Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kurs instruktorski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Kurs instruktorski
Hej!

Szukam kursu na intstruktora samoobrony. Najlepiej cos porzadnego i konkretnego, a nie popierduche z karate tsunami. Możliwie najbliżej z Gdyni (Trójmiasto i okolice) - daty, ceny, kontakty. Z góry dzięki.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Nikt nic w tym temacie nie wie? Czy pytam w zlym dziale?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Moze powinienes sie przejsc na AWF czy cos takiego, jezeli masz w swoim miescie. Moze tam beda cos takiego organizowali.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Tak czy siak najpierw przejdz na AWF zobacz czy nie robia jakiejs czesci ogolnej instruktora rekreacji - majac zaliczona ta czesc mozesz szukac i byc dopuszczony do czesci specjalistycznej.
No chyba ze juz posiadasz jakiegos instruktora rekreacji wtedy z czesci ogolnej jestes zwolniony.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Kurcze, poprzedniego posta gdzieś wcieło, więc piszę jeszcze raz, może się przyda może nie. Kurs instruktora samoobrony jest organizowany przez klub Kime z Warszawy ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]), o jakości nie wiem bom nie uczestniczył, ale z tego co jest mnie znane to Darek Bajkowski to dobry organizator, chociaż niezbyt sympatyczny facet.

pzdr

PS. Martius ten podpis w Twoim sigu to z obrazka z pewnej gazety, czy zasłyszany? W każdym razie dobry.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski

PS. Martius ten podpis w Twoim sigu to z obrazka z pewnej gazety, czy zasłyszany? W każdym razie dobry.


Zaslyszany ale byc moze od kogos kto widzial to pod obrazkiem.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Instruktora sportu o specjalizacji samoobrona - takiego czegos ni ma...
Abys mogl posiadac instruktora sportu o specjalnosci x, to ta dyscyplina x musi byc zrzeszona w jakims Polskim Zwiazku x.
Co do instruktora rekreacji - to tutaj nie ma specjalizacji - chociaz pewny nie jestem i moge sie mylic...
Oczywiscie takie rzeczy na AWF i legitymacje wydaja AWF - jesli gdzies ktos Ci zaproponuje instruktora sportu o specjalizacji (i nie bedzie to organizowane przez AWF) to bedzie to oszustwo.
Powyzsze odnosi sie do kursow instruktorski sportowych, w rekreacji nie wiem jak jest.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Jest takie pojęcie jak instruktor rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 czerwca 2001 r.
w sprawie kwalifikacji, stopni i tytułów zawodowych w dziedzinie kultury fizycznej oraz szczegółowych zasad i trybu ich uzyskiwania (Dz. U. Nr 71 poz. 738)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski

Oczywiscie takie rzeczy na AWF i legitymacje wydaja AWF - jesli gdzies ktos Ci zaproponuje instruktora sportu o specjalizacji (i nie bedzie to organizowane przez AWF) to bedzie to oszustwo.
Powyzsze odnosi sie do kursow instruktorski sportowych, w rekreacji nie wiem jak jest.


No niestety mylisz sie co do instruktora rekreacji.
Jest specjalizacja i teraz jest tez specjalizacja samoobrona i robia ja te osoby ktore nie maja zwiazku sportowego np aikido itp
Co do legitymacji i robienia kursow.
Nie sa robione tylko przez AWF ale prze stowarzyszenia i kluby ktore uzyskaja zezwolenie wydawane przez Centralny Osrodek Szkolenia ktory jest przy AWF Warszawa. Legitymacji tez nie wydaje AWF ani instruktora rekreacji ani sportu tylko wszystko idzie przez ministerstwo.
Oczywiscie same AWF tez robia kursy i to bez opiniowania w centralnym ossrodku co jest niezbyt zgodne z prawem ale jako ze uczelnie ze soba sie gryza jest to nagminne.
Podsumowujac kazde uprawnienia idace przez ministerswo sa papierami zawodowymi z pelna moca prawna.
  • 0

budo_mikei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Mam pytanie do Martiusa – Jak można dostać się na taki kurs trenera ogólnego, jak często jest organizowany np. przez AWF, ile trwa no i ile kosztuje. Jeśli znasz odpowiedź to z góry dzięki.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski

Mam pytanie do Martiusa – Jak można dostać się na taki kurs trenera ogólnego, jak często jest organizowany np. przez AWF, ile trwa no i ile kosztuje. Jeśli znasz odpowiedź to z góry dzięki.


