Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
na knifeforums.com znalazłem informację, że jest to dobra rzecz do ostrzy. Czy ktoś wie, gdzie w Warszawie mógłbym kupić taką gąbkę?

Na moim świeżo nabytym Fallknivenie S1 pojawiły się ryski po pierwszym wypadzie w teren. Nie był to chyba najlepszy pomysł, aby polerować ostrze noża przeznaczonego do pracy. Teraz nie wygląda ono najlepiej.

a może użyć płynów do oksydowania metali? ktoś próbował takiego rozwiązania?
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
tutaj wszyscy zgodnie twierdza ze rysy najdaja "charakteru" ostrzu noza :)
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
Zgadzam się,,, ale nie co do noża z POLEROWANYM ostrzem,,, obetnij kilka grubych gałęzi,,, ociosaj je,,, wystrugaj z kawałka deski tym nożem łyżkę,,, itp. i zobaczysz setki małych rysek, które wcale nie są klimatyczne (oczywiście jest to subiektywne wrażenie),,, w pewnych miejscach ostrze się świeci, a w innych jest całe podrapane.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
nie no... to jest prawda, racja ze ostrze sie juz nie bedziec swiecic... no ale mysle tez ze jest to kwestia tak jak napisales subiektywna, czy zwracamy duza uwage na to czy mamy porysowane ostrze czy nie, ja juz przestalem ;) ale jesli ktos ma jakies namiary na wspomniane gabki, to tez chcetnie uslysze, kto wie.. moze mi tez sie kiedys takie info przyda
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
A fe, takiego konia roboczego polerowac :wink:
A tak nawiasem mowiac, to jesli jest to laminowana S1, to bedzie ci sie rysowac dosyc mocno, szczegolnie jesli masz pochwe z kydexu. Plazy w tym nozu sa bowiem zrobione z 420J2, a ta stal do najtwardszych nie nalezy. Pod tym wzgledem starsze Fallkniveny z pelnej VG10 dluzej zachowywaly fabryczna urode.
Jesli jednak strasznie doskwieraja Ci te rysy to raczej polecalbym przepolerowac klinge guma polerska lub pasta o wiekszej ziarnistosci na skorzanym kole.
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
no właśnie nie chcę żeby się świeciło :) , jak napisałem: uważam za nieporozumienie polerowanie ostrza przeznaczonego do pracy, chcę zlikwidować to świecenie gąbką scotch brite,,, względnie użyć jakiejś substancji do oksydowania metali - jeżeli ktoś może mi coś polecić.
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
Ty jesteś z Warszawy, ale ja mogę się zapytać w hurtowni 3M w moim mieśćie i najwyżej byśmy się zgadali co do przesyłki.
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można kupić gąbki ścierne Scotch Brite firmy 3M?
Napisałem do przedstawiciela w Warszawie - dzięki...

Fred spróbuję z tą gumą polerską, ale dostać ją to też nie jest taka prosta sprawa. Wczoraj znalazłem chyba w Twojej wypowiedzi adres sklepu na Miedzianej. Przejdę się tam w najbliższych dniach.

a tutaj kilka informacji o wloknie sciernym scotch brite - mysle, ze tez warto je przetestować:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024