Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajski Kick-boxing a kick-boxing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_yukichiro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Witam!
Chciałam się dowiedzieć jakie są różnice między zwykłym kick-boxingiem a tajskim kick-boxingiem? Słyszałam, że Tajski jest zbliżony do streetfightingu... ale to tylko tak słyszałam i nie wiem czy to jest prawda. Którą metodę walki polecacie lub uważacie, że jest lepsza do obrony i do walki, chodzi mi głównie o obronę i ewentualnie powalenie napastnika typu dresiarz czy kibol ;) ale i nie tylko.
Nie wiem którą dyscyplinę wybrać, jaką polecacię? Ponoć tajski kickboxing jest bardziej niezawodny w takich starciach.
I mam jeszcze jedno pytanie: Czy wiecie gdzie na Śląsku (Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Siemianowice itd) są takie kluby tajskiego kick-boxingu (i zwykłego), byłabym wdzięczna za wszelkie informacje, linki czy telefony.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję za każdą odpowiedź,
Yuki.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Dziewczyno nie załamuj mnie :) Chetnie Ci udziele informacji bo lepsze to niz nauka do poprawki Tak wiec po kolei:
Nie ma czegos takiego jak tajski kickboxing jak juz to tajski boks a roznica miedzy nim a kickboxingiem jest taka ze w tajskim sa kolana i łokcie ktorych nie ma w kicku i lowkicki (czyli niskie kopniecia) ktore nie w kazdej odmianie kickboxingu wystepuja.
Tajski boks nie jest podobny do stretfightingu bo ten ostatni to coś jak nowa forma krav magi
Co do skutecznosci to teoretycznie lepszy jest tajski ale wszystko zalezy od sekcji a co do sekcji tajskiego w katowicach - odsylam do archiwum
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing

Którą metodę walki polecacie lub uważacie, że jest lepsza do obrony i do walki, chodzi mi głównie o obronę i ewentualnie powalenie napastnika typu dresiarz czy kibol ;) ale i nie tylko.
Nie wiem którą dyscyplinę wybrać, jaką polecacię? Ponoć tajski kickboxing jest bardziej niezawodny w takich starciach.

UCIEKANDO polecam. :wink:
Sugeruje, abyś poszukała troszczeczkę w dziale "Samoobrona dla kobiet" jak chesz trenować SW. Troszke to coś wyjaśni. Tak między nami to dobrze, ze chcesz coś poćwiczyć, ale zapomnij, że bedziesz rzucała dresami po ulicy. To jest nierealne w 99% przypadków. Zresztą widze, ze nie masz większego rozeznania w tym temacie, więc od razu zapomnij o wszystkich filmach z Bruce Lee, Vandamem, czy innym shoumanem. Walka uliczna to nie jakieś fiflaki w powietrzu :P . Poszukaj na stronie Combata informacji na ten temat: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Życzę powodzenia w treningach.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
w Dąbrowie Górniczej jest sekcja. 80pln za 3 treningi w tygodniu badz 70pln za 2 treningi. Trening trwa 1h20min, po 3 miesiącach uszczęszczania na treningi zniżka 20pln. Jeżeli jesteś zainteresowana moge napisać jak się tam dostać :-)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
*uczęszczania :?
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing

(...)

zapomniales o bardzo waznym aspekcie - walce w klinczu (meczace :) )
no i w prawdziwym tajskim boksie (muay thai) mamy jeszcze aspekty sztuki walki jak np waikru, formy itp

w Dąbrowie Górniczej jest sekcja. (...)

czego sekcja :) ? bo chyba zjadles wazna informacje :)
  • 0

budo_yukichiro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
A więc muay thai to inaczej tajski box? Dzikuję wam za wszystkie odpowiedzi. Wiem że moje pytania są dla was prymitywne ale dopiero zaczynam ;)
hmm.. Przemyślę wszystko jeszcze raz ale chyba wybiorę tajski box ;)
Macie jeszcze jakieś sugestię? Będę wdzięczna,
Pozdrawiam, Yuki.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
dobra to ja jeszcze troche opisze,
tajski boks = muay thai (tajska nazwa)

w Polsce tajski boks dziala w dwoch organizacjach

POLSKIE ZRZESZENIE MUAY THAI
-wspolpracuje z Tajlandia i Tajskimi federacjami
-posiada odpowiednie certyfikaty z Tajlandii
-szerzy boks tajski jak najbardziej podobny do oryginalu
-podzial na:
*amatorski MT (ochraniacze na piszczele, korpus, lokcie, kask, rekawice)
*profesjonalny (same rekawice)
*pro-am (w zaleznosci od zawodow mniej ochraniaczy niz w amatorze a wiecej niz w pro)

