Skocz do zawartości


Zdjęcie

CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Eyal Yanilov był jak najbardziej uczniem Imiego ale jak to bywa połasił się na kasę.

Stworzył swoją IKMF i tak to ciągnie nie zmieniając systemu według Izraelskich specyfikacji (mam na myśli IKMA którą założył Imi) tylko według siebie, co nie zawsze kończy się za dobrze.

Haim Gideon został mianowany Grand Masterem Israeli Krav Maga i taka jest prawda. Nie będę się spierał z obrońcami IKMF czy innych federacji, bo to nie ma sensu i do niczego nie doprowadzi. Trenowałem w IKMF i uważam że ma wiele niedociągnieć. Niedługo trenuję w IKMA i widzę wielkie różnice w podejściu do wyszkolenia. Może są jakieś błędy w szkoleniu, ale ja ich nie widzę i jak na razie nie znam systemu który byłby dla mnie lepszy i ciekawszy. Ale jak już mówiłem jest to moje prywatne zdanie.
Jeśli chodzi o IKMF to wiele technik ma wiele niedociągnieć i na ulicy na pewno dostanie się w ciry jeśli nie ćwiczy się dostatecznie długo, a Israeli KM uczy walki, a nie obrony - a to robi WIELKĄ RÓŻNICĘ.

Na pewno zaraz będzie kilka wypowiedzi polemizujących z moją, ale mi to nie robi różnicy. Dla mnie IKMF nie jest spadkobiercą pracy Imiego i tyle.

Pozdrawiam serdecznie

g.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
to cos mi przypomina podobny motyw z innym systemem a mianowicie z jkd
za bardzo sie ludzie przejmuja tymi wszystkimi koalicjami federacjami i innymi gownami
tymi pasami dyplomami i tytulami
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Dlatego ja wolę sport. Walczy ze sobą dwóch zawodników wg reguł muay thai, bjj, MMA, czy czegoś innego i widać kto jest dobry. Przy braku konfrontacji typu sportowego jest pogoń za „pasami, dyplomami i tytułami”.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

Dlatego ja wolę sport. Walczy ze sobą dwóch zawodników wg reguł muay thai, bjj, MMA, czy czegoś innego i widać kto jest dobry. Przy braku konfrontacji typu sportowego jest pogoń za „pasami, dyplomami i tytułami”.


To nie tak do końca - sa szkoły, ktore niekoniecznie "robią " sport a konfrontacje sa na bieżąco. I tak np. w KTJ lub VVD walka jest stałym elementem treningu ( zawody raz, dwa do roku ) i nie koniecznie musi to być danomania lub tytulomania.
Owszem zgadzam sie z przedmowcą, ze są ludzie ktorzy zamiast viagry musza zdobywać w niekoniecznie "sportowy" sposób daniki i dyplomiki, ale oni tylko osmieszaja prawdziwa MA.
pozdrawiam
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Proponuje treningi u najlepszego trenera niezależnie od tego z jakiej jest federacji. W Łodzi prowadził kiedyś treningi KM P. Rogowski i był bardzo dobry i warto było do niego iść.
Ja osobiście wybrałem P. Piotra Lizaka ze Stowarzyszenie KravMaga bo wg mnie jest najlepszym instuktorem w Łodzi. Ma bardzo duże doświadczenie, przykłada się do treningów nie robi żadnej ściemy. Wszystko jest u niego jasne i klarowne.

Potrafi bardzo dużo zarówno w parterze (już wkrótce niebieski pas w BJJ) jak i w stójce (boks).

Każdy kto przychodzi może się spróbować z P. Piotrem, nie odmawia sparingów a i w środowisku łódzkiego MMA jest również dobrze znany (prosze zapytać np. P. Piotra Kaprala trenera bjj).



Trenujcie u najlepszych.
Pozdrawiam
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
re up

O to moze sie przejde kiedys zobaczyc jak wygladaja treningi u P. Lizaka. U kogo bedzie robil niebieski pasek, wiesz moze?

