Skocz do zawartości


Zdjęcie

lat 17 co robic ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

lat 17 co robic ?
no wiec tak mam 17 lat od 2 miechow chodze na silke che sie rozbudowac itd.....
mam w planach kontynuowanie treningow do wrzesnia przyszlego roku.....

z jednej strony wiem ze ta cala silownia jest dla przyjemnosci (trening , samopoczucie)
i dla zwiekszenia mozliwosci fizycznych....

z drugiej natomiast moim celem glownym jest MT ktore mam w planach zaczac u serafina albo na gwardii od wakacji roku 2006....

dodatkowo rozciagam sie regularnie co 2 dzien w chacie i z nogami jest coraz lepiej tak wiec jak porozciagam sie tak do wakacji to jush bedzie z czym przyjsc na treningi :D

wiem ze treningow MT i silowni nie pogodze (szkola /czas na regeneracje / dieta na mase)

Po co to wszystko pisze....

zwracam sie do was z pytaniem czy dobrze robie???
Czy moj punkt widzenia na sprawe jest sluszny i czy nie lepiej rzucic silowni w cholere i zabrac sie za treningi (zazanczam ze nie jestem zadowolonyz moich miesni)....

prosze o porady z doswiadczenia... cwiczacych MT
  • 0

budo_p-14
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
Wg mnie bierz sie od razu do MT! Do sportów uderzanych wcale nie jest potrzebna duza masa miesniowa, a robienie masy na siłce może Cię znacznie spowolnić. Zresztą wg mnie szkoda roku :D
  • 0

budo_slim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
też tak sądze . szkoda czasu , nie marmuj go , jeśli możesz to idź teraz .... a siłownie pogodzisz bez żadnych problemów , przecież nie musisz być wielki jak strongmeni ;]
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
Nie musisz być niewiem jak zajebiście zbudowany i rozciągnięty żeby Cie wpuścili na treningi. Ja jak przyszedłem to byłem takim nierozciągnietym flaczkiem :) i z czasem jakos to sie tam kręciło(choć przyznam że po wakacyjnych piwkach to troszke maciuś urósł :P ) dlatego wg mnie nie powinieneś wybiegac w tak dalekie planowanie tylko poprostu-chcez trenowac MT? to trenuj. proste? :wink:
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
jasne ze nie chce wygladac jak strongman :F:F
siostra i mama jush mi mowia ze zaduzo przybralem ale liczy sie wlasny gust :F

zawsze od dziecka chodzilo mi to po glowie zeby chodzic na silke....

co do "pogodzenia" obu rzeczy to nie ma szansy na pogodzenie ich w pelnym wymiarze....

3 treningi na silce tygodnuiowo + 3 treningi MT = zjechany organizm / brak czasu na regeneracje / sklabsze treningi MT (po silce misnie bola itd)

po za tym masy by sie nie robilo bo takie treningi bardzo duzo spalaja kalorii i czasu jeszcze wiecej zabieraja z dojazdem wiec z przestrzeganiem diety nie da rady...

a rzecz najwazniejsza to szkola i czas nie da rady gdzie czas na jakas klasowke od czasu do czasu itd :F


zobacze moze efekty wczesniej mnie zadowola i wczesniej zaczne na mt chodzic....
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
Jeżeli docelowo myślisz o MT to nie masz się nad czym zastanawiać- zaczynaj już teraz. Jeżeli zaczniesz za rok i będziesz ostro trenował to i tak większość masy z siłowni zgubisz w cięgu kilku miesięcy.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
rozco nie moge sie z toba zgodzic przy odpowiedniej diecie nie spadnie mi masa ....
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
Oj w Serafinie masa Ci napewno spadnie :)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
Do autora tekstu. Sam juz sobie odpowiedziales. Jesli rzeczywiscie twoim glownym celem jest mt to zasuwaj na treningi i sie nawet nie zastanawiaj. Silownie sobie podpasujesz z treningami mt. Choc na pewno bedzie nie latwo.
Z kolej jesli wolisz sylwetke i +40 w bicu to mt sobie odpusc. Bo przy 3 trenignach mt w tygodniu....przy duzej intesywnosci....po prostu mozesz sie szybko zniechecic.
Poki co mozesz sprobowac mt+silka. Nie dasz rady. Czy nie bedzie widocznych wynikow. To po prostu z czegos zrezygnujesz. I moze w pozniejszym czasie wrocisz do takiego zestawienia.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
hmmm...

rzeczywiscie piszecie z sensem.....

musze sie mocno nad tym zastanowic...

na pewno nie uda mi sie pogodzic tych 2 rzeczy mam tutaj 100% pewnosc...
  • 0

budo_rozco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
Co do masy podczas treningów MT. Widziałem sporo osób które poprostu schły z tygodnia na tydzień.Podczas godzin sparingów i walenia w worek zgubisz tkankę mięśniową wypracowaną podczas powolnych i monotonnych ćwiczeń na siłce.
Oczywiscie można zwiększać masę trenując SW, ale to już wyższa szkoła jazdy.

