Skocz do zawartości


Zdjęcie

noże do (nie)typowych zastosowań ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Wiele było tematów z pytaniami typu: "Do czego ci nóż potrzebny?" Odpowiedzi zwykle się powtarzały, a mianowicie: do rozcinania opakowań, do rozcinania kopert, krojenia pomidorów (jeden z najczęstszych testów :-) ) itp. Zwykle wymieniane były potem noże strider, extrema ratio itp. :twisted: Każdemu z tych, którzy takich noży chcą używać do wymienionych celów, dedykuję i polecam ten topic :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
To zrób nimi kanapkę z żółtym serem, szynką, pomidorem, ogórkiem.
Oczywiście na świeżym chlebie(tez go musisz pokroić), a potem idź z powrotem do pracy i przetnij kilka kabli, taśm pakowych i kartonów. Ciekawe, kiedy ch#j cię trafi. :wink:


mlodyraduh
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
se grabi w papiery no ;) ...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)

To zrób nimi kanapkę z żółtym serem, szynką, pomidorem, ogórkiem.
Oczywiście na świeżym chlebie(tez go musisz pokroić), a potem idź z powrotem do pracy i przetnij kilka kabli, taśm pakowych i kartonów. Ciekawe, kiedy ch#j cię trafi. :wink:


Ech! Ta uniewersalność zabija całą inwencję tworzenia rzeczy nietypowych... :)
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Fajne.

BTW jakoś nie mogę zobie wyobrazić jak tym cudem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

można otworzyć dobrze zapakowaną i zaklejoną taśmą samoprzylepną paczkę. Przecież to nie ma czubka...

A jak już przy nietypowych zastosowaniach jesteśmy. [PO CO W NOŻU ZAPAS MOCY ;) ]

Jechałem ostatnio kilkaset kilometrów przez Polskę. Autko coś mało dynamiczne, nie chciało się zbierać, nie osiągało normalnych prędkości. Do tego deszcz. Zaparkowałem pod Auchan, poszedłem na zakupy, wracam, otwieram maskę i oczom nie wierzę - jeden z kabli wysokiego napięcia upalony i całkowicie zerwany, a drugi "wisi na włosku". Myślę sobie no ładnie ... Zacząłem jeździć, szukać kabli. Tu nie ma, tam nie ma. Dealer Opla może sprowadzić na jutro, za jedyne 320. Myślę sobie - pójdzie drugi kabel to koniec z jazdą, a i tak każdy kilometr to benzyna wylewana przez rurę wydechową ... Przypomniało mi się, że kiedyś na stacjach Orlenu mieli uniwersalne kable zamienne. Podjechałem no i okazało się strzał w dziesiątkę. Są kable po 7 złotych. Kupiłem, wychodzę przed stację, otwieram maskę, a tu się okazuje, że świece są schowane głęboko w tulejach wychodzących od silnika. Tuleje nagrzane, moje zamienniki nie mają długiej i sztywnej "fajki", żeby je wepchnąć z zewnątrz głębiej. Chwila namysłu, ściągam gumową, krótką osłonę i mam w ręku kabel z zaciskiem z blaszki. Teraz tylko trzeba go czymś długim, cienkim i sztywnym tak popchnąć, żeby zaskoczył na końcówkę od świecy. Ruch w stronę kieszeni, gdzie wisi wierny Schrade X-Timer, klik i mam narzędzie. Popychamy, powoli, powoli. Sukces. Można bezpiecznie jechać dalej.

Nóż musiał być duży, solidny i blokowany. I był. Do otwierania paczek to niepotrzebne, ale mając w takiej sytuacji zabawkę, a nie narzędzie niewiele bym wykombinował...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)

se grabi w papiery no ;) ...


"Ależ Hans..." :twisted:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Na kiego grzyba mam nosic kupe roznego badziewia do ciecia skoro mam noz?
A to ze i tak nosze mase dziwnych rzeczy i kilka nozy to inna sprawa :)

/Editto/ Jak widac na przykladzie Wiko (i nie tylko) noze sie przydaja. Czasem w najmniej spodziewanych okolicznosciach.
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)

Fajne.

BTW jakoś nie mogę zobie wyobrazić jak tym cudem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

można otworzyć dobrze zapakowaną i zaklejoną taśmą samoprzylepną paczkę. Przecież to nie ma czubka...

