Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka Tsuka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Jaka Tsuka?
Witam ! :) < mój pierwszy post :D >

Właśnie jestem w trakcie tworzenia "katany" < pisze w " ",bo to raczej wyrób katanopodobny :P , niestety kuć jeszcze nie potrafię,ale zamierzam się nauczyć ;) , >, jak na razie to jest moja pierwsza katana,i raczej "rozpoznaję teren" :) ,czyli uczę się jak to wszytko połączyć itd...:)>,zawsze marzyłem o tym by mieć w domu takie cudo :) ,więc postaniowiłem sam tego dokonać ;) ,na dniach powinienem skończyć >.Mam pytanko w zwiazku z powyższym,czy Tsuka ma jakieś zwężenie ? tzn. wiele zdjęć katan przejrzałem, i już się pogubiłem, niektóre Tsuki są proste,inne zwężąją się ku końcowi,a jeszcze inne wyprofilowane są w połowie długośći. Wiec pytam się czy jest jakiś "standard" tworzenia Tsuki ?:)
Pozdrawiam

-orbi-
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
:) No :) powiem ci ze :) kolorowe :-) posty masz :lol: . Witamy :wink: na forum :D . Napisz cos :-) wiecej o swojej produkcji :) . Jaki materiał i dlaczego od razu katana :-) a nie :) najpierw jakis :lol: maly nozyk :D
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Orbi zrób ostrze ... i ... zaprezentuj ... nie martw sie na zapas.

Przemyslales juz
a) Hartowanie
B) Odpuszczanie
c) inne ewnetualne procesy cieplne
d) Szlif
e) ewentualne ostrzenie
f) Jak wytestujesz ostrze czy czasem nie pierdolnie.

Tsuke zrob sobie dowlona..zwezajaca czy nie...:)
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Zobacz tu:
tsuka
tsuka
tsuka

i wzorując się na przykładach zrób coś orginalnego, własnego, "z duszą"
Doceniamy rzemieślników, jednak podziwiamy tylko artystów.
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Witam !:)
Dzięki za mile przyjecie :) > ,cos wiecej o produkcji - hmm,nozyki mnie nie interesuja za bardzo dlatego mieczyk ,a na koncie mam juz poltoraka , i krotki mieczyk >,a ostatnio zaczalem interesowac sie katanami... < budo.net.pl rządzi bo to pierwsze forum jakie wychaczylem w googlach, i juz tu zostalem ..do tej pory jako obserwator >do rzeczy: mieczyk robie juz ponad 3 tygodnie z przerwami,wiec glownie juz mam - niestety to jest najgorsza czesc mojego miecza, o tym pozniej, przed chwila czernilem Tsube super sprawa>, a o Tsuke sie zapytalem,bo w sumie moglem zrobic byle jaką,ale postanowilem ze to bedzie "katana",ktora wyglada jak katana >
Pozdrawiam i dziekuję za szybką odpowiedź :)
-orbi-

-edit- no fakt, glupio ta "ospa" wygląda
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
men, twoje posty wygladaja jakby mialy ospe.. wyluzuj z tymi emotikonami, czytac nie idzie.
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Przepraszam wszystkich których rozbolały oczy od tych emotionek, to sie już wiecej nie powtorzy ,już zdjęcia zrobiłem, niedługo wrzucę

-xiosan- widziałem widziałem , piękne ... ja chyba jestem na razie raczkującym "rzemieślnikiem" ...

-Tetsudo- myślałem już wcześcniej o tym co napisałeś , nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy teoretycznej żeby to robic... dlatego narazie skupiam się na innej formie obróbki.... znasz może jakąś książkę na dobry początek :)?
-orbi-
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Witam nowego nalogowca!
Na poczatek proponuje przejzec forum!!!
Mysle ze jest tu wszystko...moze wydaje sie ze troche tego duzo ale wciaga strasznie.
Lec po tematach i sie nie przestrasz iloscia.
Pozdrawiam. :) :D :) :D :) :D
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Tutaj: http://www.forum-kul...showtopic=76594 znajdziesz tutorial, jak wykonać saya.
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Witam:)
-simon- a ja witam stalego nalogowca ;) ...forum czytam od kilku tygodni i naprawdę wciąga ... ale widze ze ostatnio sie zaniedbalem bo kilka tematow mi ucieklo.
Dzieki -Lothian- juz wiem dlaczego moja Saya wyglada tak jak wyglada... na szczescie bede wiedziec jak zrobic nastepna :)
Ostrze ,najsłabsze ogniwo mojej produkcji... nie wiem dokładnie co to za stal, ale jest niestety za cienka z daleka,jednym okiem, wygląda jak ostrze ;) ,a te nierówności, i zanieczyszczenia, to efekt "nadawania wyglądu" młotkiem...do ogniska,do czerwonośći... i zakrzywianie... musze jeszcze przysiąść i dopracować wszystko... wiec sorki za to co na zdjęciach nawet podstawka niepomalowana, tsuba niewykończona,tsuka tak samo ...ehh ... i sorki za jakość zdjęć
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i na koniec... cała rodzinka ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tak na naprawdę na koniec... to się zastanawiam jak ma się ta treść do tematu "jaka Tsuka?" hmm, czy to nie lekki offtop ?...
Dobranoc
pozdrawiam:)
-orbi-
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Hej!
Jezeli czytales forum to zwracam honor. Calkiem niezle Ci to wyszlo(przynajmniej z tego co tu widac). Z czasem bedzie coraz lepiej.
Gratuluje i pozdrawiam.
simon
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
witam!
-simon- dzieki ,,,tez tak mysle ze tu potrzeba czasu ... moze kolejna bedzie "bardziej" ;)
ps.ale to co na zdjęciach to jeszcze "w budowie",więc jak skończę to wrzucę nowe fotki
pozdrawiam
-orbi-
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Tsuka ma krztalt klepsydry i jej dolna krawedz zagina sie leciutko zgodnie z krzywizna glowni(zreszta to zalezy od wywazenia). Widziales rozne bo tylko te leprze sa profilowane.

