Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia a walka w stójce!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
satorian boksie po to sa kategorie wagowe, bo ludzie, cwiczacy bosk maja porownywalne umiejetnosci.
Jednak w zaden sposob nie mozna nawet porownywac goscia, ktory ma pierwszoligowe doswiadczenie bokserskie z jakims ulicznym zabijaka.
(Po prawdzie to prawie wszyscy bokserzy maja jakies tam uliczne doswiadczenia, bo to ludek honorny i nieodpuszczajacy).
Na tym koncze bo temat wiedzie donikad.
K_P
  • 0

budo_frasee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
Hmmm. Teraz faktycznie zaczynam się zastanawiać. Znam osobiście mistrza Szwecji w thai-boxingu i mówił mi, że faktycznie chodzi na siłowni 2 x w tygodniu, ale nie gadałem z nim dokładnie o tym jak to się przekłada na siłę uderzeń.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!

Spoko, spoko. Sprawdzałem waszą czujność. :lol: Oczywiście chodzi o m(asę) :) .


8O

E=(m*v^2)/2
S=(a*t^2)/2
  • 0

budo_ninja12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
A JA waże 60 kg nie chodze na siłownie i jak kopne gościa co waży 80 i jest praktycznie odemnie silniejszy to pada na ziemie i jest łup (nie wiem czy to co napisałem ma sens oczywiście nie czce sie chwalić) chciałem bo wiedzieć że waga czy masa nie mają wpływu na jakość uderzenia najważniejsza jest technika biodro odpowiednie ułożenie nogi itd a nie ile mam w mieśniach na nodze.
:D :D :D :X :X
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!

A JA waże 60 kg nie chodze na siłownie i jak kopne gościa co waży 80 i jest praktycznie odemnie silniejszy to pada na ziemie i jest łup (nie wiem czy to co napisałem ma sens oczywiście nie czce sie chwalić) chciałem bo wiedzieć że waga czy masa nie mają wpływu na jakość uderzenia najważniejsza jest technika biodro odpowiednie ułożenie nogi itd a nie ile mam w mieśniach na nodze.
:D :D :D :X :X


Już bardziej ogólnikowego podejścia do tematu chyba nie mogłeś zaprezentowac. Ale chyba nie bedziemy odkurzac archiwum, nie ma sensu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!

A JA waże 60 kg nie chodze na siłownie i jak kopne gościa co waży 80 i jest praktycznie odemnie silniejszy to pada na ziemie i jest łup


Pocieszaj się dalej. Musiałbyś być mistrzem świata żeby ważąc 60 kg zrobić wrażenie na zawodniku 80 kg (nie licząc kopa w jaja). Przy tej wadze masz przewalone wszędzie: czy to w stójce, zwarciu czy parterze.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
nie czytalem tu zadnych postow wiec nie bijcie ale nie mam ochoty na czytanie 4 stron.
Co do silowni, mozesz wyrabiac sile statyczna i sile dynamiczna, jest roznica i nie da sie osiagnac obu naraz. Jesli wycwiczyles sile dynamiczna, sila uderzenia jest dosc duza, jesli wyrobiles statyczna, mozesz duzo podniesc co nie znaczy ze uderzysz z taka sila i szybkoscia jak gdybys cwiczyl dynamike. Moglem sie pomylic ale czytalem cos o tym i mysle ze mowie dobrze ;)
  • 0

budo_nithhogg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nithafjoll

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
Po pierwsze takie typowe pakowanie na siłowni byleby podnieść jak najwiecej bardzo spowalnia bo mieśnie przestawiają się na jak najwiekszą siłę a nie największa dynamikę. A to dynamika i technika ciosu się własnie liczą... Chodzi o to by wykorzystać jak największa "ilośc" ciała przy uderzeniu (zachowując przy tym stabilnośc i kontrolę nad sytuacją by nie lecieć jak kula do kręgli bo wprawny gośc Cię poprostu obejdzie wtedy dookoła).

