Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukłony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ukłony
Po seminarium z Roberto Attalą na końcu po przemówieniu mistrz ukłonił się co oczywiście odwzajemniono ukłonem. Zdziwiłem się, pierwszy raz spotkałem się z czymś takim w BJJ. Macie takie bajery w Waszych sekcjach? Jak jest za granicą?
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
od Zygmunta ukłony i różne wyrazy
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Dziękuje Kamil za podbicie tematu. A może napiszesz co sądzisz o takich zwyczajach u nas w Polsce
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Ja tam tylko raz walczylem na zawodach w kimonie. Mialem dwie walki i przed obydwoma przeciwnikami się kłanałem :D
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
u nas czasem się słaniamy, ale o ukłonach nikt nic nie wie. Prawdopodobnie polskie sekcje bjj są bardziej brazylijskie niż te w Brazylii :D i dlatego luz i nieformalnośc w nich panują.
  • 0

budo_rigan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Hehe... u nas na szczęście niema żadnych ukłonów :D .Jest tylko podanie ręki na początku i końcu treningu
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Ja kłaniam się przed walką przeciwnikom oraz sędziom na zawodach (jesli jest to wymagane).

Przed i po sparringu po prostu "przybijam piątkę".
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Witam,
Moze chodzi o to ze Atalla troche wczesniej judo cwiczyl i ten nawyk zostal mu we kriw :wink: . nie widziałem czegoś takiego , co prawda w zawodach nei uczestnicze ale duzo zawodów oglądam o zawsze jest podanie reki.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sztanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
KILKA SLOW o tym jak to wyglada w LINKE GOLD TEAM.Wiadomo na poczatku zbiorka,wszyscy staja w szeregu ten ktory ma najwyzszy pas wydaje komende-POSTAWA,wszyscy sie ŁADNIE PROSTUJA,nastepnie WSZYSCY ROBIMY UKŁON DO TRENEROW A ONI DO NAS.Przed kazda walka robimy uklon i przybijamy piateczke, i na koniec treningu stajemy w rzadku na komende zamykamy oczy, wyrownujemy oddech,nastepnie jest ukłon i wsyscy po kolei dziekujemy sobie za trening przybiciem piatki i ukłonem.Dla mnie UKŁON na treningu nie jest niczym nadzwyczajnym ale po waszych wypowiedziach widze ze w waszych sekcjach nie ma tej tradycji.POZDRAWIAM!
  • 0

budo_sztanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Jasne :)
  • 0

budo_sztanga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
oczywiscie piszac ze ukłon nie jest niczym waznym mialem na mysli ze to dla mnie normalne jak rozgrzewka czy inna czesc treningu.POZDROWIENIA
  • 0

budo_rigan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Kurcze...może to dlatego że wasz trener był judoką :D
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
w BJJ Zielona Góra jest bardzo podobnie, jak to opisał Sztanga.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Jak przed walkami (sparingami) uklonilem sie parnerowi to sie ze mnie smieli (dobra, daruj sobie ta japonszczyzne), wiec juz sie nie klaniam... :roll:



U nas na JuJitsu troszke inne zwyczaje panuja. Tu nikt w srodku treningu nie wchodzi i nie wychodzi. Takie dobre maniery ;)

Poprostu inna kultura. Czy to dobre, czy zle - nie mnie to oceniac. Jak nie lubia uklonow (przed walka) to nie, wazne ze ludzie sa mili i zawsze sluza pomoca. A to o wiele lepsze od uklonow.
  • 0

budo_arab
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
uklony wywodza sie z tradycyjnych sztuk walki! taki uklon oznacza szacunek do trenera czy tez zawodnika z ktorym sie ma walczyc!! gosc przed ktorym sie klaniam przed walka a on reaguje smiechem jest zwyklym burakiem!!!! ja trenuje bjj i caly czas sie klaniam przed wejsciem na mate! moze to z przyzwyczajenia... oddaje w ten sposob jakis szacunek temu miejscu bo to nie jest zwykla sala gimnastyczna ! mam nadzieje ze mnie rozumiecie!
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Doskonale Cie rozumiem ARAB. Warto jednak zauwazyc co to ich zwyczaje. To tak jak z calowaniem kobiety w reke. Pocaluj dzis swoja kolezanke na dzien dobry. Powiedz czesc i cmoknij w raczke. Koledzy pewnie sie cynicznie usmiechna, a i sama obcalowana kolezanka bedzie miec podejrzliwy usmiech na twarzy :)

Co sekcja to obyczaj. Jesli tam tak nie robia to moze maja jakies powody. Przychodzac tam , jednoczenie akceptuje ich zwyczaje.

Choc fakt, ze wybuch smiechu, albo cyniczna gadka po uklanie jest o dziwo dziwna, to jednak sam nie lubie mowic np. sensei do trerera. Wole mowic poprostu trenerze.

Klaniac sie lubie, przed walka, przed wejsciem/wyjsciem z maty. Jednak denerwowalo mnie
troche jak kolega z Aikido klanial mi sie za kazdym razem jak robil technike. Swoja droga wiecej czasu na uklony poswiecal niz na cwiczenia :roll: - ale takie maja zwyczaje i trzeba to akceptowac.
  • 0

budo_rigan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
A czy np. w rodzinie Gracie albo Machado ktoś kłania się przed treningiem ???Coś zdaje mi się że nie......lecz nie jestem znawcą,ba wiem bardzo mało więc mogę się mylić.Wie ktoś ??
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Przed treningiem to nie wiem, ale przed walka tak. Wczoraj mialem ogladac "Choke - Rickson Gracie". Rickson (Vale Tudo 1995) przed kazda walka robil uklon w strone swojego przeciwnika.
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony

Klaniac sie lubie, przed walka, przed wejsciem/wyjsciem z maty. Jednak denerwowalo mnie
troche jak kolega z Aikido klanial mi sie za kazdym razem jak robil technike. Swoja droga wiecej czasu na uklony poswiecal niz na cwiczenia :roll: - ale takie maja zwyczaje i trzeba to akceptowac.


He he. W aikido niestety czesto sie zdarza przerost fomry nad trescią...ale to oddzielna historia. Niestety uwazam, ze w bjj brakuje oklonow. I to nie podczas cwiczenia (tu powinna byc piatka i jest okej) ale wlasnie na poczatku i na koncu. Trener to trener i zawsze nalezy mu sie szacunek. Bjj jest i tak luzne pod tym wzgledem wiec uklon i podziekowanie na poczatku i na koncu pozwoliloby ludziom nabrac troche oglady.
Wg mnie brak szacunku do trenera to podstawa do fermentu w sekcji....A ferment jak wiadomo nikomu nie sluzy :twisted:
  • 0

budo_rigan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukłony
Ale nie klepanie ukłonów przed treningiem nie oznacza braku szacunku dla trenera !!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024