Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypełnienie worka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_stivenos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypełnienie worka.
36,1756 kg :?

nie baw sie k... w pie*dolenie z wycinaniem, tylko ćwicz a jak ci bedzie latał to do nawlecz na sznur który łączy worek ze ścianą paroma talerzami z jakies 10/15 kg i juz nie bedzie latał
  • 0

budo_neo_bahamut
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypełnienie worka.
Mam porownanie trociny + piach vs sciniki jeansu.

To jest jak walka Zuluzinho vs Fedor. Wygrywaja scinki Jeansu (Fedor;) ) jesli dobrze upchasz to beda ciezkie a worek twardy, po dlugim czasie moze wydac sie nawet zbyt twardy bo scinki ubija sie i bedzie trzeba dokladac ;) . Zastanawialem sie nad jakimis innymi wypelnieniami bo jeans tez nie jest az tak genialny...
  • 0

budo_hwarang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypełnienie worka.
dokladnie scinki materialow z tego co widze sa ciezkie jeszcze zbite :)
juz mam 1/4 worka wypelnionego no i sporo wazy :) teraz musze reszte materialow kombinowac na pociecie:)
a znacie jeszcze jakies inne metody wypelnienie worka oprocz piasku, trocin,
scinek i granulatu gumowego ??
  • 0

budo_jarmat79
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Malbork

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypełnienie worka.
Temat tak mnie zainteresował, że aż sie zarejestrowałem na forum. :-) Z moich doświadczeń wynika, że worek z piasku jest za twardy dla przeciętnego ćwiczącego. Nawet znani mi zaawansowani uderzacze nie korzystali z takich worków. Jedynie jeden ze znajomych (oprócz mnie) wykonał worek wewnętrzny - z płótna żeglarskiego - w którym był piach a w zewnętrznym (skajowym) miał szmaty. Konieczne jest wówczas podwójne zawieszenie - jedno dla worka zewnętrznego a drugie dla wewnętrznego a i tak nasze worki zewnętrzne rozleciały się po ok. pół roku gdyż nie udało się dobrze dobrać długości obu podwieszeń. Poza tym i tak na dole worka powstał efekt "skały".
Obecnie mam worek z plawilu o wys. 130 cm i średnicy 45 cm wypełniony kukurydzą (ziarnem nie kolbami :) ) Jego waga wynosi coś pomiędzy 90 - 100 kg. Rozwiązanie to sobie chwalę. Jest to worek twardszy niż ze szmatami/ścinkami czy watą szklaną ale zdecydowanie bardziej miękki niż z piachem. Ziarno nie fruwa też po całym pomieszczeniu jak trociny i wełna.
Jeżeli ktoś chce zrobić worek lżejszy przy podobnych wymiarach to proponuję groch lub peluszkę. Tę ostatnią testowałem w sakwach ściennych i wypadła rewelacyjnie. Według moich szacunków worek z peluszką ważyć będzie max. 80 kg (przy podanych przeze mnie wymiarach). Jeśli chodzi o nabycie tego ziarna to najlepiej pytać o nie jesienią na targowiskach (najczęściej mają ją ludzie stojący z ziarnem np. pszenicą) albo u rolników (z tym już trudniej. Nie każdy to uprawia).
Co do worków ze ścinkami uważam to za dobre rozwiązanie ale nieco gorsze od ziarna. Jest to jednak moje subiektywne zapatrywanie. Trudno też uzyskać dużą masę worka przy skrawkach, jeśli komuś na tym zależy.
Co do worków z granulatem - słyszałem, że są dobre ale nigdy nie miałem okazji sprawdzić.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypełnienie worka.
A ja mam takie pytanie: Czy ktoś może podać cene takiego granulatu??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024