Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozkręcić własną szkołę karate?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Zapytaj sie go ile zarabia, czemu nie ma sprzętu (w końcu płacisz spore składki), dlaczego nie wysyła was na zawody itd. Nie pytaj sie nas na forum tylko sowjego trenera :lol:
pozdr
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

W jakim my swiecie zyjemy, chciwosci... eh..., nie rozumiem powiedzcie mi czemu tak mam (70 zł za miesiac i w tym tylko 2 treningi tygodniowo). Trener nie wysyła za swoją kase nikogo na zawody czy takie tam, nie mamy zadnego sprzetu do cwiczen, poprostu to jest trening na malej sali gdyz duza sale zajmuja siatkarze. To przy takim interesie ciekawe ile trener zarabia?????? Jak myslicie ??? (no ja nie wiem ;) , zdaje sie na was). Pozdrawiam


A ile osob trenuje w towojej sekcji??

Nigdy nie liczylem ale jakies 20 :D moze wiecej, tak do 30 :P . Nie wiem dokladnie. Ale co to ma do rzeczy?
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Zapytaj sie go ile zarabia, czemu nie ma sprzętu (w końcu płacisz spore składki), dlaczego nie wysyła was na zawody itd. Nie pytaj sie nas na forum tylko sowjego trenera :lol:
pozdr

No ja nie wiem czy to wypada sie zapytac: "trenerze, ile pan zarabia miesiecznie?". Nie uwazasz ze to glupio troche? :P
  • 0

budo_gokken
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Zartuje przeciez z tym pytaniem ile zarabia. Co kogo to obchodzi? Płacisz - podoba ci się. A skoro tyle płacicie to zapytaj się dlaczego nie ma żadnych inwestycji w klub (sprzęt)...
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Zartuje przeciez z tym pytaniem ile zarabia. Co kogo to obchodzi? Płacisz - podoba ci się. A skoro tyle płacicie to zapytaj się dlaczego nie ma żadnych inwestycji w klub (sprzęt)...


oraz doplat do startow zawodnikow... :D
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Pittman:
a czy naprawde nie widzisz różnicy między 200-oma osobami płacącymi po 50pln a 15-oma ktore placa po 70pln?
wyliczenia (fakt mocno przyblizone) juz tu podałem
zarabianie na sztukach walki (nie mówię o sporcie bo to sie rządzi innymi prawami) zaczyna się powyżej 50osób, jak jest ich mniej to co najwyzej mozna sobie jak to obrazowo Gokken przytoczył dorobić do piwa albo na bilet
a wogóle to rozmowa zdaje sie miała koledze pomóc rozkręcić sekcję

ok ale tak jak napisałem na boks poczatkowo chodziło okolo 15 osób, płacą po 40 PLN za 3 treningi , jest dwóch trenerów którzy dojezdżają na treningi, wynajmuja sale w szkole i jakoś nikt nie narzeka, a powiem więcej-znajduja się wśród trenujacych osoby które dobrowolnie wspomagają klub np. zakupując rękawice dla dzieciaków (które maja treningi za darmo). Pozatym ten klub o którym piszę tez zaczynał od kilkunastu osób,pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego wstrzelenia się w rynek- bo jak np. w niewielkim miescie jak moje jest już oyama i shidokan to gdyby powstały nagle sekcje seitedo ,kk i kilku innych to pewnie by padły z tej prostej przyczyny iż liczba osób które chcą trenować karate jest ograniczona i tworzenie nowych sekcji niejednokrotnie bardzo podobnych styli tej liczby chetnych nie zwiększy, a przynajmniej nie na tyle aby te sekcje się utrzymały. Pozostaje oczywiscie jeszcze kwestia mody :) że obecnie jest moda na Vale tudo i MMA to chyba każdy wie i śmiać mi się chce a czasem płakać jak widzę szumnie się reklamujące nowe sekcje które nagle wyrastaja niewiadomo ska- gość całe życie trenował np. karate shotokan i nagle po jednym seminarium z bjj kreuje się na wielkiego znawce i trenera MMA ( a czego tak naprawde jest w stanie nauczyć to łatwo sie domyślić).
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Zartuje przeciez z tym pytaniem ile zarabia. Co kogo to obchodzi? Płacisz - podoba ci się. A skoro tyle płacicie to zapytaj się dlaczego nie ma żadnych inwestycji w klub (sprzęt)...

