Skocz do zawartości


Zdjęcie

lewy prosty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_z3ll
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty
W nogi, balacha i sprint :wink:
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty
NO TAK PARTER, WIEM ŻE TO SKUTECZNE ALE CZY PRAKTYCZNE NA BETONIE, CHODNIKU . NO I KIEDY JA SIE TAŻAM (SORY Bjj ZA OKREŚLENIE ) Z GOŚCIEM TO ZAWSZE MI Z TYŁU KTOŚ MOŻE DAĆ W PAŁE, A JAK STOJE TO ZAWSZE MOGE SPIERNICZYC.

sORY ZA FILOZFICZNE PODEJSCIE TO PARTERU (SAM SIĘ CHCĘ TEGO NAUCZYĆ BO NIERAZ JEST TO JEDYNE WYJŚCIE) ALE WYCHOWAŁEM SIE NA NOWOCHUCKIM OSIEDLU I WIEM JAK WYGLĄDAJA WALKI 1-1, KIEDY TY LEJESZ JEDNEGO (LUB ON CIEBIE) A TU NAGLE OKAZUJE ŻE SĄ NASTĘPNI, widząc że i tak już leże to nawet im nie zaszkodze chocby mieli naście latek.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty

W nogi, balacha

3masz 1 a 3 kolejnych nawala Cię po pysku... :wink:
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty
Temat parteru na ulicy to kwestia tysiąc razy maglowana. Osobiście preferuję złąpać za ryj, przyjebać z łokcia w krtań czy kolano w jaja i łbem o chodnik, parter jest zbyt niebezpieczny podczas zwykłych napieralanek(kwestia kolegów)
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty

Osobiście preferuję złąpać za ryj, przyjebać z łokcia w krtań czy kolano w jaja i łbem o chodnik


Z tym łokciem na krtań to nie wiem, bo w końcu możesz gościa zabić, a później mieć problemy. Przekroczenie granic obrony koniecznej... Nie znam się na tym, ale chyba jeszcze jakbyś już miał przerąbane to jak się dowiedzą, że trenujesz KM czy cokolwiek to jest jeszcze gorzej. Było pisane setki razy, a ja nie chce powtarzać, bo (powtarzam) się na tym nie znam :) . To jak uderzyć/dusić/rzucić.... zależy od sytuacji. Trudno walczyć w dystansie z kimś wyższym, a dresowi, który ma 3,5 metra w karku trudno będzie założyć duszenie :-) . Żeby nie było OT to napiszę, że po tych 5 latach KB obrona przed prostym wyjdzie ci instynktownie. Tak mi się wydaje.
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty
sorka chłopaki niepotrzebnie sprowadzam temat na odwieczny aczkolwiek jasny temat(wszystko jest ok a najlepiej mix)

JAk z tymi prostymi
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: lewy prosty
Problem z lewym prostym na ulicy jest mniej wiecej taki, że raczej nie będzie to techniczny atak, do jakiego jesteś przyzwyczajony sparując na treningach.
Atak na ulicy będzie raczej z zaskoczenia, po zagadaniu czy odwróceniu uwagi, z dołu, po uchwyceniu drugą ręką, pod dziwnym kątem - itp. To tyle na minus, a na plus moze to że raczej będzie to atak sygnalizowany, zamachowy i siłowo-pchany niz czysty szybki techniczny strzał z gardy.

Na "ulicy" techniki mogą być bardzo dziwne - np. spotkasz osiedlowego/wioskowego miszcza w stylu "wiatrakowym" "cepowym" czy "łopatowym" i wyłapiesz KO od przypadkowego ciosu w głowę...

Podstawowa technika obronna to czujność i nie dopuszczenie przeciwnika za blisko - dystans...
A jak już widzisz atak to robisz to co umiesz najlepiej - nieważne czy to będzie kopniecie stopujące, czy unik i kontra czy wejście w nogi....

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024