Skocz do zawartości


Zdjęcie

CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

:D ...Grot! w ogóle dramatyzujesz! weź się normalnie w garść chłopie! wszystko może być cienkie lub nie w zależności od człowieka który sie danym systemem posługuje,oczywiście system czyli narzędzie walki/samoobrony musi dać człowiekowi odpowiednie możliwości, zatem jest to odpowiednio zrównoważone:człowiek i jego narzędzie (czyli system walki).... i całość dopiero mozna oceniać.Krav maga jest świetnym systemem samoobrony,ale zawsze lepszy do walki na ręce i nogi będzie kick-boxing czy muay thai ,a w walce na chwyty-zapasy,judo czy jujitsu ....a wartość krav magi ocenia sie po tym czy człowiek posługujacy sie tym systemem(i oczywiscie odpowiednio sprawny) wyjdzie cało ze starcia uliczno-knajpianego czy też wyniosą go ,a nie po tym czy stosując krav mage wygra się zawody vale tudo ...bo to inna bajka.


No cóż zgadzam się w całej rozciągłości.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

:D ...Grot! w ogóle dramatyzujesz! weź się normalnie w garść chłopie! wszystko może być cienkie lub nie w zależności od człowieka który sie danym systemem posługuje,oczywiście system czyli narzędzie walki/samoobrony musi dać człowiekowi odpowiednie możliwości, zatem jest to odpowiednio zrównoważone:człowiek i jego narzędzie (czyli system walki).... i całość dopiero mozna oceniać.Krav maga jest świetnym systemem samoobrony,ale zawsze lepszy do walki na ręce i nogi będzie kick-boxing czy muay thai ,a w walce na chwyty-zapasy,judo czy jujitsu ....a wartość krav magi ocenia sie po tym czy człowiek posługujacy sie tym systemem(i oczywiscie odpowiednio sprawny) wyjdzie cało ze starcia uliczno-knajpianego czy też wyniosą go ,a nie po tym czy stosując krav mage wygra się zawody vale tudo ...bo to inna bajka.


No cóż zgadzam się w całej rozciągłości.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Fanem T. Adamczyka nie jestem,
przyznaję to mistrz (jako psycholog) manipulacji i świetnego marketningu.
To ja pierwszy na vortalu o ty pisałem, ale panie Grot sam pan wpadasz w podobny nurt wypowiedzi jak Adamczyk. Naprawdę dla Krav Maga w Polsce nie ma żadnego znaczenia kto jest prawdziwym wyznaczonym kontynuatorem myśli Imiego czy Gidon czy Eyal czy Doujeb czy inny. Gadanie o tym to sekciarstwo, najbardziej mi to przyomina sytację w przedwojennych szkolach rabinicznch. Jeden naczelny rabin ze swojej szkoły tworzył wokół siebie krąg zaufanych powierników (wyznawców) połączonych określaną przez głównego rabina intepretacją wiary. Daną szkołę łączyło także przekonanie o własnej nieomylności i o odstępstwie od jednej prawdziwej interpretacji wiary inych szkół. Te inne szkoły rabinicze były nieraz bardziej zwalczane i nienawidzone jak pozostały świat nie żydowski (goje). Dostrzegacie podobieństa?

Podłóżcie sobie teraz panowie sytuację taką: Umiera mistrz i twórca systemu Krav Maga, jego uczniowie z róźnych lat wierdzą że to oni jedyni są jedynymi prawdziwymi kontynuoatorami myśli mistrza. I każdy z nich ma na to swoje argumenty, dokumenty, (a czasmi także i ideologie). (Eyal i Levin mają jakieś specjalne jedyne w świecie dyplomy, Dujeb dyplom reprezentacji na Europę, Gidon też ma jakieś kwitki). I każdy mówi że to on jest ten prawdziwy jedyny a inni są bee... (coś wam to przypomina?)

Panowie jednym słowem sekciarstwo, dla rozsądnie myślącego człowieka to oczywiste, a co nieraz czytam (tak jak u grota) pewne wypowiedzi niesamowicie przypominają mi gadanie mową sekciarską, tworzoną dla wyznawców na użytek wojen między szkolami rabinicznymi.

Pytanie wobec tego czy takie wojny między szkołami w ramach jednego systemu są zdrowe dla Krav Maga, czy to nie psuje aby reputacji, opinii systemu?


Ps. Dla tych ktorzy bedą próbować oskarżać mnie o antsemitzm odpowiadam:
czy można judokę z wieloletianim stażem ktory z umiłowanem uprawia judo oskarżyć o antyjaponizm?. Zaś swoje porownania opieram na wiedzy historycznej nabytej w uniwersyteckich ławach.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Przestancie sie klocic kto ma racje a kto nie... Sam trenuje w stowarzyszeniu, kto bedize chcial w instytucie to tam pojdzie, mi to zreszta zwisa... Lepiej by bylo gdybyscie przeszli sie na trening i troche pocwiczyli zamiast klocic w nieskonczonsoc kto ma racje :)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

Przestancie sie klocic kto ma racje a kto nie... Sam trenuje w stowarzyszeniu, kto bedize chcial w instytucie to tam pojdzie, mi to zreszta zwisa... Lepiej by bylo gdybyscie przeszli sie na trening i troche pocwiczyli zamiast klocic w nieskonczonsoc kto ma racje :)

