Skocz do zawartości


Zdjęcie

cold steel pendleton mini hunter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

cold steel pendleton mini hunter
Poszukuję recenzji, opisów użytkowania tego noża (po polsku). Gdyby wypowiedział się ktoś, kto go miał/ma/użytkował/użytkuje. Gdyby tak jeszcze jakieś zdjęcia w łapce... :-)
UPS! Sorki za wielkość zdjęcia. :oops:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Specifications:
Weight: 2.4 oz.
Blade Thick: 1/8"
Blade Length: 3
Handle: 3 1/4" long. Kraton
Steel: AUS 8A Stainless Steel
Overall Length: 6 1/4"
Sheath: Secure-Ex Sheath
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
To naprawdę jedna z lepszych konstrukcji Cold Steala, Wilku.
Porównanie Fallknivena F1 i Pendleton Huntera naraz i w obu łapach wychodzi zdecydowanie na niekorzyść tego pierwszego. Składanej wersji Pendeltonika czyli Ultimate Huntera używam od kilku miesięcy jako EDC.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Podczas ostatnich wojaży uzywałem go jako ośnika do okorowania tyczek do tipi, przez miesiąc przygotowywałem nim żarcie, odpalałem krzesiwko. Nawet Śwoleziery nim otwierałem. I jestem piekielnie z niego zadowolony.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Dzięki Wyszu. Czytałem twoją recenzję, ale Pendleton Hunter i Pendleton Mini Hunter, to zupełnie inne nożyki. Różni je wielkość i przede wszystkim szlif. Mi chodzi o Mini Huntera. A tak BTW - ja używam Master Huntera i też jestem z niego zadowolony. Pozdro. :-)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Mea culpa. Z rozpędu nie zauważyłem, że chodzi o mini.
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Wysz,

właśnie się zastanawiam co kupić: Fallknivena F1 czy Pendletona CS. Za F1 przemawia convex, dzięki któremu nóż długo zachowuje roboczą ostrość (mój świeżo nabyty S1 po dwóch wypadach nadal jest w przyzwoitym stanie, a wcale go nie oszczędzałem). Z drugiej strony po co mi w małym nożu convex? Przecież nie będę nim rąbał drew na ognisko, a Pendleton mi się naprawdę podoba. Kłopot w tym, że F1 też... i ta pochwa w CS - nawet nie pasuje pod tek-loka.

ehh... same wątpliwości ;) .
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
mini to naprawedę maleństwo...mnie nie lezy zupełnie ( i nie chodzi tu o gusta) to poprostu bardzo mały fixed
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
LightRain,
Obydwa noże są rewelacyje i któregobyś nie wybrał będzie to wybór dobry.
Kłopot z tym, że w tym, że najlepiej sprawdzić to organoleptycznie. Bo mi na przykład Fallkniveny leżą mi, delikatnie mówiąc, nieco bylejakowato, a tacy Fallknivenowcy Konweksiarze buduja swoim nozom w domach ołtarzyki albo śpią z nimi pod poduszką. Wiesz jak to jest - jedni lubią laski z duzymi cyckami a inni wręcz przeciwnie. Dlatego dylemat - mały fixed z convexem czy ze szlifem wklesłym, rekojeśc taka czy śmaka - to pytania do twojej łapy i indywidualnego poczucia estetyki a nie leśnych doswiadczeń praprzodków i jedynego słusznego zdania survivalowych guru.

Sprawdź te noże w łapskach, a jeszcze lepiej w użyciu. Pójdź do Świata Noży, czy pojedź z nami na jakis zlot albo wspólny wypad, albo nawet zapisz się do Passaroundu, w ostatecznosci kup obydwa ;) .

Po prostu musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć sam.

pozdrawiam
wysz

PS: wybacz Wilku za offtopa.
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Jeszcze raz (ostatni) nie na temat ;) - z góry proszę o wybaczenie

Byłem wczoraj w Świecie Noży (i pewnie jutro, a raczej dzisiaj znowu się wybiorę). Oglądałem Pendletona. Podoba mi się tylko, że... Fallkniven też i dlatego zacząłem szukać szczegółów, niuansów w wypowiedziach ludzi, którzy posiadają te noże, aby podjąć decyzję. W obecnej chwili nie mogę sobie pozwolić na oba. Za parę dni wyjazd na 3 tygodnie i muszę zostawić parę groszy. Może i dobrze, bo pewnie stanąłbym przed problemem, który nóż zabrać. W dalszej perspektywie pewnie tak się skończy, że będę miał oba.

