Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walczyc czy stac ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_fes
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Walczyc czy stac ??
Mam takie pytanie czy jest rada na taka dziwna reakcje podczas walki ktore za chwile opisze: Wiec podchodzi do mnie koles w moim wieku i chce zebym mu oddal komore ja mowie nie. I wtedy zaczyna do mnie sie zblizac i .... I wlasnie o taka sytuacje mi chodzi, zamiast sie bic bo ma sie szansze stoi sie w miejscu i nic nie robi zapomina sie wszystko co bylo na treningach tylko sie nie rusza z miejsca. Zamiast zaczac sie bic nic sie nie robi... Jest jakas rade na taka reakcje ?! Jak mozna to przezwyciezyc ??
Czekam na wartosciowe wypowiedzi. :P
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Tak jak to juz kiedys ktos napisal... Zacznij gleboko oddychac... wtedy powinno wrocic trzezwe myslenie, no i pozniej wykorzystaj to czego nauczyles sie na treningach. Obojetnie co by to bylo, wykorzystanie jakiejs techniki, ucieczka... Jeszcze jedno nie boj sie bronic, w koncu to on zaczol...
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
poskarż się pani w szkole Ona załatwi sprawe z tym łobuzem :)

no w końcu masz 5 lat :wink:
  • 0

budo_fes
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
To pomaga kiedys sprawdzales ?? Aha jeszcze jedna rzecz moze ktos wie jak przezwyciezyc strach podczas walki przed druga osoba, ktora jest raczej slabsza??
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Sprawdzalem... pomaga, przynajmniej mi :)
  • 0

budo_piotr_m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Jeśli gościu nie ma nic w rękach to możesz spróbować rozmowy z nim, to na 99,99 % nie zmieni jego zamiarów, ale da Ci czas na pozbieranie myśli, albo sprowokuje przeciwnika do ataku. Nie wiem ile ćwiczysz, ale pewne reakcje wykonuje się podświadomie (takie jak bloki, uniki, po pewnym czasie spędzonym na sali), to daje większe poczucie pewności i jeśli masz dobrze opanowany warsztat to dalej już powinno pójść. Wtedy powinno udać Ci się znaleźć wyjście z opresji. Jakiekolwiek.
Pytania jeszcze... Czy chodzisz tą drogą codziennie? Czy znalazłeś się tam przypadkowo? Czy gostek, który chce Cię skroić też jest tam przypadkowo? Czy należy do grupy, która stale przebywa na tym terenie? Jest kwestia zasadnicza, która powinna być brana pod uwagę dla znalezienia sposobu na uchronienie się przed ewentualnymi stratami.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Fes po prostu wyluzuj. Nie obwiniaj się że nie możesz się ruszyć bo to stan normalny dla każdego normalnego człowieka.
Będzie dobrze.
Najbardziej by pomogło przećwiczenie sytuacji z kumplami.
  • 0

budo_nigga
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Ja miewam w szkole takie sytuacje ... siedze sobie spokojnie to podejdzie do mnie 3 kolesi i zaczynaja cfaniakowac. "chodz sie bic ..."
co zrobic ... stoje w miejscu i nie moge sie polapac co zrobic ... on mnie zaczyna biic a ja stoje w miejscu
help :)
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Nie pierdzielcie głupot, tylko przejdźcie się do jakiegoś dobrego klubu bokserskiego i popytajcie jak to robią pięściarze...

Najbardziej by pomogło przećwiczenie sytuacji z kumplami.

8O Taa... Skuteczne jak powiesz kumplowi, aby ciebie bił do nieprzytomności, a potem wbił ci kose w brzuch. Wtedy ta technika bedzie skuteczna, ale efekt odwrotny. Będziesz na widok każdego podejrzanego dresa uciekał szybciej niż sobie wyobrażasz. To taki rodzaj terapii awersyjnej. Tylko powiedz koledze, aby dresy do zadania ubrał...

Tak jak to juz kiedys ktos napisal... Zacznij gleboko oddychac... wtedy powinno wrocic trzezwe myslenie, no i pozniej wykorzystaj to czego nauczyles sie na treningach.

Tak samo dobre, jak stwierdzenie: ZAMKNIJ OCZY I BIJ NA OŚLEP.

Coś strasznego... :? Po co dawać rady, jak się o czymś nie a pojęcia. Ja osobiście też o tym zbyt wiele nie wiem, ale te wasze sposoby to w przedbiegach mogę odrzucić.

Może jest jakiś fullcontaktowiec, który się podzieli spostrzeżeniami. Też chętnie poczytam.
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
według mnie im wiecej obijesz sie na sali tym skuteczniej bedziesz walczył na ulicy w sytuacji ekstremalnej. Zaraz ktos powie ze sparing to nie to samo co ulica, tak ale sparing pozwala na wyrobienie pewnych zachowan, nawyków a przedewszystkim na pozbycie sie strachu przed partnerm(przeciwnikiem). Mozesz równiez spróbowac na sali po cwiczyc w atmosferze która bedzie jak najblizej imitowac klimat ulicy, tzn krzyki , agresja(oczywiscie kontrolowana), wulgaryzmy idt. ale i tak nallepszy jest spokojny umysł i trzezwe myslenie...