W pełni popieram Zolina trzeba sie na coś zdecydować.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
tutaj glowna sprawa sa wegle zeby odpowiedznia ilosc dostarczyc i takie rozne zabawy tush po treningu trzeba zrobic zeby ograniczyc proces kataboliczny... do tego duzo bialeczka i miesnie sie maja czym regenerowac...
carbo + bialeczko ostrovii po treningu (szybkoprzyswajalne) do tego glukoza/dextroza i tauryna

treningi sw to dlugotrwale cwiczenia aerobowo silowe :D
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
lat 17, co robic?
walic konia!
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
eee, znaczy sie cwiczyc reke mlota :)
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?

lat 17, co robic?
walic konia!

Troche to przykre wypisywac takie rzeczy...obojetnie po czym bys nie był, lub o zgrozo, na czysto.

No, ale z czym do kogo...żenujacy jestes.


prosze o porady z doswiadczenia... cwiczacych MT


A inni nie moga dać Ci porady jak rozplanować czas?
  • 0

budo_kubek16
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jedlina Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
siemka wszystkim.no kapral zeczywiscie jest zalosny, a co do tematu to mam taki cos dla rescala666.posluchaj:odpusc sobie zbyt obciazajace organizm treningi na silowni-cwicz raz na tydzien tak z 2godz-pocwiczysz z 2 latka(wiem ze duzo czasu ale warto) i zobaczysz efekty,nie tylko sila udezenia ale i szybkosc ci sie zwiekszy.wcale nie potrzebujesz miec duzej masy zeby chodzic na MT.ja waze malo(nie bede pisal ile :-) ) i miazdze kolanem kolesi ktorzy sa 20 kg masywniejsi.wytlumaczenie sa masywnijsi ale traca przez to na szybkosci i na refleksie-ciezko im sie uchylic czy odsunac.
takze odradzam silownie czesciej niz 1raz w tygodniu a preferuje duza czaestotliwosc treningow MT.a pozatym najlepiej jest powiazac wszystko razem:nauka+odpowiednie treningi=dobra przyszlosc.przemysl to sobie
  • 0

budo_heihachiro
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
Co do trenowania Muay Thai... Mieszkam w takiej miejscowości, gdzie nie ma żadnej sekcji MT.. bardzo chciałbym ćwiczyć ten styl walki.. jak myślicie czy można spróbować trening w domu ?? dajcie odp, będe bardzo wdzięczny :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?

Co do trenowania Muay Thai... Mieszkam w takiej miejscowości, gdzie nie ma żadnej sekcji MT.. bardzo chciałbym ćwiczyć ten styl walki.. jak myślicie czy można spróbować trening w domu ?? dajcie odp, będe bardzo wdzięczny :)


w domu mozna samodzielnie robi c to co Kapral zaleca :)
uzyj wyszukiwarki, temat dośc często poruszany - ponadto wypowiadasz się nie na temat
  • 0

budo_---tytus---
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?
a co sądzicie o ćwiczeniu na siłce SIŁY a nie masy?? oczywiście z połączeniu z treningami sztuk walk, co wy o tym sądzicie,\?? ODPISZCIE :!:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: lat 17 co robic ?

a co sądzicie o ćwiczeniu na siłce SIŁY a nie masy?? oczywiście z połączeniu z treningami sztuk walk, co wy o tym sądzicie,\?? ODPISZCIE :!:


siła mięśnia zależy od jego przekroju poprzecznego ( a ten zależy od masy miesnia), w poczatkowym okresie ćwiczeń siła mięśnia nietrenownego wczesniej wzrasta bez wzrostu jego masy, ale gdy zostanie osiagniety szczyt jego możliwośći przy danej masie, dla dalszego wzrostu siły konieczny jest wzrost jego masy.
A pozatym temat wielokrotnie omawiany
Use the google, Luke
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024