy to by był zupełnie inny nóż. więc tylko go dopieszcze i niektóre rzeczy poprawie

Dzięki i pozdrawiam
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rękojeść jak w USMC
Rękojeść nasączona lakierem nie pracuje. Tworzy monolit, swego rodzaju laminat, a nam chodzi o segmenty, które będą się pod wpływem naprężeń i udarów, przesówać względem siebie o mikron czy dwa, tłumiąc drgania. Skóra nie jest wcale taka delikatna, gdyby była, to nie robiono by z niej pochew. Wystarczy przetrzeć ją olejem lnianym, lub jakimś innym, zasychającym. Reszta konserwacji, to tylko praca takim nożem, skóra sama złapie potrzebną ilość tłuszczu i wilgoci z naszej dłoni.
Krążki skóry można wycinać ze starego paska od spodni. Byle nie był zbyt cienki, to nada się znakomicie. Ja pracując w MZK wycinałem ze skórzanych uchwytów w Ikarusach (tych co były do złomowania).
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024