Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozkręcić własną szkołę karate?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Oprocz patrzenia na cene, mozna patrzec na uczniow z ktorych jest sie dumnym. To jest wspaniale uczucie moc patrzec na swoich uczniow ktorzy staja sie mistrzami. ;) . Pozdrawiam ;)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Skladka to nie tylko oplacanie sali. Trzeba odjac oplaty za prowadzenie ksiegowosci. Jezeli klub ma byc prezny i sie rozwijac przydaloby sie wystawic zawodnikow. Wiadomo, nie zawsze ktos kto jest dobrym zawodnikiem ma duzo kasy. Zawody sa drogie, wiec zalozmy ze od rangi mistrzostw regiony klub oplaca start. To kolejny wydatek. Dalej, jak zostalo wymienione worki, tarcze, lapy, sprzet... Jezeli ma sie wieksza ilosc sekcji to pewnie jest wieksza ilosc instruktorow. To moze ich jakos gratyfikowac? OK, niech jada na oboz letni za friko. A jezeli ich sekcje sie rozwijaja, maja wiecej osob czy ludzie od nich maja sukcesy sportowe - dajmy im np. karategi dobrej jakosci czy moze inny sprzet. To wszystko koszta.


Ale bagno :!: ... a to wszystko prawda.

A co z dzieciakami, które chcą się poruszać, a nie być zawodnikami?
A co ze starszymi ludźmi, którzy chcą rekreacji?
A co z tymi, którzy ćwiczą dla siebie lub ... hmm pod ulicę?
Też mają wspierać takie molochy płacąc wygórowane składki?
Sponsorować wyjazdy instruktorom (z połową rodzinki na waleta, nie?), kupować markowe kimonka kadrowiczom, mającym darmowe treningi (i nierzadko jeszcze je opuszczającym - serio) :?:

Otóż nie muszą. A alternatywą dla nich są małe kluby - jedna sekcja, jeden sensei - i wydatki sprowadzone do minimum.

Od takiej zaczniesz, Karate_Shotokan

Powodzenia!
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Heh, ja daje 70 zł miesięcznie a sa tylko 2 treningi po 1,5 h ;) . To az tak zle?


z czystej ciekawosci pytam: u kogo w Rumi trenujesz, Budokan czy Ziut??
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Heh, ja daje 70 zł miesięcznie a sa tylko 2 treningi po 1,5 h ;) . To az tak zle?


z czystej ciekawosci pytam: u kogo w Rumi trenujesz, Budokan czy Ziut??

Z czystej ciekawosci odpowiadam Ziut :P ale powiedzcie mi czy majac 2 treningi tygodniowo za 70 zł miesiecznie to az tak zle???
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Dużo. Budokan ma za 3 treningi w tygodniu 50 zeta o ile się nie mylę lub 60 zeta. U nas 50 zeta za 2/tyg. Aa...no i najlepszy klub karate w Trójmieście, czyli Gdański Klub Karate - 50 zeta za 3 treningi/ tyg.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Dużo. Budokan ma za 3 treningi w tygodniu 50 zeta o ile się nie mylę lub 60 zeta. U nas 50 zeta za 2/tyg. Aa...no i najlepszy klub karate w Trójmieście, czyli Gdański Klub Karate - 50 zeta za 3 treningi/ tyg.

A jak myslisz przez co to tak drogo???
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
u mnie w mieście klub oyama karate powstał w ten sposób że najpierw grupa osób trenowała rok czasu we własnym gronie (około 10-15 osóB) a później juz oficjalnie założono klub, sprawe pomieszczenia rozwiazano w ten sposób iz znaleziono opuszczoną szopę (no może nie szopę, jakiś taki wolnostojacy obiekt z dużą salą i zapleczem) który był pod władaniem LZS-u w zamian za wyremontowanie tego (na własny koszt, własnymi rękami) dostali możliwość bezpłatnego użytkowania chyba na 5 lat czy jakoś tak, trochę kasy trzeba było włożyć w to miejsce aby zaczęło przypominać dojo (ogólnie to była totalna ruina) ale się udało. Po magicznych 5 latach umowa się skończyła i klub przeniesiono do jakiejś szkoły, ale klub był juz na tyle dobrze rozwinięty (około 200 osób trenujacych) że spokojnie daje rade do dziś (juz 15 lat).
co do składek to dziś trenuję zapasy i w sumie nie wiem jak to jest rozwiązane ale płacimy 10 pln za miesiąc -fakt warunki są niespecjalne ale ponoć ma się to zmienić. boks kosztuje 40 pln za 3 treningi miesiecznie początkowo trenowało około 15-20 osób i tez jakoś sie to opłacało trenerowi więc ja nie rozumiem gadania że ktoś bierze za treningi 70-100 za miesiąc i marudzi że nic z tego nie ma.
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

