Skocz do zawartości


Zdjęcie

nessmuk nr. 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nessmuk nr. 2
taki jak poprzednio tylko rekojesc z drewna bukowego, przekładki równiez drewno. dodatkowo dziurka na rzemyk./ dzieki piter za sugestie./

stal D2. pochwa bedzie jurto.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
pełna klasa, niezły filework 8) I idealna sceneria, bardzo ładne fotki.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
no crom, wykonanie bardzo fajne, ale za cholere nie moge sie przekonac do tych nozy (Nessmukow) jako takich. Nie leza mi i tyle. Ale to kwestia gustu.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
Wrzuć te fotki na Imidższaka, co? Na Republice limit transferu przekracza się juz w pół godziny od opublikowaniu posta.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
okej, nie wiedziałem

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
Pinkny!!! :)
Czyżby Neesmukowe szaleństow? Bo mi osobiście styl noża początkowo wręcz się nie podobał, a teraz już robie któryś i czuje że to też nie będzie mój ostatni ;)
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
miałem dokładnie to samo. zaczynałem z taka niesmiałoscia, ale mimo brzydoty tych nozy sa bardzo wdzięczne i "charakterne" tak ze przedemną jeszcze pare wariacji na ten temat.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
gdyby szlif poprowadzić z 2 strony, wyszłoby z tego zgrabniutkie, małe kukri... wydaje mi się że wtedy bardziej byłby dla niektórych przekonywujący. Ja też nie łykam nesmuków.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
Piszecie że wam nie leżą, a ilu w was miało takiego czy innego Neesmuka w łapie?
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
tlim: z teoretykami, ktorzy wiedza lepiej nigdy nie pogadasz.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
w nessmuku i kukri idea jest ta sama - maksymalnie zwiekszyc cięzar czubka ostrza. ale spróbujcie kukri ukroic kiełbase, wypatroszyc rybe albo precyzyjnie obstrugac kijek. dupa. nessmuk ma ostrze wygięte w druga strone i płynny łuk, co pozwala na takie operacje, kukri mozecie co mnajwyzej komus odciąć/ odrabac raczej/ łeb.

ale nessmukiem tez bez problemu jesli jest wiekszy.

te noze nie przekonują wyglądem. dopiero kiedy pobawisz sie nim.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2

Piszecie że wam nie leżą, a ilu w was miało takiego czy innego Neesmuka w łapie?

nie miałem na myśli kwestionowania jego użyteczności, czy tego jak by mi lezał w ręce. Po prostu kształt ostrza do mnie nie przemawia, nie podoba mi sie wizualnie.

Zdjecia nie oddają całego charakteru ostrza, ale ogólny zarys dobrz widać (zwłasza ze fotki sa niezłe) i jak kogoś od razu wzdryga, to nie ma zmiłuj ;)
Mimo całego wykonania, użyteczności i całej masy zalet- jak ze spyderco, niektórych się do niego po prostu nie przekona.


z teoretykami, ktorzy wiedza lepiej nigdy nie pogadasz.

czy ja Ci tutaj cokolwiek narzucam czy do czegoś przekonuję ? Trochę pochopna ocena mistrzu.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2

Piszecie że wam nie leżą, a ilu w was miało takiego czy innego Neesmuka w łapie?

nie miałem na myśli kwestionowania jego użyteczności, czy tego jak by mi lezał w ręce. Po prostu kształt ostrza do mnie nie przemawia, nie podoba mi sie wizualnie.


Mi właśnie oto chodzi że mi na zdjęciach też się nie podobał, ale gdy wziąłem go do ręki to i do kształu wizualnie nabrałem przekonania, a wręcz nawet sympatii :)
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
szlif jest prosty, czy wypukły ?
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
szlif prosty,
a tu rozwiazanie mocowania rzemienia i lepsza fotka fileworka