Ale czemu tsuba ma dziure w srodku okragla? Pozatym przyjrzyj sie uwaznie krztaltowi nakago to nie jest wbrew pozorom wszystko jedno jak jest zakonczone i jaki ma krztalt.
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
witam!
-GrafRamolo- dziękuję bardzo za fachową odpowiedź w sprawie Tsuki, wkońcu wiem na czym stoje :) .
Co do Tsuby,to ona niestety miała tak od "nowośći", tzn.znalazłem w garażu kawałek metalu który mi podpasował na tsubę, ale na środku miała niestety dziurę, muszę to teraz jakoś wypełnić .
nakago - głownię "tworzyłem" jako pierwszą , i powiem szczerze, nie miałem wtedy takiej wiedzy jak teraz, i nie zdawałem sobie sprawy że kształt,szerokość,zakończenie a nawet miejsce na mekugi jest tak ważne,wtedy skupiałem się raczej na drugim końcu glowni ;) ... mam nadzieję ,że następne nakago będzie lepsze , dziekuję jednak za te "uwagi" bo to może mi tylko wyjśc na zdrowie ;)
pozdrawiam
-orbi-
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Stary ..starałem sie ..mocno..ale patrze i patrze i taka wycianan z metalu "Katana" mnie nie podnieca...wogóle... no cóz :)
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Witam!

-Tetsudo- no coż,masz do tego prawo :) , w rekach, i masz porownanie >, ja też się nie podniecam... ale podchodze do sprawy inaczej, bo jako autor tego metalu wygietego na ksztalt "katany",mam inne odczucia, bo to moja praca... moj czas przy nim spedzony dostrzegam... i nawet jesli to jest "kalekie dziecko" ;) to i tak mam dużą radochę jak na to patrzę... ale to nic, od czegoś trzebabyło zacząć...

pozdrawiam
-orbi-
  • 0

budo_orbi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
ps.dziekuje mimo wszystko ze się staraleś, nawet mocno ;)
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Gratuluje pierwszej katany :)

Bardzo dobrze, że się nie zrażasz niedoskonałością swojej pierwszej produkcji.
Tylko tak dalej a z każdym następnym razem będzie coraz lepiej :)
Powodzenia
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
To prawda, że chęci też się liczą. Ale jeśli chcesz coś osiągnąć to nawet na etapie początkowym MUSISZ starać się wszystko robić dobrze, a nie stosować półśrodki. Zajrzyj do literatury zanim coś zrobisz...
Dla mnie kuriozalna jest tsuba z "tego co akurat znalazłeś w garażu", i to z okrągłym otworem na trzpień. Porzuć natychmiast takie podejście do tematu inaczej niczego nie osiągniesz.
Ale pochwalam chęci i życzę powodzenia.
PZDR Jacek
  • 0

budo_shirotatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków i okolice :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Tsuka?
Zagajnik - dobrze rozumiem twoje podejście do sprawy, ja mam właściwie podobne - tzn żadnych półśrodków - jeśli robić to tak jak było oryginalnie robione ale daj chłopakowi się nacieszyć pierwszą "kataną" - :P
w miecznictwie czy nożorobstwie TEN PIERWSZY RAZ jest naprawdę ważny i nie koniecznie chodzi o to żeby zrobić coś odrazu super - tylko najlepiej jak się umie, wtedy bedzie wiadomo czy sprawia ci to frajde i czy bedziesz to robił dalej.
A potem To już musowo trzeba robić tak jak ma być !!!!! :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024