Liczy się w przypadku uderzenia pęd (skonsultowane z fizykiem :P ). wzór na pęd to:

P = m * v

Tak więc ważna jest masa i rprędkość. Technika jest potrzebna by móc wykorzystać jak najwiekszy % swojej masy w uderzeniu (j.w.) bo jak myslicie co jest silniejsze (przyjmując że gość waży 80kg a ręka 8kg): cios o pędzie 8v czy 80v?? (v to prędkość uderzenia... przyjmuję że się nie zmienia w tym wyapdku). Jak już napisałem pakowanie Ci mało daje bo zwiększa twoją mase o zazwyczaj ok. 10% (jak dobrze pójdzie to więcej ale cięzko chyba dopakowac wiecej niż 20%). Tymczasem trenowanie szybkości uderzenia potrafi tą szybkośc zwiększyć o znacznie więcej niż te 10% czy 20%...

Czyli przyjmując że takie ćwicenia zwiększyły twoją prędkośc o 50% i technika umożliwiła wykorzystanie zamiast masy samej ręki masy 50% swego ciała (czyli w tym wypadku masa wykorzystana wzrosła o 500%) czyli ogólnie siła uderzenia wzrosła o 750% :D

Jesli byś tylko koksował i optymistycznie by się założyło że przypakowałbyś te +20% masy ciała masz cios 20% silniejszy chyba że będziesz cielskiem leciał jak ten kloc ale to w przypadku natrafienia na kogoś kto wie o co chodzi może być przykre...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
Do Archeologa :D

Wg mnie liczy się energia

E = 1/2*m*v(do kwadratu)

Tak więc szybkość, a w zasadzie prędkość ma dwukrotnie większe znaczenie niż masa.
Podobno bieże się ona głównie z dobrej techniki i siły dynamicznej.
  • 0

budo_pan nabiał
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
A ja przytoczę słowa Bruce'a Lee- wyciągaj z minimum (np. masy) maximum(siły i szybkości).
Trening na siłowni powinien wzmacniać całe ciało w równym stopniu i je rozwijać, do tego trzeba się rozciągać najlepiej z lekkim obciążeniem by nie tracić szybkości/prędkości/pędu (?-zawsze byłem noga z fizyki) :cry:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a walka w stójce!!
sa pewne techniki ktorym masa maprawde niewiele pomoze
a sa to m.in. moje dwie ulubione-lokcie i bania (w sumie kolana takze mozna dozucic)

z samej stujki dam przylkad

moj instruktor tak okolo 120 kg trenujacy profesjonalnie thaia i inne zeczy zaszedl sobie do Dana inosanto i tam spotkal malego kolesia co trenowal sobie savate (nie pamietam kto to byl dokladnie ale albo Pinokio(chyba zle napisalem) albo jakis inny francuz)
walk byla dosyc krotka poniewaz mistrzowsko wymierzone fuete w splot skonczylo walke pomimo ze muj trener walczyl pro w thaiu w swojej wadze i nigdy nie przegral

ktoregos dnia na trening wpadlo kilku hiszpancow/kafarkow cos tam po hiszpansku zartowali i kopali sobie w worek prezentujac swoje high kicki
no jak sie zaczal trening to ja znalazlem tego ktory mi sie wydawal najwiekszym hojrakiem
i zaplikowalem mu najpierw shase na noge zeby powstrzymac jego wojcie i zaraz potem fuete w splot :)
nie bylo to strasznie silne kopniecia tak gdzies z 60% sily
koles zjechal i nie chcial wiecej ze mna sparowac

podobna zecz przytrafila sie jeszcze ze 2 razy z innymi gosciami
jednego poczestowalem za to ze sie smial ze stojki :) (fakt koles rozkladal/rozklada mnie w parteze)
a drugiego za to ze byl duzy :)

moral jest taki
ze jezeli trenujesz silke dla masy i sily to lepiej sie upewnij ze twoja technika i szybkosc ida z nimi w parze

ja osobiscie to co robie na silce to prawie zawsze jakies dziwne cwiczenia potpatrzone od gosci takich jak bas czy lidell i im dziwniejsze tym lepsze

co do masy jeszcze raz
obejzyjcie sobie pierwsze ufc tak nr 1 2 3 4
gdzie nie bylo rekawiczek ani kategori wagowych
a potem wroccie do tej dyskusji

silownia to jedna bajka
a sw to druga

w/g mnie najlepsze cwiczenia dla sw to albo cwiczenia z powerliftingu albo takie wlasnie wynalazki ala lidell czy inni
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024