Skocz do zawartości


Zdjęcie

Slide Sharp CRKT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Slide Sharp CRKT
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

moze ktos stosowal, bo budowa niby banalna ... a wlasnie jaki efetk ?
zastanawia mnie bo dla malych nozy (szczegolnie combo) latwo takie cos zrobic na mini dog bon naprzyklad a powinno fajnie sie tym ostrzyc no i strasznie prosto
chyba cos takiego sobie zmontuje i przetestuje :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Slide Sharp CRKT
dla mnie pomysł jest fajny, ogranicza liczbę prętów, no i nie da się kąta spieprzyć (chyba), a dodatkowe prowadnice (jeśli crkt wpadnie na taki pomysł) załatwią sprawę mniej popularnych kątów.
Ma tylko jedną potencjalną wadę - przez tę prowadnicę ciężko będzie ostrzyć czubek bo nie widać momentu w którym może spaść z pręta - co raczej nie wyjdzie mu na zdrowie.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Slide Sharp CRKT
A ja to bym nawet sam zrobil takie cosik tylko jest problem skad wziac 2 gradacje pretow ... U Jarka widzialem .. ale one sa dosc krotkie...
Widzialem juz w IKEA ostrzalke, ktora by sie nadala .. nie wiem tylko jaka ma gradacje.

Jesli tylko ktos ma zrodlo 2 gradacji pretow z aluminy .. no to pomysl jest bardzo fajny
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Slide Sharp CRKT
Byl juz post o tym ustrojstwie i chyba ktos nawet napisal, ze jest nie za dobry. Ale musisz poszukac sam - nie pamietam kto i gdzie to wstukal.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Slide Sharp CRKT
Miałem właśnie zapytać o ten system. Mnie pomysl wydaje się bardzo fajny. Chyba nawet po pijaku można na nim ostrzyć. Ciekawe, czy pręty z aluminy o różnych gradacjach są gdzieś dostępne? W moim mieście jakoś nie bardzo można coś takiego znaleźć. Gdyby je gdzieś kupić, to cala konstrukcja jest prosta do zrobienia łącznie z prowadnicami na mniej popularnę kąty.
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Slide Sharp CRKT
Testowałem tą ostrzałkę. Może nie umiałem się nią posługiwać, ale wyniki były marne.
Jak dla mnie podstawowa wada: W zestawie są tylko dwie prowadnice do ostrzy, jedna dla folderów i druga dla fixedów (według opisu producenta) ogranicza to możliwość ostrzenia praktycznie tylko do jednego kąta. Folderek który chciałem naostrzyć miał inaczej wyprowadzoną krawędź czyli odbywało się całkowite przeprofilowanie ostrza trwało to długo i skutek był raczej mierny. Dodatkowo dodam, że ostrze w prowadnicy też wcale gładko nie chodziło (może to kwestia czasu i praktyki)

Ale to tylko moje zdanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024