Uprzedziłeś moje pytanie a propos zlotów czy wypadów. Po wyjeździe na pewno wrócę do tego tematu.

Pozdrawiam
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
zdjęcia w łapie za jakąs godzinę :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
O malym nie wiem nic, ale duzy Pendleton Hunter (ten 3.5 calowy) wygral razem z F1 i Black Katem Katza test nozy mysliwskich w Messermagazin.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter

Z drugiej strony po co mi w małym nożu convex? Przecież nie będę nim rąbał drew na ognisko, a Pendleton mi się naprawdę podoba. Kłopot w tym, że F1 też... i ta pochwa w CS - nawet nie pasuje pod tek-loka.
ehh... same wątpliwości ;) .


Co do convexu w Fallknivenach - jak to juz wiele razy bylo omawiane, Fallkniven nie ma typowego szlifu wypuklego - to zwykly szlif plaski i tylko ostatnie 5-7mm przed krawedzia tnaca jest wypukłe (convex) a sama krawędź to znów zwykle plaskie "microbevels" wyprowadzone pod kątem około 25 stopni na stronę. Bardziej to przypomina tzw. ZERO-GRIND niektórych Busse niz klasyczny pękaty convex. Idea polega na głowni, która stawia minimalny opór przy założonej grubości a zarazem ma wytrzymałą krawędź (microbevels) dzięki nieco większemu kątowi ostrzenia.

Tyle teorii. A w praktyce to od Ciebie zależy pod jakim kątem naostrzysz microbevels..Przez jakieś 2 miesiące używałem F1 i rzeczywiście fabryczna krawędź jest nieco zbyt gruba jak na nóż tych rozmiarów. Ale wystarczy naostrzyć bliżej 20 stopni na strone + nieco zaokrąglić przejście między microbevels a szlifem glównym (tzw.back-bevels) i nóż tnie lepiej od zwykłego płaskiego-pełnego naostrzonego na ten sam kąt.

BDW: Te kydexo-podobne pochwy od ColdSteel'a robione są z jakiegoś zytelo-podobnego tworzywa, które z powodu domieszki mikrowłókien szklanych tępią nóż podczas wyciągania i wkładania. Głównie z tego powodu zamówiłem swego czasu u PiteraM custom-pochwe z prawdziwego kydexu do mojego SRK.

Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter

Co do convexu w Fallknivenach - jak to juz wiele razy bylo omawiane, Fallkniven nie ma typowego szlifu wypuklego - to zwykly szlif plaski i tylko ostatnie 5-7mm przed krawedzia tnaca jest wypukłe (convex) a sama krawędź to znów zwykle plaskie "microbevels" wyprowadzone pod kątem około 25 stopni na stronę. Bardziej to przypomina tzw. ZERO-GRIND niektórych Busse niz klasyczny pękaty convex. Idea polega na głowni, która stawia minimalny opór przy założonej grubości a zarazem ma wytrzymałą krawędź (microbevels) dzięki nieco większemu kątowi ostrzenia.


Tak, tak - czytałem o tym ;) . Określenia convex użyłem "na skróty". Nie chciałem zagłębiać się w kwestie techniczne o których mam "raczej" małe pojęcie.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
na szybkiego w porównaniu do BM Gripa;
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Śmieszny nożyk. Kształtem zdaje mi się że mocno do Lovellesa (nie bić za pisownię) podobny.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Super. Dzięki! poklon Masz więcej zdjęć? Acha! A łapy masz wielkie? Chyba się skuszę na niego... w Alercie kosztuje ok. 190 zł. a wydaje się przy swej długości i grubości głowni niezłym małym fixedzikiem - zamiast jakiegoś necka (choć i tego też pewnie można by nosić na szyji).
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a łapy mam takie.... normalne....
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Ja tylko powiem, że kupiłem dzisiaj Pendletona. Miałem w ręku zarówno F1 jak i CS. Przyznaję, że CS wygrał w bezpośredniej konfrontacji.

Pozdrawiam
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
ale jakiego?
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter
Dużego ;)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cold steel pendleton mini hunter

Ja tylko powiem, że kupiłem dzisiaj Pendletona. Miałem w ręku zarówno F1 jak i CS. Przyznaję, że CS wygrał w bezpośredniej konfrontacji.


A nie mówiłem? ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024