Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powietrzny Kot.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
Normalnie jest brzydki,zupelnie mi nie lezy,ale chetnie zapoznam sie z opisem pracy tym "wynalazkiem";]
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
nie wiem czy zrozumiałem do końca, ale jeśli myślimy o tym samym, to coś takiego jest,

na przykład w Para-Mili, tam jest compression-lock, czyli liner, opiera się o ten sam stop-pin co ostrze, i nie ma prawa przejść na drugą stronę.


tu jest za to wycięcie, ale problem dla mnie jest właśnie czemu liner nie dochodzi do końca.

trzeba poczekać na Wojtasa 8)


PS. oczywiście LD :wink:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.

tu jest za to wycięcie, ale problem dla mnie jest właśnie czemu liner nie dochodzi do końca.


No to wróciłem z lasu.

Ergonomia świetna. Ta długa rękojeść jest dobrze przemyślana. Przy normalnej pracy to palec wskazujący najwygodniej trzyma mi się w miejscu gdzie jest oś, a dopiero środkowy wchodzi w najgłębsze wycięcie.

Do rąbania najlepiej trzymać 3 palcami za koniec i ma się niezły power.

Cięcie. No cóż struganie kijków bardziej niż przyjemne, ale za głęboko lepiej nie wcinać się od razu, bo to jednak gruba głownia. Można spokojnie przygotować bułkę, pokroić żarcie. Całkiem przyjemnie. Świetne jest to rozwiązanie z wysoką/szeroką krawędzią tnącą. Działa to jak zero grind. Kto miał Opinela ten wie o co chodzi.

No i ta blokada. Na zdjęciu żeczywiście głęboko nie weszła, bo mi się ręcę trzęsły po otwarciu z koperty. Normalnie w chodzi na jakieś 1.5 mm co przy grubości linersa i klingi optycznie nie wygląda ciekawie. Ale jest to 100% pewne trzymanie. Po rąbaniu nożem blokada doszła do progu. Efekt mocnego zaciskanie ręki (frame lock się domyka) i obciążeń dynamicznych przy samym rąbaniu. Miałem kłopot żeby to odblokować, ale dałem ranę. Podobnie dzieje się w sebce jak pracuje pod dużum obciążeniem.

Na zdjęciach trezba brać mocną poprawkę na proporcje.

Rybak pytał jak rampa, no cóż jest trochę śliska. W AR jest z tym lepiej, ale proporcje kligi, jej rozmiary i długość rampy powodują, że palec nie ma się na co ześlizgiwać. Klinga jest taką łopatą, że przy skórowaniu pewnie można za nią trzymać, w czym jeszcze pomagają kołki.

Ja jestem w 100% usatysfacjonowany jak na razie.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
czyli tak jak sie spodziewalem: w pelni uzytkowy noz z w industrialnym wzornictwie.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
Jakos zapomniałem dodać. Mechanika w tym noży to bajka. Mimo rozmiarów i całej potęgi pełna płynność i lekkość. Przy tym absolutna solidność.
  • 0

budo_trumfel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
jedno słowo: piękny :)
  • 0

budo_freeze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Midian

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
Bardzo przyjemny kocurrrek :twisted: ... Dziwaczny nieco, jeśli chodzi o kształt, ale - z tego co pisze Wojtas - w żaden sposób nie przekłada się to jego użytkowość. Wydaje się jednak, że kołek jest nieco zbyt blisko czubka, co przecież na pewno skraca ostrze. Sam kształt głowni natomiast bardzo fajny (w porównaniu z innymi wyrobami aircata i w ogóle). Ciekawe czy i kiedy debiut na bazarku :)

Gratulacje, Wojtas - jak zwykle na czele pochodu poklon
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.

Bardzo przyjemny kocurrrek :twisted: ... Dziwaczny nieco, jeśli chodzi o kształt, ale - z tego co pisze Wojtas - w żaden sposób nie przekłada się to jego użytkowość. Wydaje się jednak, że kołek jest nieco zbyt blisko czubka, co przecież na pewno skraca ostrze.


Tu masz rację. kołek skraca klingę, ale ze względu na podcięcie w niej w zasadzie nie ma to wpływu na użyteczną długość krawedzi tnącej.
Na pewno nie jest to wzór funkcjonalności, ale jest całkiem przyzwoicie.
Samo podcięcię działa bardzo fajnie bo tnąc "do siebie" zaczyna agresywnie wcinać się w materiał.