A jak myslisz przez co to tak drogo???

odpowiedz jest prosta: twoj trener :)chyba:) chce sie dorobic na karate; zapytaj go dlaczego tak duzo czarnych paskow go opuscilo i pozakladali swoje klubu :D
za dawnych czasow Szkoly Mistrzow trenowalo okolo 15-20 stopni DAN, a teraz??

pozdr!!
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Pittman:
a czy naprawde nie widzisz różnicy między 200-oma osobami płacącymi po 50pln a 15-oma ktore placa po 70pln?
wyliczenia (fakt mocno przyblizone) juz tu podałem
zarabianie na sztukach walki (nie mówię o sporcie bo to sie rządzi innymi prawami) zaczyna się powyżej 50osób, jak jest ich mniej to co najwyzej mozna sobie jak to obrazowo Gokken przytoczył dorobić do piwa albo na bilet
a wogóle to rozmowa zdaje sie miała koledze pomóc rozkręcić sekcję
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Ten temat zostal stworzony po to, aby kazdy kto chce zalozyc wlasna szkole karate mogl wiedziec jak to zacząć. Ja osobiscie mialem i mam taki zamiar ale czytajac te wypowiedzi troche trace ten entuzjazm ;) . Troche szkoda mi kasy placic 70 zł miesiecznie za 2 treningi tygodniowo bo to wychodzi gdzies 7 zł od treningu, a u was pewnie jak macie 3 tygodniowo i 50 zł miesiecznie to wychodzi za trening jeden gdzies 4 - 5 zł, moze mniej, ale co mam zrobic?? Przeciez obecnie nie jestem gotow na wlasna szkole (chyba jestem skazany na placenie takiej ceny :( ) (najpierw musze osiagnac dosc wysoki stopien zeby zalozyc wlasna szkole, pozniej troche zebrac wiadomosci na rozpoczecie i z pomoca przyjaciol pewnie, start ;) . Pozdrawiam
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Troche szkoda mi kasy placic 70 zł miesiecznie

skazany na to nie jestes, dzis sa czasy silnej konkurencji, Ty masz wolny wybor, wiec idziesz tam gdzie Ci sie podoba i tyle...

pozdr!!
  • 0

budo_marx07
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Witam
Prowadziłem własny klub i nie jest to łatwy pieniądz aczkolwiek bardzo przyjemny. Żyć z tego się raczej nie da, chociaż znam przypadki gdzie koledzy po fachu zajmują sie tylko tym i całkiem nieźle im idzie. Wszystko zależy od ilości osób na sali. Warto spróbować bo satysfakcja ogromna kiedy widzisz jak się ludzie rozwijają pod twoim okiem.
Pozdrawiam
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

skazany na to nie jestes, dzis sa czasy silnej konkurencji, Ty masz wolny wybor, wiec idziesz tam gdzie Ci sie podoba i tyle...

Nie wiem gdzie mam isc teraz... sadze ze juz jest za pozno zeby sie przenosic (eh... nowe znajomosci i sposob prowadzenia treningu oraz wiele innych rzeczy mnie hamuje)

Witam
Warto spróbować bo satysfakcja ogromna kiedy widzisz jak się ludzie rozwijają pod twoim okiem.
Pozdrawiam

