Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nunchaku, jak wykonać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Nunchaku, jak wykonać?
Pytanie w temacie kieruję do ludzi, którzy posiadają wiedzę o wytrzymałości materiałów potrzebnych do zrobienia tego typu narzędzia :wink: . Wiem, że w sieci można znaleźć opisy wykonania, ale zanim się wezmę do pracy chcę trochę jeszcze popytać. Myślę, że wielu ludzi trenujących kung-fu przechodziło przez ten sam epizod, dlatego nie umieściłem tego pytania w dziale o nożach (zresztą stal nie ma zbyt wiele wspólnego z nunchakiem).

Chcę poznać wasze opinie o rodzaju drewna i łańcuchu (sznurze), oraz o jakości łożysk, potrzebnych do wykonania broni. Parametry i długość raczej mnie nie interesuje.
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?

WALKA NOŻEM, BROŃ

Walka nożem i sprawy związane z tym zagadnieniem. Broń, trening, taktyka. Pałki, kije, nunchaku itp.


http://www.forum-kul...p?showforum=137

To taka mała wskazówka , gdzi mógłbyś założyć taki topic o nunchako. A najlepiej go przejrzeć. Tematów o zrobieniu nun jest dużo. Wystarczy poszukać. :evil:
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?

Wystarczy poszukać. :evil:

:evil: Albo użyć wyszukiwarki :evil:
:wink:
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Jakieś tam są podobne temaciki, ale szczególnie ineresuje mnie rodzaj drewna, a tego tam nie znalazlem ;-) . Może jeszcze poszukam.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Szczerze mówiąc, to o budowie, nic tam nie ma... :wink: Jak chcecie to sami sprawdźcie.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Dołączona grafika
Mówiąc wyszukiwarka miałem na myśli żebyś założył gogle :roll:
*****[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Ja nie twierdze, że w sieci nic nie ma (patrz post 1). Chcę tylko popytać ludzi, którzy coś na ten temat wiedzą. Może mają jakieś spostrzeżenia. A tak na marginesie: strony poświęcone nunchaku coś tam traktują o materiałach do wykonania, ale ich profesjonalizm zostawia dużo do życzenia. Weźmy np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(jedyna polska strona, reszta to jakieś nieznaczące materiały)
Czytamy w niej:
Jeśli chodzi o drewno to powinien to być mahoń, biały dąb lub cocobolo. Są to dość egzotyczne odmiany drewna i będzie ciężko je zdobyć dlatego najlepszym materiałem będzie chyba dąb. Ma dość dobre właściwości i jest bardzo łatwy do dostania.
Widać, że człowiek nie wie o czym pisze. Jak ktoś użyje dębu, to takie nunchako długo nie przetrwa. Dąb jest twardy, ale się rozwarstwia.
A próbowałeś Kubutek kliknąć w link, który wymodziłeś?? :) Mi się strona Microsoftu otwiera. Pozdro.
  • 0

budo_wojowniczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?

Jeśli chodzi o drewno to powinien to być mahoń, biały dąb lub cocobolo. Są to dość egzotyczne odmiany drewna i będzie ciężko je zdobyć dlatego najlepszym materiałem będzie chyba dąb. Ma dość dobre właściwości i jest bardzo łatwy do dostania. [/i]
Widać, że człowiek nie wie o czym pisze. Jak ktoś użyje dębu, to takie nunchako długo nie przetrwa. Dąb jest twardy, ale się rozwarstwia.
A próbowałeś Kubutek kliknąć w link, który wymodziłeś?? :) Mi się strona Microsoftu otwiera. Pozdro.

Z polskich gatunków polecam dab, buk lub jesion bo są bardzo wytrzymałe. I nie prawdą jest że z dębu sie rozwarstwi ( w przypadku nunchaku ). Poczytaj najpierw do czego ma słuzyc nunchaku. Myslę że chcesz sie nauczc podstaw czyli twoje nun bedzie sie ogranicząło do kontaktów z powietrzem i twoim ciałem ( przy tym nie mzoe sie rozwarstwic ). Jeżeli nauczysz sie nim poslugiwac mozesz pomyslec o materialach egzotycznych. Ale wedlug mnie nie ma to sensu. Nunchaku z polskich materiałow wytrzyma spokojnie rok czy dwa nawet przy trenowaniu ciosów w butelki czy cos innego.
jezeli chcesz sie czego konkretnego dowiedziec o materialach to zagladnij na forum poswiecone nunchku tam ejst wszyskto opisane dokladnie.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Aaaa takie pierd**** od rzeczy, widzą ze masz mało postów, to o co byś nie spytał to zawsze się wszyscy mądrzą "użyj googla" itp.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?