A moze być tak?: "trenerze czemu placimy takia skandaliczna cene za treningi gdy inni daja za miesiac po 35, 50 zł i do tego maja trzy treningi tygodniowo a nie dwa?"?? ;) .
Druga watpliwosc: Czy trener ustala ta cene ze wzgledu na stopien jaki ma?? czy to moze byc tak ze ma 1 dan to bierze 50 zł ma 4 dan to bierze 60 zł...???
Pozdrawiam (nie mam pojecia o co chodzi i wogole z takimi wysokimi cenami ;) )
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Czy trener ustala ta cene ze wzgledu na stopien jaki ma?? czy to moze byc tak ze ma 1 dan to bierze 50 zł ma 4 dan to bierze 60 zł...???
Pozdrawiam (nie mam pojecia o co chodzi i wogole z takimi wysokimi cenami ;) )


w GKK-DO, Miroslaw Adamoski 5 DAN bierze 50 PLN za 3 treningi w tygodniu :D
wnioski pozostawiam Tobie...

pozdr!!
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Pomyśl o reklamie. Jeśli zrobisz jakiś wynik sportowy (np.MP) to zawsze możesz na plakacie napisać że "mistrz Polski" zaprasza na zajęcia. To zawsze przyciąga bardziej niż filozoficzne dysputy. Potem jak już się dorobisz własnych zawodników na poziomie to masz reklamę w postaci "Klubu Mistrzów Polski". Ponadto wraz z grupą przyjaciół musicie walnąć serię jakichś fajnych pokazów po szkołach i powinno to pomóc z naborem. No i najważniejsze to własne umiejętności (w celu pokazu) oraz UPRAWNIENIA bo bez tego możesz polec. Powodzenia.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Jeśli chodzi o kasę to znam kluby gdzie kadra klubu nic nie płaci, a sekcje początkujące i średniozaawansowane płacą po 30-40 pln za możliwość udziału w 5 !!!! treningach tygodniowo.Czasami trening jest zastąpiony basenem lub siłownią. można i tak prawda??
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Jeśli chodzi o kasę to znam kluby gdzie kadra klubu nic nie płaci, a sekcje początkujące i średniozaawansowane płacą po 30-40 pln za możliwość udziału w 5 !!!! treningach tygodniowo.

Ale gdzie jest coś takiego????
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Ale gdzie jest coś takiego????


u mnie :D
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Ale gdzie jest coś takiego????


u mnie :D


Tzn gdzie?? :D
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?

Tzn gdzie?? :D


niestety od rumii daleko. ale u nas w regionie jest tak w wiekszosci klubow. w szczegolnasci naszego zwiazku.
  • 0

budo_paweł sępek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Prowadze własną szkołe i nie jest to lekki kawałek chleba dzieki temu iż nie żyje tylko z karate zajęcia w mojej szkole kosztuja 50 pln za trzy treningi w tygodniu zawodnicy mają komplet tarcz i łap a kadra nie płaci za zajęcia pokrywam około 50% opłat na zawodach. Pozdrawiam zakładając klub czy szkołę karate licz się z wydatkami a nie zyskami ale satysfakcję będziesz miał na pewno nic Ci nie zastąpi widoku Twojego ucznia na podium :P :P :P
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Eh , cos tu marudzicie o cenach .
Wychodzi 5 - 6 zl. za trening to sa 2 /3 piwka , z ktorych mozna zrezygnowac czy nie ? :D
A ile placicie za basen , silownie albo za godzine nauki angielskiego ?
Trning karate to tez inwestycja w siebie i 5 zetow za trening to darmocha :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Składki ustala zarząd klubu biorąc pod uwagi róznego rodzaju uwarunkowania na które między innymi składają się wydatki organizacyjne jak : wynajem obiektów, koszty administracyjne ulotki, reklama , telefon itd.
Ps. Podstawa to uprawnienia z PKS 8)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
Dokladnie tak jest.
A jak jakis mlodzian chce zapytac trenera ile zarabia i dlaczego oplata wynosi np. AZ 8O 60 zetow za miesiac , to wpierw niech zapyta jakie klub ponosi koszty , zeby go czegos nauczyć .
Mysle ze 10 zetow za trening to cena przyzwoita.
Pozdrowka.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
wiekszosc sekcji w Poznaniu to chyba cos koło 100 za 2/3 treningi w miesiacu ,shorin 70 chyba z tego co pamietam
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozkręcić własną szkołę karate?
południe polski(kraków, sosnowiec,sławków,olkusz,nowy sącz) jezeli chodzi o kyokushin no to od 40 zł do 80 zl za trzy /cztery treningi w tygodniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024