Skocz do zawartości


Zdjęcie

Operować czy nie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_chillboy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Operować czy nie ?
W lutym podczas wyciskania sztangi doznalem kontuzji ( rozerwana powieź sciegno sie na wierzchu). Na poczatku olałem sprawe reka sie zagoiła sama , krwiak zszedl i ogolnie stan mojego ramienai jest dobry. Nawet w kwesti siłowni jestem wstanie skonczyc wyciskanie na skosie sztanga 85-90 kg. Problem twi w tym ze trenuje judo, troche uderzam, i mam dylemat czy poddac sie operacji czy nie. Stad moje pytanie to zaawansowanych sportowcow czy taka kontuzja bardzo przeszkadza, bo ja jako tako nie czuje na razie jakis wielkich ograniczen w treningach, a operacja to minimum 3 miesiace rehabilitacji , dosc spora blizna , napewno spadki na wadze i ogolnie spadek formy. Napiszcie co o tym sadzicie .
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Operować czy nie ?
Może w dziale SPORT, TRENING, ZDROWIE I ODŻYWIANIE więcej będzie chętnych do dyskusji.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Operować czy nie ?
Sprawa wyglada mniej wiecej w ten sposób.
Na forum możesz dostać tysiąc wypowiedzi, ale żadnej nie zweryfikujesz.
Jeśli ktoś mniej więcej się zna w temacie i traktuje swój zawód powaznie, to gwarantuje że nie wypowie sie i nie podejmie sie oceny stanu Twojego zdrowia online.
Zasuwaj do lekarza, a potem najlepiej do dwóch innych i opracuj statystykę tego co który radzi.
I dopiero podejmuj decyzję.
Aha....... nie próbuj sie oburzać ale przeczytaj jeszcze raz swój opis i sie zastanów

W lutym podczas wyciskania sztangi doznalem kontuzji ( rozerwana powieź sciegno sie na wierzchu).


że niby o co tu chodzi, gdzie, co, jakie ścięgno, krwiak, która partia, co na wierzchu? 8O
BTW
Co do pracy ciężarami 90kg po ewidentnym uszkodzeniu mięsnia bądź zaczepów....
szeroki poklon za rozwage ..... :roll:
  • 0

budo_zwis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Operować czy nie ?
jw lec do jakiegos dobrego lekarza ktory sie zna na kontuzjach i razem z nim rozwazycie za i przeciw.

Ja osobiscie poddal bym sie operacji , bo wolal bym miec to z glowy i nie martwic sie tym.
  • 0

budo_piotr_m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Operować czy nie ?
Po pierwsze to zadaj sobie pytanie (nawet jeśli boisz się lekarza i operacji). Jak chcesz trenować rekreacyjnie, czy wyczynowo?... Przy czym zwróć uwagę na fakt, że każda rywalizacja wiąże się z wyczynem, bo nawet jeśli nie bierzesz udziału w oficjalnych turniejach, to na treningach przypływ emocji i adrenaliny, a także zwykła rywalizacja z tymi, którzy biorą udział w zawodach może mieć znamiona wyczynu.

A teraz parę sugestii na wypadek gdyby Twoja odpowiedź brzmiała - wyczynowo.

- z biegiem czasu i w miarę postępu treningów, walk, osiągnięć itd. trening będzie coraz cięższy, a tym samym i przeciążenia na stawy i ścięgna również.

- wyobraź sobie, że po operacji bez problemu (bynajmniej nie w tym sensie, że przyjdzie Ci to łatwo, albo, że zrobi się to samo) systematycznym i odpowiednio zaplanowanym treningiem wrócisz do formy, będziesz mógł ją dalej rozwijać i osiągać zamierzone cele do momentu, aż sam stwierdzisz, że osiągnąłeś tyle ile chciałeś, a nie tyle na ile pozwoliła Ci Twoja kontuzja.

Jak przemyślisz te kwestie to łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o tym co bardziej Ci się opłaca, co jest bardziej zgodne z kierunkiem w którym chcesz dalej pójść.
Wyczynowo możesz trenować tylko do pewnego wieku... Później pałeczkę przejmują młodsi. Weź i to pod uwagę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024