POLSKI ZWIAZEK KICK BOXINGU
-brak certyfikatow
-walka szybsza, mniejszy nacisk na klincz (tzn szybko walka jest wznawiana jezeli zawodnicy sa w klinczu)
-thai boxing (bo tak nazwany jest tajski boks w PZKB) to tylko jedna z kilku formul kick boxingu

troche pewnie namiszalem ale zasadniczo to tajski boks powinien byc calkowicie oddzielnym sportem/sztyka walki natomiast POLSKI ZWIAZEK KB zainteresowal sie takze rozszerzeniem zasad KB przez dolaczenie lokci i kolan i tak powstal thai boxing w PZKB


co wiecej... hmm
treningi nie naleza do latwych (mozna szybko zrzucic troche tluszczyku :) ), teoretycznie ucza samoobrony ale jak kazdy tutaj i ja twierdze, ze najlepsza samoobrona to biegi dlugodystansowe :) , no ale tak czy siak polecam :)

aha no i polecam (moja) stronke: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , moze znajdziesz tam troche ciekawych informacji :)


ps. jezeli mowie cos nie tak to mnie poprawcie ale chyba wszystko jest ok :)
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
faktycznie zapomniałem :D tajskiego
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Yukochiro, jest sekcja Muay Thai w Katowicach-chojcu, na ul Wesołej 3, w Centrum Odnowy Biologicznej(tam gdzie siłka itp.)
bardzo dobra sekcja, polecam.
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing

dobra to ja jeszcze troche opisze,
tajski boks = muay thai (tajska nazwa)

w Polsce tajski boks dziala w dwoch organizacjach

POLSKIE ZRZESZENIE MUAY THAI
-wspolpracuje z Tajlandia i Tajskimi federacjami
-posiada odpowiednie certyfikaty z Tajlandii
-szerzy boks tajski jak najbardziej podobny do oryginalu
-podzial na:
*amatorski MT (ochraniacze na piszczele, korpus, lokcie, kask, rekawice)
*profesjonalny (same rekawice)
*pro-am (w zaleznosci od zawodow mniej ochraniaczy niz w amatorze a wiecej niz w pro)

POLSKI ZWIAZEK KICK BOXINGU
-brak certyfikatow
-walka szybsza, mniejszy nacisk na klincz (tzn szybko walka jest wznawiana jezeli zawodnicy sa w klinczu)
-thai boxing (bo tak nazwany jest tajski boks w PZKB) to tylko jedna z kilku formul kick boxingu

troche pewnie namiszalem ale zasadniczo to tajski boks powinien byc calkowicie oddzielnym sportem/sztyka walki natomiast POLSKI ZWIAZEK KB zainteresowal sie takze rozszerzeniem zasad KB przez dolaczenie lokci i kolan i tak powstal thai boxing w PZKB


co wiecej... hmm
treningi nie naleza do latwych (mozna szybko zrzucic troche tluszczyku :) ), teoretycznie ucza samoobrony ale jak kazdy tutaj i ja twierdze, ze najlepsza samoobrona to biegi dlugodystansowe :) , no ale tak czy siak polecam :)

aha no i polecam (moja) stronke: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , moze znajdziesz tam troche ciekawych informacji :)


ps. jezeli mowie cos nie tak to mnie poprawcie ale chyba wszystko jest ok :)


Tylko może dodasz do tej wyliczanki że Mistrzem Świata w MT jest Mariusz Cieśliński który jest kick-boxerem i nalezy do tego związku "bez certyfików" :?: :!: czyli Polskiego Zwiazku Kick-boxingu podkreślam Związku nie Zrzeszenia ! i który to związek jest członkiem takich federacji jak WAKO, ISKA czy WKA i istnieje od 20 lat. A to dołaczenie łokci i kolan do kick boxingu dało Mistrza Świata MT. Jeśli mówie cos nie tak to mnie poprawcie :)
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Ja tylko dodam od siebie (widzę że zzz podał parę skrótów... dobrze byłoby je "odkrócić")

WAKO - World Association of Kickboxing Organizations
ISKA - International Sport Karate Association
WKA - World Kickboxing Association

To tyle o organizacjach związanych z MT do których należy PZKB

A jeżeli chodzi o PZMT to są zasadniczo dwie organizacje z którymi Polskie Zrzeszenie (pisze zrzeszenie żeby wątpliwości przy "odkrócaniu" nie było) jest identyfikowane na świecie

WMC - World Muaythai Council (walki pro)
IFMA - International Federation of Muaythai Amateur (jak nazwa wskazuje amatorskie zmagania)

Powyższe dwie są jedynymi organizacjami rozpoznawanymi i wspieranymi przez rząd Tajlandii (a oni tam mają fioła na punkcie MT :) ). Zrzeszają ponad 120 krajów na wszystkich (hehe - prawie) kontynentach

I chyba o to chodziło ludee jak pisał swoje podsumowanie

A co do promowania i rozwijania MT w Polsce - nie ma co pisać. Jak ktoś się interesuje to wie jak to wygląda. Jak się nie interesuje to :D

A - mogłem się pomylić przy skrótach WKA, ISKA, WAKO. W takim przypadku wdzięczny będę za pomoc.