Kurs instruktorski czesc ogolna w zaleznosci czy w sporcie czy rekreacji.
Na czesc ogolna nie trzeba zadnych skierowan itp dowiadujesz sie gdzie sa robione w danej chwili takie kursy i robisz np z narciarzami siatkarzami itp im wiecej osob tym lepiej czesto od tego zalezy cena kursu.
Ceny sa rozne od 500 zl do 1200 zl za czesc ogolna i takie same za czesc specjalistyczna ale przy czesci specjalistycznej najczesciej jesli organizatoe robi to nie tylko dla szmalu ale i dba o poziom potrzebne jest skierowanie z klubu w ktorym sie cwiczy.

Kursy ogolne sa organizowane bardzo czesto bo jest mase dyscyplin w sporcie czy tez rekreacji kwestia wywiedzenia sie na AWF
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Martius to bardzo dobrze wyjaśnił. Wtrące jednak swoje dwa słowa. Jeszcze nie tak dawno w rekreacji ruchowej istniały specjalizacje: karate, jujitsu, kung fu itd... Została teraz tylko samoobrona, której za to wcześniej nie było chyba. Zapewne wiele osób z tego forum ma legitymacje instr. rekreacji ruchowej w ww. dziedzinach. Od 3-4 lat niestety pozostaje już tylko kurs instruktora sportu, który jest bardziej kosztowny i trudniejszy. Zaletą jest to, że tutaj chociaż trochę weryfikuje sie umiejętności przyszłym instruktorów, w większości wymagany jest na części specjalistycznej jakiś stopień z danej SW, co w przypadku rekreacji ruchowej nie było wymagane. Z drugiej strony nie każdy chce prowadzić zajecia sportowe, zatem metodyka nauczania i materiał jest bardziej obszerny niż na rekreacji.

Jeśli chodzi o rekreację ruchową, to polecałbym sprawdzić w TKKF, ja załapałem się na fajny dwutygodniowy obóz dwa lata temu organizowany w Sierakowie za 600zł!

Pozdrawiam,
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Kiedys rekreacja tak jak bylo wspomniane miala rozne specjalizacje kung fu, aikido, ju-jitsu itp teraz jest ogólnie samoobrona.
Wrekreacji bylo mozliwe zrobic papiery od 3kyu w sporcie od 1 kyu.
W Sierakowie od lat sa obozy specjalistyczne instruktorskie - brat tam chyba w 86 byl na takim obozie. Ja wszystkie robilem tzw dochodzone trwaja zazwyczaj od miesiaca do trzech.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Napisalem do wszystkich awfów w Polsce z prośbą o info ;) generalnie pokrywa się z tym co tu napisaliście ;)

btw: niby takie wielkie uczelnie, a mają tak syfiaste strony...
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Właśnie w swojej skrzynce znalazłem spam, który prawie polecial do kosza, ale w porę przypomniałem sobie o tym wątku więc zamieszczam fragmenty:

Niepubliczna Placówka Oświatowa P.U.R.Sz. "ProActiv" uprzejmie informuje, iż przy współpracy z Polską Federacją Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki organizuje kurs na państwowy stopień zawodowy instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona, które ukończenie uprawnie do samodzielnego prowadzenia zajęć z grupą. Absolwenci otrzymują legitymacją instruktorską wydaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.
Więcej szczegółów w załączniku oraz na naszej stronie xxx
Jeśli bylibyście Państwo zainteresowani udziałem w szkoleniu lub nawiązaniem współpracy, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny

Jak ktoś będzie bliżej zainteresowany i da znać, zanim mi z kosza wyekspiruje, to moge przeforwardować kompletną wiadomość.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Czy wodzirejem tej fundacji nie jest jakis Murat?
Jesli tak to mozecie byc pozniej spamowani ofertami i zaproszeniami do tsunami:D
Paru forumowiczow z budo kiedys mialo takie przygody :)
  • 0

budo_marwoj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski

Czy wodzirejem tej fundacji nie jest jakis Murat?
Jesli tak to mozecie byc pozniej spamowani ofertami i zaproszeniami do tsunami:D
Paru forumowiczow z budo kiedys mialo takie przygody :)


Pod listem podpisała się niejaka Klaudia Ujazdowska, ale teraz z ciekawości sprawdziłem co jest w załączniku a tam ...:

"Miejsc zajęć: Centralna Szkoła Karate Tsunami"
No to falstart. Przepraszam za spam :oops:
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kurs instruktorski
Trudno aby prezes tak zacnego stowarzyszenia sam wysylal zaproszenia, ma sie sekretary :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024