Wyżywanie się na forach internetowych to też element treningu combatu.
Ćwiczą agresję. ;)
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
Panowie! ....
o ile zdołałem się zorientować to chodzi o to,że KTOŚ zaczął publicznie(także na tym Vortalu)siać informacje że tylko ON ma wyłączność na używanie loga,oznaczającego(symbolizującego)krav magę,a wszyscy inni używający tego znaku -nie mają do tego prawa i robią to NIELEGALNIE...a poza tym nauczają "własnych intrepretacji krav maga"...czyli ten KTOŚ sugeruje ,że tylko ON ma wyłączność na nauczanie "oryginalnego"systemu krav maga bo dostał jakieś kwity po hebrajsku z pieczątkami................
......NATOMIAST inne osoby wskazały na KŁAMSTWA i najwyraźniej naciągactwo w tym zawarte ...
.....ot wszystko.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
No i niech sie cieszy z tego... ladnie tym wszystkim zakrecil :) i niech z tego zyje.
Singlaub tak.. ale glownie przez takie klotnie i wywyzszanie sie niektorych osob, kravka jest spostrzegana jako system walki tylko i wylacznie w wyciaganiu kasy z klienta a tak nie jest... przejdzie sie na trening :) :)

Pozdro
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
przejdzcie sie na trening ):)
pozdro
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
.....ale dokąd na trening? i na którą krav magę?! .....na tę "wypaczoną"-"zwykłą,popularną,zawierającą mnóstwo błędów" czy na tą najoryginalniejszą z oryginalnych-opieczętowaną "zastrzeżonymi" znakami i logami której tajniki zna tylko JEDEN CZŁOWIEK w Polsce? :lol:
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
k***a mac tez mnie to denerwuje ze ten kolo tak gada ale lepiej jest isc na trening niz tu pier*** o nim i nabijac sobie posty... jezeli wogole nei chcesz sie przejsc na trening Kma to zapisz sei na inny system czy sztuke walki...
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

Fanem T. Adamczyka nie jestem,
przyznaję to mistrz (jako psycholog) manipulacji i świetnego marketningu.
To ja pierwszy na vortalu o ty pisałem, ale panie Grot sam pan wpadasz w podobny nurt wypowiedzi jak Adamczyk. Naprawdę dla Krav Maga w Polsce nie ma żadnego znaczenia kto jest prawdziwym wyznaczonym kontynuatorem myśli Imiego czy Gidon czy Eyal czy Doujeb czy inny. Gadanie o tym to sekciarstwo, najbardziej mi to przyomina sytację w przedwojennych szkolach rabinicznch. Jeden naczelny rabin ze swojej szkoły tworzył wokół siebie krąg zaufanych powierników (wyznawców) połączonych określaną przez głównego rabina intepretacją wiary. Daną szkołę łączyło także przekonanie o własnej nieomylności i o odstępstwie od jednej prawdziwej interpretacji wiary inych szkół. Te inne szkoły rabinicze były nieraz bardziej zwalczane i nienawidzone jak pozostały świat nie żydowski (goje). Dostrzegacie podobieństa?

Podłóżcie sobie teraz panowie sytuację taką: Umiera mistrz i twórca systemu Krav Maga, jego uczniowie z róźnych lat wierdzą że to oni jedyni są jedynymi prawdziwymi kontynuoatorami myśli mistrza. I każdy z nich ma na to swoje argumenty, dokumenty, (a czasmi także i ideologie). (Eyal i Levin mają jakieś specjalne jedyne w świecie dyplomy, Dujeb dyplom reprezentacji na Europę, Gidon też ma jakieś kwitki). I każdy mówi że to on jest ten prawdziwy jedyny a inni są bee... (coś wam to przypomina?)

Panowie jednym słowem sekciarstwo, dla rozsądnie myślącego człowieka to oczywiste, a co nieraz czytam (tak jak u grota) pewne wypowiedzi niesamowicie przypominają mi gadanie mową sekciarską, tworzoną dla wyznawców na użytek wojen między szkolami rabinicznymi.

Pytanie wobec tego czy takie wojny między szkołami w ramach jednego systemu są zdrowe dla Krav Maga, czy to nie psuje aby reputacji, opinii systemu?


Ps. Dla tych ktorzy bedą próbować oskarżać mnie o antsemitzm odpowiadam:
czy można judokę z wieloletianim stażem ktory z umiłowanem uprawia judo oskarżyć o antyjaponizm?. Zaś swoje porownania opieram na wiedzy historycznej nabytej w uniwersyteckich ławach.


Obrońco, to trafnie opisane przez ciebie zjawisko wcale nie dotyczy tylko szkół Krav maga. Ostatnio poczytałem sobie trochę o Ninjutsu i walki (internetowe ;) ) między przedstawicielami Genbukanu, Bujinkanu i To Shin Do o to kto ma "najsłuszniejszy" i "najjedynieprawdziwszy" przekaz oraz czemu pozostałe szkoły są "niejedyniesłuszne" i 'wypaczajaceprawdziwyobrazninjutsu" są kubek w kubek takie same :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
a w sporcie też próbują udowadniać który związek jest lepszy i "jedynie słuszny"....swojego czasu nawet powoływano DWIE reprezentacje kraju w pewnej dyscyplinie! :lol:
  • 0

budo_zion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA
W dziale bjj jak powstał klub Copacabana też było "kubek w kubek" :-) . Nie wiem jak teraz, bo dawno nie zaglądałem...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: CAŁA PRAWDA O KRAVMAGA

Ostatnio poczytałem sobie trochę o Ninjutsu i walki [...]o to kto ma "najsłuszniejszy" i "najjedynieprawdziwszy" przekaz oraz czemu pozostałe szkoły są "niejedyniesłuszne" i 'wypaczajaceprawdziwyobrazninjutsu"...

To nie są prawdziwi ninja. Gdyby takimi byli zabiliby wszystkich z konkurencyjnego klanu. :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024