Skocz do zawartości


Zdjęcie

biegi po górach plus rozciaganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

biegi po górach plus rozciaganie
Elo
Wybieram sie w góry i zamierzam poprawic kondyche i rozciagniecie.
Dlatego potrzebuje wiedziec w ktorym etapie biegania po górach umiescic rozciaganie dynamiczne: przed bieganiem przy rozgrzewce, w trakcie biegu bedac juz na wzniesieniu, czy po bieganiu. Chodzi mi o uzyskanie jak najlepszym efektów rozciagania z tym ze niekoniecznie o szpagat ale o kopanie jak najwyzej.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
zdaje mi sie ze po bieganiu lepiej poniewaz miesnie sa rozgrzane.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
Po rozgrzewce dynamiczne, na koniec ćwiczeń statyczne. Polecam Thomasa Kurza "Stretching - trening gibkości".
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
mowicie by nie rozciagac sie po forsownym wbiegnieciu na szczyt?
  • 0

budo_---tytus---
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
chyba przed bieganiem nie ma potrzeby ozgrzewki :?: bo taka rozgrzewka polega na tym, żer się biegnie wolniej, a później normalnie.., bo jak się do biegania niby rozciągać?? a rozciąganie to najlepiej po bieganiu, bo najlepsze efekty daje takie rozciąganie :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
Przed bieganiem jest potrzebna rozgrzewka, choć lekka. Kiedyś miałem 1 miesiąc przerwy - niedogrzany staw skokowy + dziura = kontuzja. Rozciąganie przed bieganiem, po rozgrzewce - dynamiczne. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
Tytus rozgrzewka wyglada tak ze biegniesz kawałek a potem dogrzewasz stawy (bieganie po górach jest dosyć forsowne i trzeba je dobrze dogrzać) a potem sie rozciagasz by dotlenić mieśnie. Bylem ciekawy jakich rad udziela mi forumowicze odnosnie umieszczenia rozciagania w trakcie takiego treningu Zgadzam sie z Combatem ze najlepiej je umiescic w trakcie rozgrzewki bo nie ma ono sensu w trakcie treningu dlatego ze podobno zmecznie zazwyczaj redukuje gibkość dynamiczną
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
hehe Combat nie widzialem co napisales bo sam wtedy posialem mojego posta :)
  • 0

budo_p-14
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
a propos rozgrzewki przed bieganiem po górach, to ja nie rozgrzewalem ostatnio i....2 tydzien mam przerwe w treningach i nic nie zapowiada poprawy
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
Zdecydowanie lepiej przed, po wysiłku wszystko sie spina i raczej masaż sie przydaje.

A tak off topicowo, bieganie powyżaj granicy lasu reglowego bywa niebezpieczne, do biegania najlepiej nadaja sie trasy wytyczone dla rowerów górskich (w miare równo).

Życzę dobrej zabawy (jak ja lubię to kłucie w płucach ;) )
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
Zgadzam się z Combatem i Thomasem Kurzem :) . Dynamiczne po bieganiu jak będziesz rozgrzany. A już na sam koniec możesz sobie zapodać statyczne, relaksacyjne rozciąganie.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie

Zgadzam się z Combatem i Thomasem Kurzem :) . Dynamiczne po bieganiu jak będziesz rozgrzany. A już na sam koniec możesz sobie zapodać statyczne, relaksacyjne rozciąganie.

nie po bieganiu tylko przed bieganiem i po rozgrzewce
  • 0

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie

Zdecydowanie lepiej przed, po wysiłku wszystko sie spina i raczej masaż sie przydaje.

A tak off topicowo, bieganie powyżaj granicy lasu reglowego bywa niebezpieczne, do biegania najlepiej nadaja sie trasy wytyczone dla rowerów górskich (w miare równo).

Życzę dobrej zabawy (jak ja lubię to kłucie w płucach ;) )

A ja myślałam,że to tylko mnie tak kłuje w płucach jak sobie pobiegam...uffff aż mi ulżyło.Lecz chyba z 2 miesiące nie biegałam kondycje straciłam,aż to odczuwam jak bardzo :cry: :!: A po jakiej powierzchni powinno sie biegać,że w miare równej to wiem,ale czy po asfalcie czy może po glebie :?: :?:
  • 0

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie

A po jakiej powierzchni powinno sie biegać,że w miare równej to wiem,ale czy po asfalcie czy może po glebie Question Question


Jak najbardziej po glebie!! Bieganie po asfalcie niszczy stawy (nie wiem dokładnie jakie, bodajże kolanowe i biodrowe).
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
najlepiej biegać po glebie (a już super jak po trawie), jak nie ma takiej możliwosci to można po asfalcie, ale pod żadnym pozorem nie biegać po betonie!! (tego nie widać, ale asfalt jest w porównaniu do betonu "miękki" i daje znacznie lepszą amortyzację)

a to czy biegać po terenie górzystym czy równym zależy od ciebie i od tego po co ci ta kondycja;)
  • 0

budo_nat***
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
Racja jest różnica między betonem a asfaltem i to wielka!! Często biegałąm po asfalcie i betonie!!To była masakra nawet dobre obówie nie pomoże...Tak słyszałam,że bieganie po asfalcie niszczy stawy,także nie wiem dokładnie jakie :( Staram się jak najczęściej biegać po glebie(często nierównej co też bywa męczące i niewygodne)lecz łatwo nie jest znaleźć odpowiednie podłoże... :cry:
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
a ja mam takie pytanko co do biegna :-) czy przed porannym bieganiem mozna cos zjesc ?
ja wcianam jedna kanapeczke i popijam mate, ale nie wiem czy to rozsadne :wink:
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
jeżeli nie zamierzasz biegać dla chudnięcia to bez większego znaczenia ;)
ale musisz liczyć sie z tym ze jedzenie przed bieganiem będzie powodować kolki (o ile nie biegniesz z prędkością spacerowicza po osiemdziesiątce).
Jeżeli chcesz schudnąc to raczej naczczo z rana (masz najniższy poziom cukru we krwi i organizm spala niemal od razu tłuszcz)
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie
Nie nie chce schudnąc wrecz przeciwnie :wink: , a jem cos przed bieganie bo nie lubie tego uczucia po skonczonym biegu tego ssanaia w zoładku .
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: biegi po górach plus rozciaganie

najlepiej biegać po glebie (a już super jak po trawie), jak nie ma takiej możliwosci to można po asfalcie, ale pod żadnym pozorem nie biegać po betonie!! (tego nie widać, ale asfalt jest w porównaniu do betonu "miękki" i daje znacznie lepszą amortyzację)

a to czy biegać po terenie górzystym czy równym zależy od ciebie i od tego po co ci ta kondycja;)

oj da kondycje! ja byłam miesiac w Zakopanym tego roku i tez trenowałam sobie.Tyle,że ja wychodzac w góry to na rozgrzewke szybko wchodziłam na jakis szczyt chwila odpoczynku na szczycie i póżniej zbiegałam.Nóżki bolały,ale sie przyzwyczaiły i teraz to mam taka siłke.Czuje ja w kopnieciu tak lepiej juz jest. Więc polecam!!!tego typu trening na poprawe kondycji!pozdrawiam:-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024