Skocz do zawartości


Zdjęcie

Crok stick-problem z czyszczeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Crok stick-problem z czyszczeniem
Mam od jakiegoś czasu Lansky pocket Crock stick. W lansiarskim kolorze oczojebnego pomarańczu :)
Ostrzy się na tym dośc przyjemnie, ale jest problem: malutkie pręty szybko zatykają się stalą i trzeba je czyścić. Proszek do szorowania daje radę, ale nie do końca. pręty zrobiły się szarawe i nie chce to zejść. :sad:
Poza tym widzę, że są na środku bardziej błyszczące, niż na nieużywanych końcach. Czy to możliwe, że się zużyły?
Jeśli tak, czy można dokupić nowe? Wiem, że to smieszna kasa, oszczała kosztowała ze 40 zeta, ale bez przesady, wolałbym jej nie wyrzucać po miesiącu... :roll:
  • 0

budo_jasonogg
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Też go mam i żeczywiście jest szarawy ale nie "błyszczący" tzn. nie mam kawałków metalu.
Spróbuj inaczej wyczyścić, w moim przypadku pomogła najzwyklejsza gumka do ołówków
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
tez mam ten "problem" i chetnie sie dowiem. lepiej niz szarawe tego nie domyje, ale myslalem, ze to wystarczy :wink:
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Czyżby Cif w płynie:)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Z czego sa te prety? Z aluminy?
Z trianglowymi pretami cif calkiem niezle sobie radzi. Probowales?

\edyta\
Pinio byl szybszy :)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
u mnie tez są szare, w trakcie ostrzenia gdy zrobią się już "czarne" wystarczy przetrzec mokrym palcem i mozna jechac dalej. Raz na jakis czas mozna je wyjąć o obudowy ( podwazajcie delikatnie bo są kruche) uzyc CIFa i jest gitara. A jak sie obawiasz ze sie zuzyły albo czujesz ze juz nie biorą tak agresywnie jakbys chciał to wystarczy je obrucic o kilka stopni i jazda. Ja używam mniejwiecej tych samych powierzchni od roku i jest OK
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Taaaa ... te od TRiangla sie myje latwo bo sa DUZE .. i latwo uchwycic. Ja mam zawsze w Crocku problemy, bo nie ma ja porzadnie chwycic i umyc CIFEM.... no z rak mi sie wyslizguja :)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
dokladnie ! tez mysle, ze to bardziej problem techniki niz uzytego środka. ja z moimi paluchami nie mam za bardzo jak sie do tego przylozyc, wiec koncze mycie jak tylko dojde do wniosku, ze "na razie styknie". Moze jakbym je dluzej pucowal, to bylyby biale, ale nie ma ich jak wygodnie chwycic.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Szczoteczka do zebow mydlo i ciepla woda.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Hmm.. Czysciłem proszkiem do szorowania "Filip" poziomkowym, terasz lecę też jakimś prochem za 3 zeta. CIF powiadacie? spróbuję.
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
ja idąc za waszą radą co do czyszczenia kamyczków wziąłem swójDołączona grafika -mniej więcej taki (8cm x 4cm, od lat w domu) i potraktowałem go cifem.
Okazało się że strona o wyższej gradacji - gładsza nie jest szara tylko pomarańczowa :) ale tam musiało być stali :)
Właściwości ostrzące znacznie się poprawiły.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem

Hmm.. Czysciłem proszkiem do szorowania "Filip" poziomkowym, terasz lecę też jakimś prochem za 3 zeta. CIF powiadacie? spróbuję.


Nie szalej ,kasy szkoda . Najtańsze mleczko do garów + gąbka z tarką (takie g..no po 10 sztuk za zeta) i wystarczy .

Uwaga - NIE DOTYKAĆ PRĘTÓW ANI KRAWEDZI OSTRZA PALUCHAMI ! Tak , wiem że, to banał ale czasami trudno powstrzymać odruch i robimy sobie tłustą pochylnię ,a nie powierzchnię ścierną. :)
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
sposob ze szczoteczka do zebow rządzi ! dzieki Warhead :)
wczoraj doczyscilem mini crock sticka i Dog Bone do poziomu w jakim nie znajdowaly sie od nowosci, jakbym jeszcze z 10 min sie pobawil, to bym do calkowitej bieli pewnie doszedl, ale juz mi wystarczylo.
probowalem elektryczna i zwykla, zwykla chyba lepsza, srodek czyszczacy tez wydawal sie nie miec znaczenia, ja przynajmniej nie zauwazylem wiekszych roznic (pasta do zebow chyba nie byla zbat dobra, lepsze zwykle mydlo w plynie), ale i wiele mycia nie mialem, bo tylko 3 sticki.

ale problem z myciem i tak na razie sam sie rozwiazal, bo idac sladem Kangoo Owner uwazalem, zeby nie dotykac tych pręcików paluchami przy wkladaniu, no i jakos tak nieszczesliwie to przycisnąłem, ze jeden stick pękł w połowie, no trudno, drogie to nie jest, nie bede plakal ;)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Sorry , co złego to nie ja :wink: .
  • 0

budo_kmicic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to ja sie pytam skąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
pewnie, ze nie :D
sama wskazowka byla swietna, bo ja na przyklad, raczej o tym nie myslalem, tylko wykonanie z mojej strony do dupy... obojetne, w drodze juz i tak jest cos lepszego, chcialem tego mini ojcu dac, ale przeszlo mu kolo nosa :)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Crok stick-problem z czyszczeniem
Chłopoki! Jestescie w pytę zajebiści!!! :) :D :D

Jakby ktoś przypadkiem słuchał dobrej muzyki (gothic, industrial) to w sobotę będzie impreza w Metal Cavie wieczorem.
Łatwo mnie poznać, bedę na czarno ubrany!! :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024