Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco Calypso Jr. ZDP-189


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_jast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Witam wszystkich, zarejestrowalem sie niedawno, ale czytam z wielka przyjemnoscia od 2 lat.
Od wczoraj jestem bardzo zadowolonym posiadaczem nowego burgundowego (mnie to raczej kolor wisni w spirytusie przypomina :wink: ) Calypso. Od dluzszego czasu chcialem kupic folder Spyderco, ale grymasilem strasznie i zaden mi do konca nie pasowal: albo za maly, albo za duzy albo nie mial pelnego plaskiego szlifu. W koncu na KnivesPlus zobaczylem to cudenko, a traf chcial, ze zaraz potem pojawil sie w Newsach MS. Zaintersowany bylem nowa stala, bardzo lubie kanapki a cena byla rozsadna, wiec nie namyslajac sie dlugo zamowilem.
Tak wyglada :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Po wyjeciu z pudelka byl scary sharp - bez dotykania skory ogloli mi przedramie. z miejsca bardzo fajnie ulozyl sie w rece. No wiec postanowilem zprawdzic, ile marketingu a ile metalurgii jest w ZDP-189. Pociachalem gruba tekturowa paczke (30 ciec okolo), postrugalem kijki z suchego i twardego drewna, a ten skurczysyn dalej mogl strugac wlosy tak samo jak na poczatku. Coz, nie mam doswiadczenia z zadna z topowych stali, to tak naprawde moj pierwszy porzadny noz i porownywac moge co najwyzej z Opinelem, gdzie tez byl cienki pelny plaski szlif i ktorego podobnie udawalo mi sie naostrzyc. A Opinel po takiej pracy bylby dalej ostry, ale na pewno by nie golil. Zeby rozwiac watpliwoci ciachnalem aluminowa puszke - bez zmian. Dopiero struganie 25 centowki zostawilo na krawedzi minimalne slady.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Zeby nie bylo watpliwosci - czesc, ktora strugala monete dalej golila, trzeba bylo tylko troche kat zmienic :) :) :) .
Prawde powiedziawszy ten krotki tescik zupelnie zaprzecza wszystkim moim nozowym przyzwyczajeniom i sam nie za bardzo wierze - moze na jakas miekka monete trafilem :lol:
Jest to moim zdaniem swietny kandydat na edc dla kogos, dla kogo Manix jes za duzy, bo ksztalt jest dardzo zblizony. Jest nitowany, ale ja dziwny jestem i wole nity (dlatego nie zdecydowalem sie na Paramilitary). Ma ladny kolorek i przeslicznego zlotego Spyderbuga obok dziurki.
Zastrzerzenie mam tylko jedno - dobrze byloby, gdyby wystep nad Spyderhole byl bardziej zaokraglony, wygodniej mozna byloby opierac kciuk. Do precyzyjnego strugania i tak opieram go za dziurka, wiec ergonomii to nie psuje. Ale do czegos przyczepic sie musialem.
Konczy sie przerwa na lunch. Pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Witam, pozostaje tylko pogratulować zakupu oraz życzyć miłego używania i oczywiście całych (nie pociętych) palców :wink: :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Jakis user na bladeforums pisal, jesli dobrze zrozumialem, ze to jego pierwszy produkcyjniak, ktory wyjety z pudelka cial luzno zwisajacy z rolki papier toaletowy - Charmin zdaje sie.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189

Jakis user na bladeforums pisal, jesli dobrze zrozumialem, ze to jego pierwszy produkcyjniak, ktory wyjety z pudelka cial luzno zwisajacy z rolki papier toaletowy - Charmin zdaje sie.


zaczyna mi się podobać :)
  • 0

budo_jast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Cassini, juz za pozno :) Zarz po otworzeniu ledwie musnalem czubkiem skore na zgieciu palca i zrobilo sie sliczne malenkie kuku. :) :)

Cassini - potwierdzam: tnie luzny papier toaletowy. W dodatku po kartonie i patyczkach :twisted:
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
szkoda ze ja takiego nie mam :) )

musze zbierac kasiure ... ;D
  • 0

budo_jast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Sorki, Rybak nie Cassini. :oops: Tak to jest jak sie chylkiem w pracy pisze...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189

Cassini, juz za pozno :) Zarz po otworzeniu ledwie musnalem czubkiem skore na zgieciu palca i zrobilo sie sliczne malenkie kuku. :) :)

Skąd ja to znam ? :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Laminacik na ZDP-189 :twisted:
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
A jak jest z ostrzeniem tego cuda? 67HRC to sumie nie mało :wink: wiec czy tri angle daje rade? Moze tylko diamenty?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
napisałe także o ostrzeniu... najnowszy artykulik na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Swietny artykul Piter poklon
Ciesze sie, ze z ostrzeniem nie ma wiekszych problemow. Ale jesli wziac pod uwage dotychczasowe tempo zuzycia ostrza to przed ostrzeniem moge stanac w tak zaawansowanym wieku, ze nie bardzo bede pamietal, co sie z tymi bialymi precikami robilo :wink:
  • 0

budo_bullitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189
Przez moje łapska przewinęły się już dwie Calypso. Wprawdzie z VG10 i szarymi okładzinami ale... w tym nożyku można się zakochać. No, może nie tak, żeby do niego gadać, ale zapomnieć trudno. Moim zdaniem designersko jeden z najładniejszych noży.
W.
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Calypso Jr. ZDP-189

Moim zdaniem designersko jeden z najładniejszych noży.

Moim zdaniem też i to nie tylko o desgne chodzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024