Nóz jest, nie ukrywam, dziwny. Ale jak kiedyś pisał Seiken o Apache, trzebva nim porobić i wtedy wychodzi na jaw pomysłowość i przemyslenie konstrukcji. Jako mocny użytkowy folder nadal polecałbym AR, ale to co niemierzalne w Airkacie w całości rekompensuje niedostatki.

Ciekawe czy i kiedy debiut na bazarku :)


Pewnych mich noży na bazarze nie nędzie póki mam na chleb. Tak jest z SOCOMEM i z Sebenzą, tak będzie i z Airkatem. Najciekawszych pozycji z kolekcji się nie sprzedaje.

Gratulacje, Wojtas - jak zwykle na czele pochodu poklon


Dziękuję.
No cóż, staram się być seekerem. Niestety wakacje rozbiły mój budżet, a i przydałby się nowy cyfrak. Na następne ciekawostki będziecie musieli poczekać dłużej.

I wielkie dzięki dla Pitera. Bez niego nie byłoby mojego hobby na takim poziomie na jakim jest. Dzięki raz jeszcze za wszystko i pewnie niebawem się znowy odezwę.

P.S.
Z powody problemów z netem nie jestem aktualnie w stanie udostępnić fotek w lepszej rozdzielczości. Ale sytuacja powinna się zmienić do końca weekendu.
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
no właśnie Wojtas, jak długa jest ta krawędź tnąca ? no i jaki to dokładnie model, jeden z tych Tripwire ? ta ich strona to baaaaaardzo nieprzejrzysta jest. ja sie tam za bardzo nie moge polapac :(
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.

no właśnie Wojtas, jak długa jest ta krawędź tnąca ? no i jaki to dokładnie model, jeden z tych Tripwire ? ta ich strona to baaaaaardzo nieprzejrzysta jest. ja sie tam za bardzo nie moge polapac :(


"Efektywna" długość klingi to okolice 7,5 cm. A AR'ku efektywna długość klingi (zaostrzona) jest większa o jakiś 1 cm. Czyli nie jest źle.

Co do modelu, to jest to Tripwire mod. 8. Oznaczone na klindze. Na ich stronie to chyba Stock. Czyli standardowa, bez upiększeń w postaci kamuflaży.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
A jednak udało się. Można ściągać. Fotki są jakie są, ale moja 2mpixowa minolta więcej nie potrafi.

O ile nie pomyliłem się w numeracji, to powinno to odpowiadac kolejności fotek w pierwszym poście.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seemann
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Some Place Else

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
Gratulacje, Airkat to fantastyczne narzedzie (zdjecia tez cool jak najbardziej).
Dla tych, którym sie ten przeciwpancerny folder spodobal - pare tapetek w zblizeniach...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
O widzę, że "7" czyli tanto?

Jak to się sprawuje? Czy może tylko do kolekcji?
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
Mi Airkat'y wybitnie się nie podobaja( przekombinowane), a o inych rzeczach nie bede sie wypowiadał bo nie posiadam i nie trzymałem
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
No to jeszcze was pokatuję:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
ostatnia fota to mistrzostwo swiata, tylko jeszcze nie rozgryzlem czemu mi sie tak podoba :oops:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
Pouzywaj go troche i zdaj relacje czy toto fajne ;)
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
...nozyk przedni (choc musze przyznac...ze nie do konca wyrobilem sobie zdanie na jego temat).......a jak sprawuje sie karrimor? jestes zadowolony?

spuud
pozdrawiA
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.
Zacne noże, zacne fotki, fajna kompozycja i konkretny karrimorek.
Wojtek - powoli kończą Ci się możliwości zaskoczenia kogokolwiek czymkolwiek. No chyba, że jakis kosmos trzymasz w zanadrzu. ;)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Powietrzny Kot.

ostatnia fota to mistrzostwo swiata, tylko jeszcze nie rozgryzlem czemu mi sie tak podoba :oops:


lubisz marchewke?? :wink:

a mi tam bardzije podoba sie ta sebenza z micarta inlays...kotek IMHO taki sobie,nie moj klimat.
Fotki jak zwykle imponujace.

adiblue
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024