Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie dot. zdjęć z obozu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie dot. zdjęć z obozu.
Mam pytanie:
Parę zdjęć z obozu jest podpisanych "vale tudo" a parę innych jako "walki"
Chciałem zapytać więc jaka była różnica między tymi treningami.

pozdrawiam
m.



ps. założyłem oddzielny temat, bo skasowano moje pytanie zadane w topicu ze zdjeciami, jak rozumiem nie wolno tam nic pisać.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

Mam pytanie:
Parę zdjęć z obozu jest podpisanych "vale tudo" a parę innych jako "walki"
Chciałem zapytać więc jaka była różnica między tymi treningami.

Taka że na vale tudo była technika i walki.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
A co było na walkach?
Jakie techniki wykorzystuje vale tudo?
Można się dowiedzieć coś więcej?
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

A co było na walkach?

Jak nazwa wskazuje Vale Tudo, znaczy wszystko dozwolone, chyba że ktoś nie miał rękawic to same chwyty.

Jakie techniki wykorzystuje vale tudo?
Można się dowiedzieć coś więcej?

Techniki bjj, muay thai, boksu, zapasów np.
Na obozie były podstawy zachowania się w sytuacji kiedy przeciwnik siedzi na tobie i uderza lub znajduje się w pozycji bocznej i kopie jak też ogólnego zachowania w sytuacji kiedy znajdziemy się na ziemi.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
O sory, wyslalo mi sie w polowie wyrazu.

Jaka jest wiec roznica miedzy Krav a Vale Tudo?
I tu i tu wszystko dozwolone, wykorzytywanie podobnych technik, etc.
Ta roznica jest dla mnie intrygujaca, a domyslam sie, ze jest skoro zostalo to polaczone na tym obozie.
Ja na raziee nie widze zadnej. Jak dla mnie maslo maslane. I dziwie sie ze to co sie zwykle robi na treningach KM tu zostalo nazwane VT, bo to co opiales nt. VT to jest to co sie robi na normalnym treningu Krav.
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
Mówiąc niejako "ze strony KM" - różnica jest dosyć znaczna, choć akurat w samej walce wręcz wygląda to w sumie podobnie - są po prostu techniki skuteczne i tyle - nie ma znaczenia czy to będzie krótki lewy sierp na dolne żebra czy balacha (pomijam tu część uderzeń i ataków nie mających zastosowania w walce "sportowej", w odróżnieniu od konfrontacji mającej na celu obronę zdrowia/życia/mienia własnego lub osoby ochranianej), różnić się może jedynie ich egzekucja - w warunkach samoobrony nie czekamy aż nam przeciwnik "odklepie" tylko zależnie od wymagań sytuacji robimy mu krzywdę mniejszą lub większą.

KM inkorporuje także działania z zakresu strzelania bojowego, walki bronią, działań CPP i policyjnych etc. Różnice dotyczą również przyjmowanej taktyki - VT (jeśli dobrze rozumiem jego definicję) nastawia się na walkę 1 na 1. KM zakłada natomiast obecność dodatkowego zagrożenia, broni, pojawienia się nowych przeciwników, konieczności wykorzystania broni improwizowanej - a także na pewne działania psychologiczne. Stąd na przykład podejście do parteru (przynajmniej to z jakim ja się spotkałem) jako "ostateczności" w samoobronie prezentowanej przez KM (nie znaczy to że parteru nie należy ćwiczyć - wręcz przeciwnie, po to żeby umieć z niego możliwie szybko wyjść). Mam nadzieję że takie "systemowe wyjaśnienie" rzuca nieco światła na sprawę różnicy między KM a VT.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

Ja na raziee nie widze zadnej. Jak dla mnie maslo maslane. I dziwie sie ze to co sie zwykle robi na treningach KM tu zostalo nazwane VT, bo to co opiales nt. VT to jest to co sie robi na normalnym treningu Krav.

Tak myślałem że dąrzysz do tej puenty. Trening vale tudo jest inny od krav maga bo założenia są inne, jeśli nie widzisz różnicy to poznajesz dopiero systemy walki. Jeśli zakładasz walkę np. w parterze to w Krav Maga jest to niedopuszczalne ze względu np. na możliwość otrzymania buta od drugiego przeciwnika.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
Daze do tej wlasnie roznicy. Jaka jest roznica w tych zalozeniach? Bo w KM parter jest traktowany jako zlo konieczne. Cwiczymy go, bo moze sie przydac, ale nie dazymy do niego, bo na ulicy to klapa.
Czego mial nauczyc trening VT?