Co do P. Kaprala to raczej ciezko bedzie sie spytac bo wyjechal do Angli i nie wiadomo kiedy wroci.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Miał robić teraz u P. Matuszczaka czyli pod Harrisem (jak P. Kapral).
Od przyszłego roku szkolnego mają być treningi KM adresowane do specjalnej grupy ludzi, których interesuje więcej zagadnień niż samoobrona, więc jak będziesz chciał to przyjdź (będą również treningi w parterze).
Jak trenowałeś u P. Kaprala to mogłeś widzieć P.Lizaka bo on czasem (rzadko) przychodził.

P.Lizak wychodzi z założenia, że BJJ to świetna sztuka walki, ale walka w stójce jest dla niego ważniejsza (stąd świetnie boksuje).

Zresztą wpadnij to zobaczysz.

Myśle że lepszego trenera KM w Łodzi nie znajdziesz (mimo że to faktycznie centrum KM w kraju)
  • 0

budo_grot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
O super,
Skoro mozna posparować to na pewno przyjadę jak rozpocznie się rok akademicki.
Trzeba zbierać doświadczenie:-))
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
re Kreiten

A to chyba nie zrobil niebieskiego paska. Kumple z sekcji byli i przywiezli paski, ale P. Lizaka nie bylo chyba w tej grupie, ale dzisiaj na treningu sie spytam i upewnie.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Teraz już wiem, że nie pojechał na obóz bjj (praca praca). Ale jeśli chcesz to wpadnij do nas trening posparujesz z nim i sam ocenisz.
  • 0

budo_syzyf
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

Proponuje treningi u najlepszego trenera niezależnie od tego z jakiej jest federacji. W Łodzi prowadził kiedyś treningi KM P. Rogowski i był bardzo dobry i warto było do niego iść.




A nie chodzi ci tu o Jarka Rogowskiego. JEstem u niego na treningach KM w Wawie, ale wiem ze do lodzi tez jeszcze jezdzi. To on czy tylko przypadkowa zbierznosc nazwisk
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
re up
To on. Wyemigrowal do wawy. I z tego co wiem w lodzi nie prowadzi treningow.
  • 0

budo_grot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Prosze i co się porobiło, Krav Maga przez inne systemy uważana jest za cieńki system.
Prawdziwa Izraelska nie jest cienka został wypaczony obraz Israeli Krav Maga przez Tomasza Adamczyka który swoimi kłamstwami i manipulacją doprowadził do takiego burdel... na forum jaki jest.
TOMASZ ADAMCZYK KŁAMIE!!!
Proponuję ignorować zaczepki jego przyd.... i
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

Prosze i co się porobiło, Krav Maga przez inne systemy uważana jest za cieńki system.
Prawdziwa Izraelska nie jest cienka został wypaczony obraz Israeli Krav Maga przez Tomasza Adamczyka który swoimi kłamstwami i manipulacją doprowadził do takiego burdel... na forum jaki jest.
TOMASZ ADAMCZYK KŁAMIE!!!
Proponuję ignorować zaczepki jego przyd.... i

......OJ TAM GROT! nie płacz!bądź mężczyzną! :D krav maga nie może być "uważana za inne systemy za cieńki system" ...tylko być ewentualnie postrzegana przez przedstawicieli innych systemów :D ...Grot! w ogóle dramatyzujesz! weź się normalnie w garść chłopie! wszystko może być cienkie lub nie w zależności od człowieka który sie danym systemem posługuje,oczywiście system czyli narzędzie walki/samoobrony musi dać człowiekowi odpowiednie możliwości, zatem jest to odpowiednio zrównoważone:człowiek i jego narzędzie (czyli system walki).... i całość dopiero mozna oceniać.Krav maga jest świetnym systemem samoobrony,ale zawsze lepszy do walki na ręce i nogi będzie kick-boxing czy muay thai ,a w walce na chwyty-zapasy,judo czy jujitsu ....a wartość krav magi ocenia sie po tym czy człowiek posługujacy sie tym systemem(i oczywiscie odpowiednio sprawny) wyjdzie cało ze starcia uliczno-knajpianego czy też wyniosą go ,a nie po tym czy stosując krav mage wygra się zawody vale tudo ...bo to inna bajka.
  • 0

