Skocz do zawartości


Zdjęcie

TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK
Witam!!

Może by tutaj wklejać jakieś wyniki testów i doświadczenia odnośnie baterii dostepnych na naszym rynku


Większość z nas używa tych samych latarek , więc testy powinny być wmiarę wiarygodne

Ja osobiście bedę drążył temat dalej , i wezmę od zaprzyjażnionego sklepu z elektroniką kilka typów baterii różnych producentów i zrobię test na prostym przyrządzie własnej konstrukcji (obciążenie powiedzmy 200 i 600mA)--da to obraz na pojemnośc baterii i jej charkterystyke przy różnych prądach.


Tkneło mnie dizsiaj , bo przyszła paczka z zamówionymi bateriami CR123 firmy PENTAGONLIGHT--i po dłuższych ogledzinach doszedłem do wniosku , że to mogą być Japońskie ogniwa firmy SUNRISE--jak dla mnie lidera w produkcji ogniw wszelkiego rodzaju i akumulatorów obok takich firm jak YUASA,DRYFIT, czy KOBE lub SAFT


Mam taką bataryjkę SUNRISE w lampce tylnej do roweru CATEYE--a lampke mam i używam od 93roku--i to całkiem sporo--a bateria wciąż dobra!!!
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK
Po co masz testować jak już ktoś to zrobił [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a nawet [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK
testy pokazują, iż Surefire są raczej przecietne, dobrze wypada za to duracel
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK
A między innymi po to , że u nas baterie takich firm jak energizer , varta czy duracell WOGULE się nie umywają do tych samych baterii dostepnych w USA czy UK

nie mowie już o dostępnych u nas bateriach innych firm , o których można zapomnieć w innych krajach.

dla przykładu--miernik fluke przywieziony z usa--z baterią energizera działał przez prawie rok , a po zmianie baterii na enegizera kupionego w M1--działa tylko 3 miesiące!!!
miernik jest exploatowany raczej równomiernie.
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK
Witam,
A moze poprostu te z M1 były niewłasciwie składowane?
Mam duracell-e z róznych źródeł, nie stwierdziłem róznic.
Test w mierniku to IMHO nie jest żaden test. Za każdym razem miernik jest inaczej eksploatowany. Chcesz robić test, to kup po kilka egzemplarzy baterii w róznych sklepach, np. po pięć baterii w 10 sklepach. Potem podłanczaj baterie do stabilnego źródła prądowego i dokonuj pomiaru czasu rozładowania każdej baterii. I tak dla każdego producenta i typu baterii osobno. Potem wyniki do arkusza, wykresik i gotowe.
Dobre testy baterii były swego czasu w "Elektorze"....
Koszt takiego badania bedzie dosyć wysoki, a zainteresowanie samym testem będzie mizerne.
IMHO test bedzie niewypałem.
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK
echh nie będę tłumaczył jak , ile i jak długo był eksploatowany miernik , powiem tyle , że różnica 4 krotna w działaniu baterii to chyba lekka przesada-a z miernikiem i elektroniką mam styczność na codzień . . Test zrobie--ponieważ raz, że mnie ciekawią wyniki , a dwa , to to , że baterie mam za darmo.

A wyniki dadzą obraz na to , które baterie dostepne u nas są godne naszych latarek

może kogoś zainteresują może nie.


chodzi głównie o to , aby wykazać które baterie są bardziej wydajne prądowo przy dłuższym czsie rozładowania .--to jest tak samo jak przy akumulatorach żelowych

np. akumulator 12V/7Ah/20hr --oznacza to , że akumulator ma pojemność 7Ah przy 20 godzinnym czasie rozładowania danym prądem , przy 5 godzinnym czasie trwania takiego testu akumulator ma już tylko 4Ah
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK

np. akumulator 12V/7Ah/20hr --oznacza to , że akumulator ma pojemność 7Ah przy 20 godzinnym czasie rozładowania danym prądem , przy 5 godzinnym czasie trwania takiego testu akumulator ma już tylko 4Ah


Skłonny byłbym raczej twierdzić, że przy 20 godzinnym obciażeniu takiego akumulatora pradem nominalnym rozładujesz akumulator, natomiast przy 5-godzinnym rozładowywaniu takiego akumulatora pradem nominalnym, poprostu nie rozładujesz go do końca, ale pojemność się nie zmieni, a zmieni się jedynie ilość pozostałej energii do rozładowania. Tak przynajmniej wynikało by ze wszystkich znanych mi testów i danych producentów, no ale mogę się mylić. Moze w tej kwsetii się coś pozmieniało.... Nie wiem. Dla mnie to już EOT, bo jeśli o mnie chodzi to w moim Metexie baterie zakupione na zachodzie czy w naszych sklepach działają mniej więcej taki sam okres czasu. W discmanie mam akumulatorki, w latarce baterie litowe PentagonLight i też nie zauważyłem anomalii.....
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: TESTY BATERII DO NASZYCH LAMPEK
chodzi przede wszystkim o to , że pojemnosć każdego chemicznego ogniwa--odwracalnego czy nie--zależy w dużym stopniu od reakcji w nim zachodzących podczas rozładowania

duży prąd rozładowania powoduje szybsze rozładowanie , niż wynikało by to z pojemności znamionowej ogniwa--nagrzewa on wewnętrznie ogniwo , zmienia jego parametry.

mały prąd nie powoduje nagrzewania ogniwa , i w związku z tym nie zmienia parametrów.


przy niektórych typach ogniw(głównie cynkowo powietrznych i litowych ) podaje się nawet ciągły i maksymalny prąd rozładowania przy danej temperaturze--

Np to , że taka bateria cynkowo powietrzna ma pojemność np 45Ah i waży ok 5kg i ale jej maxymalny prąd rozładowania (chwilowy) to 800mA ,znamionowy (ciągły) to już tylko 100mA

Z jej pojemności wynikało by , że może oddać prąd 45A w ciągu 1 godziny--ale nawet o ile odda taki prąd , to po kilku minutach szlag ja trafi termicznie.
Ale skoro wiadomo , że jej nominalny prąd rozładowania to 100mA--to wynika , że te 45Ah jest pojemnością uzyskaną przy 450-cio godzinnym prądzie rozładowania.

Proste jak drut , i dlatego bateria baterii nie równa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024