Skocz do zawartości


Zdjęcie

sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
zaczynam planowac wyprawe dookola swiata na ktora mam zamiar wyruszyc w okolicach kwietnia. planowany czas min.5 miesiecy+ ile kasy wystarczy. 1 etap to syberia wiosna wiec raczej zimno. nastepne etapy beda juz w strefie raczej tropikalnej- chce dotrzec na papue nowa guinee.
wyprawa wiaze sie przede wszystkim z zakupem/wymiana sprzetu i to jak najszybciej abym mial czas go przetestowac.
zastanawiam sie nad zakupem:

- plecaka : 80L + komin. min. cordura. boczne kieszenie. duze mozliwosci troczenia. najlepiej z szerokimi szelkami i specjalnymi podkladkami pod lopatki. widzialem topic o polskim plecaku survivalowym i powaznie sie nad nim zastanawiam.ale chetnie uslyszalbym inne typy. wolalbym raczej cos malo pstrokatego-rzucajacego sie w oczy.

- metalowa siatka zabezpieczajaca: widzialem taki patent do przypiecia i zabezpieczenia plecaka przed kradzieza. nie wiem czy warto?

- buty: nie chce butow typowo trekkingowych. nie mam zamiaru lazic po gorach (duzo). potrzebuje czegos przewiewnego i lekkiego. uzywalem do tej pory salomona canyon. byly niezle ale juz sa troche sfatygowane. jakies inne typy?

- namiot 2 osobowy: max. lekki i maly po zlozeniu.

- zywnosc liofilizowana: gdzie kupic najtaniej. batony energetyczne- robil ktos samodzielnie? poprosze o przepisy

reszte sprzetu w zasaadzie mam.
dzieki za pomoc
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
Po pierwsze: Gratuluję i zazdroszczę! Mam nadzieję, że jak wrócisz, to zrobisz stronke www ze zdjęciami!

Jeśli chodzi o plecak, to produkt współpracy Wisportu i Arizzon wydaje siębyć b. ciekawą propozycją. Dostępne kolory to czarny i oliwka, więc chyba w porządku. I nie jest tak koszmarnie drogi jak np. Karrimor.

Zdecydowanie przetestuj sprzęt na własną rękę, zanim zabierzesz go gdzieś dalej.

Jeśli zaś chodzi o buty, to może Bellevillee na gore-tex'ie? Np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?
Osobiście nie miałem styczności, ale słyszałem duuużo dobrego. Kosztują ok. 450pln

Polecam Ci sandały trekkingowe, zwłaszcza firmę Source. Od kilku miesięcy używam intensywnie i jestem bardzo zadowolony!

Namiot? Hmmm... Jeżeli naprawdę lekki, to był taki model Coleman'a, co ważył ok. kilograma. Ale wchodziły tam dwie os. bez plecaków, więc to Cię pewnie nie urządza.
Sprawdzoną marką jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], A co do modelu, to to się nie wypowiadam, podejrzewam, że są tu ludzie bardziej kompetentni niż ja. Myśle, że z Marabuta, co byś (z wysokich modeli) nie wybrał, to będzie dobrze. Jedyny minus- każdy waży ponad 3x więcej niż Coleman.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
Coleman Raid, skoro wytrzymal miesiac na syberii z makato to wytrzyma i tak awyprawe. Wazy tyle co NIC, jak ojciec wzial do reki to byl w szoku i chcial z miejsca dwa dokupic :)
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
Co do plecaka to proponuję Karrimor Sabre 80-130! Jest to plecak szyty przez Karrimora dla SASu! Nie jest w ogóle "pstrokaty". Występuje w 3 wersjach kolorystycznych: czarny, DPM i oliwka! Ja mam oliwkę i mówię Ci że wygoda maksymalna! Możesz go pięknie skompresować a jak masz naprawdę dużo sprzętu to zmieści Ci się tam wszystko
A do tego GRATULUJĘ pomysłu! Też mi się coś takiego marzy!
Pozdrawiam
g.
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu

Po pierwsze: Gratuluję i zazdroszczę! Mam nadzieję, że jak wrócisz, to zrobisz stronke www ze zdjęciami!


A do tego GRATULUJĘ pomysłu! Też mi się coś takiego marzy!


strona powstanie na pewno. mam tez ambitny zamiar pisania dziennika z podrozy :D

pomysl narodzil sie 2 tyg temu na wczasach. a jego realizacje zaczalem jak sprzedalem 3dni temu wreszcie moj samochod-kasa za niego pojdzie na przejazdy. ta wyprawa ma byc jego ostatnia podroza :-)


dzieki za typy na plecaki i namioty.

zastanawiam sie jeszcze nad paroma gadzetami w zwiazku z tym pytania:

- palmtop z gps- totalnie nie wiem co z mapami jakis "zagubionych" obszarow. oczywiscie nie mam zamiaru lazic po miescie z tym. bardziej intreresuje mnie wykozystanie w terenie.