budo_grot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
O czym ty człowieku piszesz system Israeli Krav Maga to system walki i od samego początku był, natomiast to, co jest dawane oferowane przez Adamczyka to faktycznie system samoobrony i to wątpliwej jakości. Wartość danego systemu nie ocenia się na podstawie najbardziej uzdolnionej jednostki czy tez osoby, która ma określone predyspozycje do sportów kontaktowych, ale na podstawie umiejętności całej grupy studentów ćwiczących dany system. Studenci Adamczyka, dlatego właśnie dostraja baty w knajpach, bo rozbudza on im nadmiernie psychikę wmawiając im, że po krótkim okresie szkolenia będą sobie wstanie poradzić z kilkoma przeciwnikami. I te KŁAMSTWA ADAMCZYKA sa groźne.Jeśli gość nie potrafi walczyć z jednym przeciwnikiem to uczenie go walki z wieloma (jak to uczy Adamczyk na początku) to bzdura
  • 0

budo_mlody997
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
A ja trenuję w sekcji instytutu i nigdy nic takiego nie slyszalem, za to na kazdym treningu słyszę że po pokonaniu agresora mam się oddalić bo za rogie może stać jego kilku kolegów
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

Studenci Adamczyka, dlatego właśnie dostraja baty w knajpach, bo rozbudza on im nadmiernie psychikę wmawiając im, że po krótkim okresie szkolenia będą sobie wstanie poradzić z kilkoma przeciwnikami.

no ja akurat P1 pod okiem Adamczyka zdawalem i mialem ta przyjemnosc wysluchac jego objasnien odnosnie wielu cwiczen zadaniowych. ani razu nie powiedzial nam ze bedziemy w stanie walczyc z wieloma przeciwnikami. ani on na egzaminie ani zaden instruktor podczas zajec - nigdy. czesto nawet mowili ze mozemy sobie nie poradzic nawet z jednym.

tak przy okazji to nieproporcjonalny przyrost ego w stosunku do umiejetnosci wystepuje niemal w kazdym sporcie walki. to nie wina systemu tylko samych trenujacych.

mam nadzieje ze do treningow masz taki sam zapal jak do krucjaty przeciw Adamczykowi.
daj mu spokoj! jezeli jest cieniasem to z czasem wypadnie z rynku. a czasu jaki spedzisz na bezowocnych probach podwazenia jego autorytetu nigdy nie odzyskasz.
  • 0

budo_grot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
To akurat było celne :)
wyoada z rynku, tylko nie może sie z tym pogodzić :) :)
Dlaczego:bo T. Adamczyk KŁAMIE I NAGINA FAKTY :!:
  • 0

budo_karolak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Grot......
użytkownicy tego forum chcieliby na pewno przeczytać coś bardziej merytorycznego niż STAŁE twoje powtarzanie że "Adamczyk kłamie"....
Grot-wybacz .....ale to stało się już po prostu nudne.
  • 0

budo_grot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
O to dlaczego kłamie
Na swojej stronie T. Adamczyk zamieszcza:

IKMF założona została przez twórcę systemu
IMI LICHTENFELDA
oraz jego najlepszego instruktora i przyjaciela EYALA YANILOV,
dla nauczania Krav Maga na całym świecie!


Co jest oczywiście bzdurą ponieważ
Imi był założycielem Izraelskiego Stowarzyszenia Kra Maga i nigdy innego nie zakładał.
Na Stronie Izraelskiego Stowarzyszenia znajduje się film z 1996 r. z ceremonii nadania 8 dana Hajmowi i namaszczenia go na swojego nadstępce jak również dokumenty notarialne. Strona jest również w wersji anglojęzycznej, więc można ją sobie poczytać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024