>>MateuszK
Po czesci opisales to o co mi chodzi. VT jakby na to nie patrzec, to dyscyplina sportowa. A kazdy sport zaklada rywalizacje z przeciwnikiem. KM to nie sport, tu nie ma rywalizacji, wynikow, punktacji. To walka w ostatecznosci.
Dla mnie te zalozenia wzajemnie sie wykluczaja.
I dlatego jestem ciekaw, jakie byly zalozenia terningu VT na obozie Krav. Ciekawostka czy cos wiecej?
Techniki sa b.podobne,zeby nie powiedizec takie same, bo nie zostaly w wiekszosci wypracowane indywidualnie przez Krav czy VT. Wiec oproocz roznicy w nazwie i wykluczajaychh sie zalozen, nie widze niczego innego.

pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

Daze do tej wlasnie roznicy. Jaka jest roznica w tych zalozeniach? Bo w KM parter jest traktowany jako zlo konieczne. Cwiczymy go, bo moze sie przydac, ale nie dazymy do niego, bo na ulicy to klapa.

Nie dążysz do tej różnicy tylko jesteś obruszony że w WKMF ćwiczą też vt. Stąd twoje texty "masło maślane".

Czego mial nauczyc trening VT?

Jesteś rozgoryczony więc dusputa z tobą sensu nie ma, przejdź do mirka oknińskiego i powalcz z przedstawicielem vt a będziesz wiedział o co chodzi, rozpisywanie się o tym nie ma sensu, zgadzasz się że lepiej pójść na trening i powalczyć niż duskutować w internecie?
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
Zdaje się że wspomniałem powyżej> docelowo KM obejmuje także użycie rozmaitej broni, działania w grupach, techniki policyjne, CPP itd. VT o ile wiem tym się nie zajmuje. TO jest zasadnicza różnica. Jeśli zawężasz to tylko do samej walki wręcz to poza pewnymi elementami technika walki jest podobna.

Nie rozumiem dlaczego pytasz o założenia treningu VT na obozie KM? To świetna okazja nauczenia się paru rzeczy, sprawdzenia techniki i umiejętności. Sam przyznajesz że wiele technik jest wspólnych... To że ktoś ci kiedyś pokazał jakieś elementy VT, nie znaczy że masz się kulać z pijanym faciem zbrojnym w kosę zamiast przywalić mu znajdującym się w zasięgu ręki krzesełkiem :-)
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

Nie dążysz do tej różnicy tylko jesteś obruszony że w WKMF ćwiczą też vt.
(...)
Jesteś rozgoryczony więc dusputa z tobą sensu nie ma


8O
Rozgoryczony? obruszony?
Sory, ale napisałeś coś zupełnie bez sensu. Liczyłem raczej na jakiś rzeczowe argumenty. Mam nadzieję, ze ktoś w końcu udzieli mi odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości.
Ale Ty to już pewnie nie będziesz, bo nie widzisz sensu dyskutowania o tym 1. ze mną 2. w necie (o ironio, a to jest przecież forum chyba do tego stworzone, nie?).


>>MateuszK,
doskonale sobie zdaję sprawę z tej różnicy, ale chodziło mi właśnie o same techniki walki wręcz. I skoro są takie podobne, to po czym poznać, że ćwiczymy KM a kiedy VT? :wink:
(zawężajac to na przykład do samego parteru)

Jakie techniki uderzane, bądź parteru, wyróżniają VT od KM?
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
Jesli moja drobna osoba moze cos na ten powiedziec,to widze to tak...Vale tudo jako,ze jest formula walki to na nia skladaja sie rozne techniki z roznych dyscyplin np zapasy,muay thay,bjj,judo . W krav madze oprocz odurzen (boks :wink: ) sa jakies dodatki :) np. w postaci obezwladniania uzbrojonego przeciwnika itp . Krav Maga po prostu uzywa roznych technik z roznych sztuk/sportow walki i to jes wlasnie podobne z VALE TUDO :wink: .Mam nadzieje,ze juz wiesz jaka jest 'roznica'.Pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

Jakie techniki uderzane, bądź parteru, wyróżniają VT od KM?

Powinieneś zapytać jaka jest różnica w metodyce nauczania i cele.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

Powinieneś zapytać jaka jest różnica w metodyce nauczania i cele.


Nie muszę o to pytać bo wiem.
Chodziło mi o techniki. Te są dla mnie podobne, żeby nie powiedizeć identyczne z korzyścią dla treningu w KM, gdzie dodaktowo sa one zaadopotowane dla kontekstu realnych sytuacji z "ulicy".
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
No to jeżeli znasz różnicę w założeniach, to po co wartościwanie, że podejście KM jest "korzystniejsze"? Dla ćwiczącego dla samoobrony jest, dla zawodnika wręcz przeciwnie...
  • 0

budo_mateuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Nocnego Patrolu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
Coś nam kolego math. chcesz chyba na siłę udowodnić, tylko zacząłeś jakoś od d...rugiej strony. Najpierw pytasz - potem okazuje się, że w sumie to i tak znałeś odpowiedzi na swoje własne pytania, znasz założenia, w końcu zaczynasz wartościować... Czemu to ma służyć? Wskazaniu że VT jest nieprzydatne na treningu KM? Że KM jest jakoś "korzystniejsza"? Skoro wszystko wiesz to po co pytasz?