- ladowarka sloneczna do baterii- hmmmm troszke rozpatruje to w kategoriach gadzetu- troche baterii bede uzywal:latarki,aparaty. nie wiem czy warto w to inwestowac i ze soba tachac. chociaz widzialem 1kg ogniwa w stanach za 50$,ale nie mam pojecia co z efektywnoscia.
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
co do palmtopa z GPS to posiadam owy ale on raczej sprawdzi się w mieście, no chyba że zdobędziesz mapy terenowe to wtedy bez problemu! Jako narzędzie do jazdy po mieście to jest bajer!
Pozdro
g.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
kup se allegrowca - zajebisty sprzet na wyprawe.

ja bym wzial jakas meczetke lub malego fiskarsa, vicka, toola i jakas bmke albo crkt

tylko noze ci potrzebne na taka wyprawe a latareczki, ciuchy etc? :D
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu

- zywnosc liofilizowana: gdzie kupic najtaniej.


Liofilizaty sprzedaje [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Te z Eleny są tańsze.

Przed uwodnieniem
Dołączona grafika

Po uwodnieniu
Dołączona grafika
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
jeszcze robi je: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(dostepne chociazby w grappa.pl - przy przedplacie na konto znizka kolo 5% i powyzej 100zl wysylka gratis)
testowalem wolowine z kluskami, specjalnie po treningu, nawet smaczne, ale po 3-4 godzinach bylem juz glodny
mozliwe, ze wersje "dwuosobowe" beda wtdajniejsze (napewno sa oplacalne, zamiast 125g dostajemy 250 za jedyne 150% ceny pierwszych)

edit: ups nie zauwazylem ze juz link do tego jest :oops:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
z zasilaniem możesz mieć problem , ładowanie słoneczne może i by działało gdybyś przez cały dzień miał biwak i dobre słońce, w drodze, jeszcze czasami zacienionej to nie zda egzaminu

już bym raczej próbował z battery extenderem - czyli pojemnikiem na baterie [np. paluszki] i najlepiej pradem regulowanym na wyjściu [chociaż nie jest to niezbedne] - i trzymać kciuki, że ewentualnie uda się dokupić gdzieś baterii

na pewno warto mieć GPS - do tego albo mapy z siatką GPS, albo mapy wbudowane w GPS, albo palmtopa z mapami - każde rozwiązanie ma plusy i minusy
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
Już gdzieś był temat o ładowarkach słonecznych - ogólnie są mało efektywne

http://budo.net.pl/v...er=asc&start=25 - tu masz przepis na batonik proteinowy
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu

a latareczki, ciuchy etc? :D


wiekszosc sprzetu mam. zreszta mam zamiar odwiedzic chiny wiec spodziewam sie zrobic jakies tanie zakupy przed tropikami. wiec nie mam zamiaru tachac na poczatek duzo ciuchow.

pytanie do Darkness: mozna gdzies kupic te buty Bellevillee w polsce albo europie (mieszkam teraz w holandii). na stronie nie znalazlem przedstawicieli.

namiot Coleman raid: slyszalem wiele dobrego o nim ale raczej bedzie trudno do niego wejsc 2 osoba ze sprzetem. spodobal mi sie marabut komodo.mam nadzieje ze wart swojej ceny i sprawdzi sie w tropikach.

dzieki za odpowiedzi!
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
Marabuty są zdecydowanie warte swojej ceny. Są dość ciężkie tylko, ale bez przesady.

Belleville, to na allegro, albo ebay'u. Szukaj modelu 790.

A z chińszczyzny, to ja lubię tylko podkoszulki...:wink:
  • 0

budo_tuco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
A w jakim przedziale cenowym chciałbyś się zmieścić z plecakiem?


Pozdrawiam

Tuco
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
na plecaku, butach i namiocie nie chce oszczedzac. wiec sky's the limit.
ale powiedzmy nie wiecej niz 500plz za plecak. na pelne wyposazenie 2 osob chce przeznaczyc 3-4k plz. z tym, ze wiekszosc szpeju juz mam.

co do chinszczyzny ja tez tak myslalem dopuki kolega chinczyk nie pokazal mi swoich sandalow. ecco na receptorze- tylko bez znaczkow ecco. cena -15$. chinczycy robia to tak, ze firma zamawia jakis towar np. buty robia 10tys par i kolejne 20tys w tej samej technologii i materialow ale bez znaczkow towarowych...
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: sprzet na wyprawe dookola swiata- pomoc przy kompletowaniu
jeszcze jedna wazna sprawa- latarka.

uzywam mini Q40 z UK. fajna latarka mozna ja zamontowac np do maski. jedynym minusem jest to ze pracuje na 4AA.
zastanawiam sie nad zakupem jakiejs latarki LED. ale nie potrzebuje swiatla "taktycznego" zeby kogos oslepiac tylko raczej uzytkowego- przyswiecic przy rozkladaniu namiotu itp.
latarka ma dlugo swiecic, dawac dobre swiatlo i choddzic na 1-2 bateriach AA(A)

dzieki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024