Skocz do zawartości


Zdjęcie

SITA- prawda czy mit???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

SITA- prawda czy mit???
Siemka
starzy kupili ten sprzęt, co by pociecha porządnie nauczyła sie angielskiego :lol: no i z opini na necie wnioskuje, że jednak to działa i dzięki temu i pracy dasie przyswoić dużooo słówek i zwrotów, ale ja jednak jestem do tego sceptycznie nastawiony, po obejrzeniu książek stwierdziłem że słówek jest opór ale gramatyki to na tym sie nie nauczy :?

Co sądzą o tym szanowni Budo-wicze, ktoś stosował, zna kogoś co to stosował itp... prosze o wasze opinie :-)

PS. W tym dziale bo podobno działa to na układ krążenia to jak by nie patrzeć zdrowie :wink:
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: SITA- prawda czy mit???
Mój kumpel chodził na sitę i faktycznie dosyć dużo można się nauczyć ze słów i zwrotów.

Ale niestety to się za ciebie nie nauczy - najpierw trzeba materiał samemu wkuć, potem sobie powtórzyć, a dopiero potem odpalasz tego sprzęta który ci pomaga to zapamiętać. Potem jeszcze raz sobie przypominasz i koniec ;)
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: SITA- prawda czy mit???
Po kilkunastu latach uczenia angielskiego w różnych szkołach moje zdanie jest takie, że znajomość gramatyki przydaje się minimalnie w skutecznym porozumiewaniu się. Najlepiej uczyć się pełnych zdań używanych w języku codziennym no i słówek. Potem jak trzeba coś powiedzieć to nie musimy składać zdania i zastanawiać się nad czasami itp. tylko lecimy zapamiętane zdanie z pamięci zmieniając tylko poszczególne słówka. Oczywiście podstawowa znajomość gramatyki jest niezbędna.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SITA- prawda czy mit???
matgaw- nie no wiem że samo do głowy nie wejdzie :wink: nie ma tak dobrze to było by zbyt piękne.
ray luka-w sumie racja
pzdr :-)
  • 0

budo_bartq
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SITA- prawda czy mit???
ray luka ma racje. jesli chcesz uczyc sie sam mowienia to tylko calych wyrazen. polecam ogladanie filmow na dvd i to po kilka razy kazdy.
Potem cwicz nawet samemu pod nosem (jak idziesz po bulki do sklepu:) pojedycze zdania lub cale rozmowy. To troche jak z SW niby wszyskto umiesz, cwiczysz pare lat, a jak przychodzi co do czego to mozna sie zablokowac i slowa nie powiesz.
Zastanow sie tez czego chcesz sie nauczyc czytania, pisania, mowienia, sluchania (umiejetnosci), gramatyki czy slowek(wiedza). Co bedzie Ci najbardziej potrzebne. Do kazdej z tych 6 kategorii sa różne strategie uczenia sie, rózne ksiazki itd.
naucza sie pare latek:)
Jesli chodzi o SITE to jak wyzej -trzeba troche zakuc. Osobiscie uwazam ze pomysl na metode jest bardzo dobry. powodzenia zycze
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SITA- prawda czy mit???
Zobacz co sądzą o tym ludzie, którzy żyją z tłumaczenia/nauczania języków obcych:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak pomoże Ci w nauce jak pas neoprenowy w chudnięciu.
  • 0

budo_bartq
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SITA- prawda czy mit???
Tłumacze to nie metodycy (choc moga co nieco wiedziec:), a nawet Ci jak pisze ktos w linku sa podzieleni (eufemizm taki). W nauczaniu jezykow obcych czy nawet precyzyjniej angielskiego jest kilkanascie roznych w 100% sprzecznych ze soba teorii. Nie mowiac juz o przekladaniu tego na praktyke. Jedni mowia ucz sie gramatyki a inni (i jest ich kilkadziesiat procent) mowia nie ucz sie jej nigdy, przenigdy. :) Raczej nie znajdziesz profesora na wydziale anglistyki ktory Ci powie "Znam angielski dzieki metodze SITA" niemniej moze jak ktorys tam zaczynal to probowal i pare wyrazen mu zostalo. Ja osobiscie bym polecal gdyz u niektorych, moze nawet wiekszosci, SITA moze uruchamiac obszary w mozgu odpowiedzialne za rozwoj jezyka ojczystego czy intuicje jezykowe, a z ktorych w nauce j.obcego rzadko korzystamy (stad tez bierze sie wiekszosc naszych niepowodzen)
Porownanie z pasem mi sie podoba.
Sam pas nic nie da ale jesli bedziesz sie w nim ruszal to moze...
w skrocie: link ciekawy; a jesli chodzi o dyskusje to sluchaj kazdego, sam przemysl, wyprobuj i wcielaj w zycie to co najbardziej Ci odpowiada/pomaga.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024