Pytasz o różnice techniczne w walce wręcz? Część jest bliźniaczo podobna, różni się co najwyżej zakończeniem - np wyłamaniem a nie tylko przytrzymaniem. Niektóre - uderzenia w krocze, krtań, uszy, oczy, splot, mostek, ugryzienia i co tam jeszcze - są w KM nastawione na ewidentne zrobienie nieodwracalnej krzywdy - i nie nadają się do wykorzystania jako element luznego sparringu. VT oferuje możliwość intensywnego wszechstronnego sparringu i choćby taki jest sens jego ćwiczenia - sprawdzanie i rozwijanie swoich umiejętności w konfrontacji z przeciwnikiem nie życzącym nam źle. Wspomniane przezemnie techniki KM, podbnie jak walka bronią nie pozwalają na uniwersalne stostowanie podczas treningu w takim stopniu jak repertuwar VT. Popraw mnie Fiodor jeśli źle to zrozumiałem...
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

No to jeżeli znasz różnicę w założeniach, to po co wartościwanie, że podejście KM jest "korzystniejsze"? Dla ćwiczącego dla samoobrony jest, dla zawodnika wręcz przeciwnie...


Właśnie w kontekście samoobrony to pisałem. Nie sportu.

Tego co chciałem, to się już chyba dowiedziałem. VT było na tym obozie jakąś tam ciekawostką, na zasadzie: "a teraz powalczymy jak zawodnicy VT".
Byłem po prostu ciekaw, czy instruktorzy z WKMF chcą wpisać VT na stałe do swoich treningów. I tu szczerze powiedziawszuy, nie bardzo wiem po co. Ale moze ktoś na ten temat coś jeszcze napisze.

Bo skoro powstała nowa federacja, to coś ją z pewnością bęzie wyróżniać od innych już istniejących.
  • 0

budo_morfeusz_28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

No to jeżeli znasz różnicę w założeniach, to po co wartościwanie, że podejście KM jest "korzystniejsze"? Dla ćwiczącego dla samoobrony jest, dla zawodnika wręcz przeciwnie...


Właśnie w kontekście samoobrony to pisałem. Nie sportu.

Tego co chciałem, to się już chyba dowiedziałem. VT było na tym obozie jakąś tam ciekawostką, na zasadzie: "a teraz powalczymy jak zawodnicy VT".
Byłem po prostu ciekaw, czy instruktorzy z WKMF chcą wpisać VT na stałe do swoich treningów. I tu szczerze powiedziawszuy, nie bardzo wiem po co. Ale moze ktoś na ten temat coś jeszcze napisze.

Bo skoro powstała nowa federacja, to coś ją z pewnością bęzie wyróżniać od innych już istniejących.


Skoro KM jest zbiorem technik w tym tych agresywnych dostosowanych pewnie przez długi czas do realnych warunków to dlaczego nie uczyć sie od najlepszych min parteru.( ukłony da Fiodora) Przecież od kogo uczyc sie parteru jak nie od VT , BJJ czy zapasów którzy robią to dobrze.Dlaczego wiec nie pokazywać nowych realnych zagrozeń przed chwytaczami.Czasy gdy ktos gdzies tam tylko boksował dawno sie skonczyly bo teraz podejmujac sie realnej walki czy nawet samoobrony przed napastnikiem musimy byc przygotowani na wejscia w nogi podciecia itd czyli jednym slowem przekrojowosc technik. Bo ludzie trenuja wszystko.Vale tudo na obozie nie bylo wiec jakąś tam ciekawostką i powalczeniem jak zawodnicy VT bo do tego trzeba naprawde lata treningów ( jak nie wiesz o czym pisze poczytaj / [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] / tylko pokazaniem czego mozna sie spodziewac od innych bo nie zawsze jak ktos sprowadzi cie nawet na ulicy na ziemi bedzie cie dusił z boku :lol: Pozdrawiam
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.
Ja nie bylem na tym obozie ale jesli piszesz,ze byly walki na zasadach vt to moze po prostu chodzilo o obycie sie w walce,na roznych plaszczyznac (stojka,parter),nie uwazasz ??
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie dot. zdjęć z obozu.

Właśnie w kontekście samoobrony to pisałem. Nie sportu.

Każde wprowadzenie elementu rywalizacji jest korzystne dla samoobrony.
Fiodor udzielił ci konkretnej odpowiedzi - idź na trening i się przekonaj jakie są różnice.
Najlepiej posparuj.

Fiodor gratuluję cierpliwości.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024