Powodzenia
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Fes, trening czyni mistrza.
Za kazdym kolejnym razem kiedy beda Cie zaczepiali Twoje reakcje beda mniej kierowane stresem. No chyba ze zleja Cie za pierwszym razem tak, ze trafisz do szpitala. Wtedy trauma z dziecinstwa gotowa. Jezeli jednak kilka rayz sie wywiniesz to poniewaz sytuacja nie bedzie czyms zupelnie nowym bedziesz wiedzial jak sie w niej odnalezc.
Moze brzmiec dziwnie, ale wiem to z autopsji.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Z tym glebokim oddychaniem przezwyciazajacym strach to sie podpisze pod tym tekstem.
Dlaczego? Poniewaz strach oraz stres zalewaja nam odrenalina polaczenia pomiedzy nerwami (jakos to sie nazywalo - synapsy? - sorka juz nie pamietam) i przez to przyblokowany jest przeplyw pradu i nie jestesmy w stanie myslec.

Taki strach to nie tylko strach przed walka. Napewno wielu z Was pamieta szkole sytuacje jak sie podchodzilo do tablicy bedac nieprzygotowanym i nagle klapa. Robisz blad, nauczyciel powie, zle, zrobisz kolejny - o tu masz blad - i potem bledy leca jak z procy. Jeden za drugim a co nastepny to glubszy.

Sam pamietam kiedys na chodzac jeszcze do liceum na chemii podszedlem do tablicy i jak zwykle nic nie umialem z tym ze dobrze potrafie improwizowac i wygadany jestem ;)

Mialem do obliczenia jakis uklad (jakies zwiazki wegla) i poprostu trzeba bylo dodac 32 + 2. A ja napisalem 35. Nauczyciel patrzy, spojrzal na mnie. No jak 32 + 2 = 35?
- No a jak nie. Liczyc przeciez potrafie
- smiem watpic?
- No a ile to jest 32 + 2? 35!
- Wez gleboki oddech, odwroc sie i policz jeszcze raz. *wszyscy sie smieja*
Odwrocilem sie i mi sie glupio zrobilo ;)

Oddychanie pomaga poniewaz dotlenia organizm i lepiej myslimy. Ci co studiowali techniki szybkiego czytania i uczenia sie zapewne wiedza, ze najlepiej czlowiek mysli w dobrze wywietrzonym pokoju. Tak samo jest ze snem - dobrze sie spi jak pokoj jest wywietrzony.

Podczas strachu nie myslimy, dlatego trzeba brac glebokie oddechy. Po jednym mozemy wziasc drugi - szybszy, trzeci jeszcze szybszy, az strach zamieni sie w agresje...

Mi to pomga, sprawdzilem. Dziala rewelacyjnie - w moim przypadku. A jak bedzie z Twoim? - nie wiem, ale mysle ze podobnie :)
  • 0

budo_havoc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
y3ti ale sie fajnie rozgadałes :P hehe niewątpliwie oddech pomaga ale przeciez nie bedziemy stac i oddychac głeboki jak idzie na nasz jakiś zbir nie ma na to czasu on nie będzie czekał na to az sobie odetchniemy nabierzemy powietrza i bedziemy gotowi. Zgadzam sie z grozes desperades

im wiecej obijesz sie na sali tym skuteczniej bedziesz walczył na ulicy w sytuacji ekstremalnej. Zaraz ktos powie ze sparing to nie to samo co ulica, tak ale sparing pozwala na wyrobienie pewnych zachowan, nawyków a przedewszystkim na pozbycie sie strachu przed partnerm(przeciwnikiem).

to prawda gdy wpoimy sobie juz jakies nawyki i reakcje będzie nam łatwiej z czasem będziemy to robić odruchowo tzn bronić sie. Wg mnie najlepiej ćwiczyć i zdobywać umiejętności a w chwili ryzyka te umiejętności wykorzystac ;)
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
racja, na ulicy nie sprawdzają się jakieś skomplikowane techniki, tylko najprostsze, podstawowe, typu prosty, sierpowy, low kick...tych ciosów sie nie uczysz, tylko je sobie na treningó wpajasz, musisz trenować tak długo aż będziesz je wykonywał automatycznie a nie zastanawiał sie nad nimi, to pomaga, naprawde!! sytuacja taka jak opisana jest często spotykana aczkolwiek bardzo stresująca...aaa, jak nie tyle przestaniesz sie bać, co będziesz miał odwage walczyć, pamiętaj że liczy sie pierwsze pierdolnięcia, zawsze ty zczynaj walke, ale nigdy jej nie wywołuj, zwykle po pierwszym strzale koleś wymięka, jeśli nie to napewno go czuje a ty odrazu nabierasz pewności, jeśli udeżysz kilka razy bardzo agresywnie gość zrezygnuje.......chyba że dołączą do niego kumple dresy.........ale to już zupełnie inna bajka...
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??

hehe niewątpliwie oddech pomaga ale przeciez nie bedziemy stac i oddychac głeboki jak idzie na nasz jakiś zbir nie ma na to czasu on nie będzie czekał na to az sobie odetchniemy nabierzemy powietrza i bedziemy gotowi.