Z tym musze sie zgodzić, świetna rzecz...
1) Ale wyobrazcie sobie ze prowadzicie treningi w pon., wtorki, srody, oraz piatki (to w jednej szkole tylko) a macie zarezerwowane ze dwie szkoly znajdujace sie niedaleko od siebie zeby nie trzeba bylo jezdzic na drugi koniec miasta. I co z takim planem???
Pozdrawiam
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
jak bardzo niedaleko od siebie?
moim zdaniem nie najlepszy plan
(zakładamy oczywiście rozkręcanie sekcji)
dopóki nie wyrobisz sobie renomy, na twoje zajęcia będą przychodzić ludzie którzy będa mieli do ciebie blisko (w przypadku dzieciaków, a nawet bardziej rodziców, jest to jedno z dominujących kryteriów doboru klubu) czyli 2,3 szkoły obok siebie nie maja sensu, bo sam sobie będziesz robił konkurencję. na kazdej sali bedziesz miał kilkoro dzieciakow (mozesz nie wyrobic z oplatami za sale) duzo lepiej 2,3 rozrzucone po przeciwnych stronach miasta osrodki (wtedy do jednej sali bedą schodzic sie dzieciaki z kilku szkół)
a jeszcze lepiej jeden osrodek ale za to bardzo dobrze :wink:
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

jak bardzo niedaleko od siebie?
czyli 2,3 szkoły obok siebie nie maja sensu, bo sam sobie będziesz robił konkurencję

Mialem na mysli mala odleglosc od domu ale po przeciwnych stronach (nie chodzi mi o 1 km. ale o jakies 10 km. w jedna i w druga 10 km., czyli w przeciwna strone, wiec szkoly byly by oddalone o 20 km. od siebie a dojazd te 10 km. w jedna strone do szkoly to nie az tak daleko). Pozdrawiam
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Nie wiem gdzie mam isc teraz... sadze ze juz jest za pozno zeby sie przenosic (eh... nowe znajomosci i sposob prowadzenia treningu oraz wiele innych rzeczy mnie hamuje)


Nigdzie nie musisz iść. Mimo wszystko proponuje nie zamykać sie w jednym dojo z jednym trenerem. Warto zobaczyc co tez inni proponują i wybrać dla siebie to co najlepsze. Nie mówię, że teraz, ale jak będziesz miał dłuższy staż w treningach. Warto. Nowe znajomości z pewnością nie hamują :lol:
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Nie wiem gdzie mam isc teraz... sadze ze juz jest za pozno zeby sie przenosic (eh... nowe znajomosci i sposob prowadzenia treningu oraz wiele innych rzeczy mnie hamuje)


Nigdzie nie musisz iść. Mimo wszystko proponuje nie zamykać sie w jednym dojo z jednym trenerem. Warto zobaczyc co tez inni proponują i wybrać dla siebie to co najlepsze. Nie mówię, że teraz, ale jak będziesz miał dłuższy staż w treningach. Warto. Nowe znajomości z pewnością nie hamują :lol:

Dobra rozumiem wszystko ale jedno mnie ciekawi... Jakie znajomosci :D ??
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Kurcze, to wy naprawde duzo placicie, ja bule tylko 35 zl za 3 treningi w tygodniu i mam swietnego insturkotra :)
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Kurcze, to wy naprawde duzo placicie, ja bule tylko 35 zl za 3 treningi w tygodniu i mam swietnego insturkotra :)

W jakim my swiecie zyjemy, chciwosci... eh..., nie rozumiem powiedzcie mi czemu tak mam (70 zł za miesiac i w tym tylko 2 treningi tygodniowo). Trener nie wysyła za swoją kase nikogo na zawody czy takie tam, nie mamy zadnego sprzetu do cwiczen, poprostu to jest trening na malej sali gdyz duza sale zajmuja siatkarze. To przy takim interesie ciekawe ile trener zarabia?????? Jak myslicie ??? (no ja nie wiem ;) , zdaje sie na was). Pozdrawiam
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

W jakim my swiecie zyjemy, chciwosci... eh..., nie rozumiem powiedzcie mi czemu tak mam (70 zł za miesiac i w tym tylko 2 treningi tygodniowo). Trener nie wysyła za swoją kase nikogo na zawody czy takie tam, nie mamy zadnego sprzetu do cwiczen, poprostu to jest trening na malej sali gdyz duza sale zajmuja siatkarze. To przy takim interesie ciekawe ile trener zarabia?????? Jak myslicie ??? (no ja nie wiem ;) , zdaje sie na was). Pozdrawiam


A ile osob trenuje w towojej sekcji??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024