Jak kogoś interesują różnice w regulaminach to dajcie znać... ale chyba to już byłoby OT i to mocno :D

A... prawie zapomniałem
PZKB istnieje od 20 lat - to prawda.
PZMT znacząco krócej - to też prawda.
Taka myśl - jak powstało PZMT to ludzie usłyszeli ze takie coś jak MT jest (mówię o szerszej publice bo zainteresowani wiedzieli siak czy tak).
Zamiarem tego posta było tylko i wyłącznie uzupełnienie podanych wcześniej wiadomości - jak ktoś odczytał go inaczej to już tego człowiek indywidyalna interpretacja :wink:
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
No cóż i jak zwykle jak to w sztukach czy sportach walki bywa zawsze ktoś chce udowodnic że reprezentowana przez nich organizacja jest jedyna słuszną i naj :) Wiec tak WMC - World Muaythai Council naprawde musi byc świetna jeśli od miesiecy maja ranking "...This page is currently underconstruction, please check back in later." W dzisiejszych czasach opieranie się jako główny argument że popiera ją rząd Tajlandi jest troche śmieszny bo nie rząd bedzie walczył :) a to juz dyscyplina miedzynarodowa i jak daną dyscypliną zaczyna zajmować sie cały swiat to i wpływy twórców dyscypliny maleja, tak było z karate, judo czy też z kick-boxingiem. A jesli chodzi o nazwy, jasne że podałes prawidłowe ale co z tego? że nie ma w nazwie MT :) , federacje po prostu ida z duchem czasu i powiększaja zasięg swoich zainteresowań i żaden mistrz MT nie odmówi staru w WKA czy ISKA i o tym dobrze wiesz :) , mało tego pare tygodni temu znalazłem na stronie WMC fotke chyba waszej gwiazdy MT w pasie...ISKA. Stała bardzo dumna w tym pasie. I ostatnia sprawa naprawde robicie duzo dobrego do MT w kraju, jest coraz bardziej popularny i dynamicznie sie rozwija ale raczej jesteście skazani na wspólprace PZKB co może przynieść tylko korzyści dla obu stron.
  • 0

budo_ogr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
w katowicach trenuje juz jedna dziewczyna wiec mialabys z kim cwiczyc , szkola nalezy do sieci szkol Piotra Ochniowskiego Ronin street fighting , tel do trenera 601661004
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Koledzy ale namieszliście w głowie tej biednej dziewczynie :D a Ona chce tylko poćwiczyć i myslę sobie że nie ważne czy bedzie ćwiczyć w PZKB czy w PZMT. Ważne by trener był ok i czegoś ją nauczył.
  • 0

budo_yukichiro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Dokładnie o to mi chodzi :D :D nie chce być zawodowcem, po prostu chcę się nauczyć obrony, trochę potrenować brzuszek ;) nabrać kondycji bo z tym to troche u mnie kiepsko :D i zająć się czymś w wolnym czasie :D
Z waszych wypowiedzi wynika że jednak tajski box jest najlepszy dla takiej osóbki jak ja, o to mi chodzi zeby było jak najwiecej "części" w ruchu :lol: :lol: (nogi kolana łokcie)
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Jeszcze jakieś sugestie? Będę wdzieczna,
Yuki.
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Jak zostało wymienione nazwiksko Piotra Ochniowskiego to powiem - bierz w ciemno :D Trener jest naprawdę spoko - i to zarówno umiejętności jak i osobowość :D

No i nie miałem zamiaru niczego udowadniać - po prostu dopisałem parę informacji. :D
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
Ozzz i ja tez chciałem dopisac tylko pare informacji :)
  • 0

budo_yukichiro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing

w katowicach trenuje juz jedna dziewczyna wiec mialabys z kim cwiczyc , szkola nalezy do sieci szkol Piotra Ochniowskiego Ronin street fighting , tel do trenera 601661004

No dobrze... szkoła należy do Piotra Ochniowskiego... ale jak ma na imię trener ;) do którego podałes mi numer??
  • 0

budo_northon
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajski Kick-boxing a kick-boxing
przewaznie jest tak ze wlascicielem klubu jest trener :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024