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
Karol R:
"gdyby szlif poprowadzić z 2 strony, wyszłoby z tego zgrabniutkie, małe kukri" - całkiem to samo przyszło mi do głowy... ciekawe :wink:
Crom:
"ale spróbujcie kukri ukroic kiełbase, wypatroszyc rybe albo precyzyjnie obstrugac kijek" - no tu się jednak nie zgodzę... sory Crom ale ktoś tu pisał coś o teoretykach... :twisted:
A tak ogólnie to niewątpliwie nesmuki to zajebiste małe lub średniej wielkości noże i na bank bardzo przemyślane, tylko że porównanie nóża z 4-5" klingą do kukri 9-12" ostrza to raczej totalna pomyłka
Pozdro Cin
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
cin, nie ja pisałem o teoretykach, a i samym teoretykiem jesli chodzi o kukri tez nie jestem.

nessmuk który pokazałem ma około 10 cali w całosci a kukri bywaja nawet 6 calowe./tez razem z rekojescia/
rozumiem ze 9-12'" ostrze wziąłes z najbardziej popularnych maczet ale w tego typu nozach nie chodzi o wielkosc ale o kształt ostrza.

porównywałem kształt nessmuka i kukri, przyjmujac ze sa podobnej wielkosci i tu przewaga jesli chodzi o wszechstronnosc jest zdecydowanie po stronie nessa.

nawet gdyby zrobic taki nóż o rozniarach całkowitych 39" / odpowiednik janawara kukri/ jestem pewiem ze spisywał by sie jako narzedzie do surwiwalu znacznie lepiej niz jego nepalski odpowiednik.
uważam ze dlatego, iz zachowujac wszerlkie plusy kukri / zwiekszona masa czubka głowni, krzywizna ostrza i dosc gruba rekojesc/ ma dodatkowo zalete w postaci ostrza nadajacego sie o niebo lepiej do ciecia na równym podłozu/deska/ oraz oprawiania zwierzyny. ponadto spróbuj wyciac płaty darni, czy wykrioc i wyjac blok zamarznietego sniegu stosując wklęsłe ostrze.

owszem mozna za pomocą kukri oskórowac zająca, czy wyfiletowac rybe ale po co sie tak męczyc.

ps. lubie kukri i w najblizszym czasie popełnie pewnie jedne albo dwa, ale to nóz do innych zastosowan niz nessmuk. a ja pisałem o nozu traperskim. i w tej roli kukri nie widze wcale a wcale.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2

czy ja Ci tutaj cokolwiek narzucam czy do czegoś przekonuję ? Trochę pochopna ocena mistrzu.


nie ma to na celu jakos ugodzic w ciebie, nie jest to tez zwiazane tylko z toba. raczej to taka ogolna tendencja duzej ilosci ludzi (mnie w pewnym stopniu pewnie tez dotyczy) do teoretyzowania na temat nozy, ktorych zdjecie widzialo sie tylko w internecie.
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2
Crom, wiem, że nie ty pisałeś o teoretyzowaniu, a jeśli chodzi o porównanie nesmuk-kukrii to:
1. 6" długości całkowitej kukrii?! nie pisałem o pamiątkach, tylko o użytkowych ostrzach,
2. średnia wielkość klingi nesmuk knives to mimo wszystko 3-5", a 9-12" dla kukrii (pomijając skrajne przypadki),
3. wycinanie darni czy śnieżnych bloków... hmm... wycinałem płaty darni pod ognisko nie widzę problemu, okopywałem też namiot - spoko,
4. zawsze będzie tak, że niektóre czynności łatwiej wykonać mniejszym nożem,a inne wiekszym,
jeśli idzie o survival zdecydowanie wybieram 9" kukrii niż 4" nesmuka.
A teraz PAX Cromie :wink: pozdrawiam Cin
ps.
1. twoje sesmuki są... hmm ładne są... :)
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: nessmuk nr. 2

nie ma to na celu jakos ugodzic w ciebie, nie jest to tez zwiazane tylko z toba. raczej to taka ogolna tendencja duzej ilosci ludzi (mnie w pewnym stopniu pewnie tez dotyczy) do teoretyzowania na temat nozy, ktorych zdjecie widzialo sie tylko w internecie.


ale moge napisac, ze mi sie nie podoba, prawda? prawda?
mam jeszcze taka wolnosc wypowiedzi?
przeciez ja nic innego nie pisalem, tylko to, ze sie nie moge przekonac do takiego wzoru, nie ze taki noz jest w ogole be i sie do niczego nie nadaje...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024