Tak, masz racje. Moze byc problem z takim oddychaniem. Pozatym jak ktos na nas juz leci z lapami i wtedy nie bedziemy sie bronic to prawda taka, ze nawet oddychanie nie pomoze.

A co do oddychania to oczywiscie nie mialem na mysli jakiejs medytacji, ze siadamy sobie na ziemi bierzemy gleboki oddech nosem i wypuszczamy ustami. Oddychami ciagle, bez wzgledu na to czy walczymy, czy spimy.

O! Moze takie male cwiczonko - oczywiscie jak ktos ma chwilke na zabawe. Niech kazdy teraz wezmie jeden duzy, ale nie za dlugi (czasowo) ani za krotki wdech nosem, wypusci ustami, a kolejne oddechy bierze poprzez usta. Kazdy wdech i wydech ustami musi byc troszke szybszy od poprzedniego. Podczas oddychania poprostu probowac sie "wkurwic" ;)

Warto to sobie cwiczyc za kazdym razem kiedy czegos sie boimy, albo jestesmy zestresowani. Nie musi to byc wcale walka na ulicy, ale rowniez:

- Instalujemy cos na komputerze w pracy szefowi. Na komputerze byla kupa waznych rzeczy. Byly wszystkie faktury a tu nagle *łup* system siadl! O k**wa bedzie prze***bane.
I wtedy kilka gleboikch oddechow i do glowy przychodzi nam pomysl, jak rozwiazac sobie ten problem.

itp.

Oczywiscie nie twierdze, ze trzeba wierzyc i ufac w takie oddychanie i traktowac to jako
super tajna technike zabijania ninja ;) Ale czasem nic lepszego nie przychodzi nam do glowy. Nie mamy lepszego rozwiazania to co nam szkodzi sprobowac tego. Nic nie stracimy, a mozemy zyskac wiele...
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
Powiem tak... dla mnie barierą nie do przezwyciężenia jest uderzenie człowieka, który w żaden sposób fizycznie mi nie zagroził. Miałem kiedyś z tego powodu bardzo niemiłą sytuację, bo byłem na mieście z kumplem, ja akurat gadałem przez telefon a od niego w tym czasie jakieś drechy 'pożyczyły' jego. Wracam, patrzę a on z nimi gada - dopiero jak zaczęli gdzieś iść zorientowałem się, że to nie są jego znajomi (ale telefon 'pożyczył' im po dobroci, ehh...). Sytuacja była głupia, bo było nas 2 na 2, tamci wyglądali niespecjalnie, obaj z kumplem już wtedy ćwiczyliśmy po parę lat ale... no właśnie, oni nam przecież nic nie zrobili! Żadnych bezpośrednich pogróżek, gestów sygnalizujących jakiś atak, nic. W końcu stwierdzili, że idą do bramy, na szczęście udało mi się kumpla odwieść od pomysłu podążania tam za nimi :/ Dlatego strach strachem, ale równie poważnym problemem jest IMO rozgraniczenie momentu, kiedy już jesteśmy bezpośrednio fizycznie zagrożeni i "wolno" nam się bronić od "gry wstępnej". Fart chciał, że ostatnią sytuację kiedy musiałem się z kimś bić miałem w podstawówce, no ale z oczywistych względów taki brak "ulicznego doświadczenia" bardzo utrudnia życie w takich sytuacjach, sam nie wiem, jak bym się zachował w takiej sytuacji ale mam wrażenie, że Piotr_M ma rację, czyli trzeba liczyć na wyrobione reakcje instynktowne (bloki, uniki, zasłony) - swoją drogą gdzieś tu na Budo bodajże była dyskusja na temat "jak trzymać (niepozorną) gardę na ulicy", to też chyba warte uwzględnienia w tym temacie.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
A może w takiej sytuacji krzyk?
Mógłby się jakiś krav'er wypowiedzieć...

OT

8O Taa... Skuteczne jak powiesz kumplowi, aby ciebie bił do nieprzytomności, a potem wbił ci kose w brzuch. Wtedy ta technika bedzie skuteczna, ale efekt odwrotny. Będziesz na widok każdego podejrzanego dresa uciekał szybciej niż sobie wyobrażasz. To taki rodzaj terapii awersyjnej. Tylko powiedz koledze, aby dresy do zadania ubrał...

Przypomina mi się
Kung Pow: Enter the Fist :)
Widziałeś?
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??
bierz dupe w korki i spierdalaj jak sie boisz :twisted: :twisted:

takich tematow bylaaa kupa

ps. sory za moje wuglaryzmy
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walczyc czy stac ??

Przypomina mi się
Kung Pow: Enter the Fist Smile
Widziałeś?


Widziałem. Myślę, że takie obicie kijami jest pouczające... :) Uczy, że kijem BOLI! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024