Heh to wynalazek typu francuskiego otwieracza do konserw, za cholere nie moglam sobie poradzic. W koncu w ruch poszedl Emersonik kochany, od tamtej chwili wyrobilam sobie opinie barbarzynskiej dziewuchy z odleglej dziczy - Polski. :lol:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)

Heh to wynalazek typu francuskiego otwieracza do konserw, za cholere nie moglam sobie poradzic. W koncu w ruch poszedl Emersonik kochany

no fakt, do otwierania puszek nie ma lepszego urządzenia :) (zwłaszcza jak się nie ma normalnego otwieracza)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Wilku wrzucił kilka naprawdę udanych przykładów narzędzi dedykowanych do konkretnej pracy (niektóre nawet fajne). Kurnia - to tak jakbyscie się śmiali się śmiali z rolnika, że jedzie w pole traktorem a nie Land Roverem Discovery. Te narzędzia maja być tanie i wykonywać konkretną robotę. Nóż do tapet ma kroić proste i długie odcinki materiału a nie wytrzymywać naprężenia boczne czy robić kanapki. Nóż do pizzy ma nie ślizgać się po talerzu. Nóż do sera ma nie blokować się w miękkim materiale i kroic ładne plasterki.

Inne zadania ich nie interesuja, a niektóre swoją robotę wykonają lepiej niz większość "noży uniwersalnych". Toż to nie EDC....nie mówiąc o tym ,ze część z nich to noze "dla pracowników" i szefu nie będzie każdemu Sebenzy kupował...
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
A co do tego ustrojstwa do listow... to nie musi byc czubka. Wystarczy ze wcisniesz brzeg koperty w szczeline i okragle ostrze odcina caly 1-2 mm paseczek koperty.
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Nie będe pisał już o tym, że zaciskaczem KRONE ani kanapek się nie zrobi, ani nic innego... A zaciskać KRONE'y czym innym też nie bardzo... :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
W przypadku narzędzi wyspecjalizowanych wskazanych w linkach, służą one tyko do jednego ściśle określonego celu. Folderek może w zasadzie zrobić to co i one, oraz jeszcze 100 innych rzeczy. Po co mam nosić te wskazane w linkach narzędzia (i jeszcze 100 innych) skoro wystarczy mi jeden folder ? :wink:
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Sprzęt może i jest jakoś tam użyteczny ale wrażenia estetyczne cierpią :) . Czy ktoś by głaskał,tulił i pieścił tą "maszynerię"? :? .
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Takim nożykiem modelarskim świetnie robi się intersje, czy przygotowuje podkład pod klejenie.
Mój tatik kupił sobie gustowny nóż do papieru i teraz koperty otwiera zwykłym nożem do posiłków. Cóż, niektóre takie wynalazki są praktyczne, czasem eleganckie, a ja i tak wolę cienki ostry nożyk z wyrażnym szpicem.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)

A co do tego ustrojstwa do listow... to nie musi byc czubka. Wystarczy ze wcisniesz brzeg koperty w szczeline i okragle ostrze odcina caly 1-2 mm paseczek koperty.


To łapię - list owszem, czy cieniutką linkę. Ale paczki często dostaję oklejone na okrągło folią samoprzylepną i tego bez porządnego noża/nożyczek w ogóle się nie da "ugryźć".
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Trymowanie psa to znaczy że coś mu się obcina, prawda?
Ja tam lubię różne narzędzia kucharskie
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
Psa?

Mnie sie trymowanie z samolotem, albo lodzia podwodna kojarzy - juz jestem ciekawy, co to moze byc :)
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)
TRymowanie to skracanie siersci :)
Przeca w golarkach elektrycznych jest takie cus z boku co sie zwie trymer do wasow/ brody
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże do (nie)typowych zastosowań ;)

TRymowanie to skracanie siersci :)
Przeca w golarkach elektrycznych jest takie cus z boku co sie zwie trymer do wasow/ brody


Echt?

Musze sobie instrukcje obslugi jeszcze raz przeczytac...

Ale to pewnie dlatego, ze ja sie i strzyge maszynka i brode podcinam, a golarka lezy i sie kurzy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024