Aaaa takie pierd**** od rzeczy, widzą ze masz mało postów, to o co byś nie spytał to zawsze się wszyscy mądrzą "użyj googla" itp.


Coś w tym jest. :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Maly autoplagiat z mojej www o nun, bedacej offline od dluzszego czasu:

Jak już wielokrotnie wspominałem, nunchaku wykonuje się z drewna. Nie może to być jednak pierwszy z brzegu rodzaj, gdyż zbyt mięki materiał może się wyginać, kiepsko absorbować ciosy czy w skrajnym wypadku łamać. Dobrze wykonane nunchaku potrafi bez widocznego efektu przyjąć na siebie impet uderzenia bronią lub kopnięcia, co zawdzięcza właśnie specjalnie dobranemu gatunkowi drewna egzotycznego, jak BLOODWOOD, COCOBOLA czy PURPLEHEART. Oto najchętniej stosowane przez fachowców gatunki, wraz z ich krótką charakterystyką, informacje przetłumaczone z Crane-mountain.




REDOAK (Twardość: 2 Giętkość: 3 Waga: 3) - Wiele jest odmian dębu, ta należy do gatunku lżejszych i mniej twardych. Zaletą jest z kolei niska, w porównaniu z innymi gatunkami, cena...




WHITEOAK (Twardość: 3 Giętkość: 3 Waga: 2-3) - Bardziej "masywna" odmiana dębu, będącą doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na bardziej wyszukane gatunki jak np. cocobolo czy bloodwood. Nie najgorszy, aczkolwiek i nie najlepszy materiał na broń.




ASH (Twardość: 2 Giętkość: 5 Waga: 1) - Z tego drewna wykonuje się m.in. kije baseballowe. Doskonale sprawdza się przy broniach treningowych, oraz tych, przeznaczonych dla dzieci, gdyż jest lekkie i elastyczne.




HICKORY (Twardość: 3 Giętkość: 5 Waga: 2-3) - Stosunkowo tani, elastyczny i twardy gatunek drewna, który z powodzeniem używany jest do produkcji bo oraz nunchaku.




JATOBA (Twardość: 4 Giętkość: 3 Waga: 3) - Najczęściej stosowane jako materiał na różnego typu laski. Bardzo twarde, doskonale znosi proces starzenia (parametry wszystkich gatunków drewna tak, jak i każdego innego materiału, z biegiem czasu ulegają pogorszeniu...) lecz kiedy się łamie, pozostawia ostre krawędzie.




PURPLEHEART (Twardość: 4 Giętkość: 3 Waga: 3) - To drewno jest cenione zarówno za swoje walory estetyczne, jak i wytrzymałościowe - silny purpurowy kolor oraz bardzo duża twardość sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych gatunków. Mój osobisty faworyt.




WALNUT (Twardość: 2 Giętkość: 3 Waga: 2) - Ten amerykański gatunek drewna jest wykorzystywany do produkcji lekkich broni, ale zbyt kiepsko znosi uderzenia, aby nadawał się na nunchaku, którym walimy w co popadnie.




BLOODWOOD (Twardość: 4 Giętkość: 2 Waga: 5) - Jeden z najlepszych gatunków drewna. Interesujący czerwony odcień, twardość i spora waga decydują o jego popularności.




BUBINGA (Twardość: 4 Giętkość: 2 Waga: 3) - Parametry zbliżone do purpleheart. Doskonałe drewno, cenione za żywy kolor, najczęściej używane jako materiał na tonfy.




CANARY (Twardość: 2-3 Giętkość: 3 Waga: 2) - To drewno nadaje sie na każdy typ broni. Jest w miarę lekie i dobrze przyjmuje na siebie nie za silne ciosy.




CHERRY (Twardość: 2 Giętkość: 3 Waga: 2) - Cherry pod względem parametrów plasuje się pośrodku. Dobrze znosi starzenie i jest w miarę lekie. Dobre na każdą broń.




COCOBOLA (Twardość: 5 Giętkość: 2 Waga: 4) - Jeden z najlepszych gatunków drewna na nunchaku. Wspaniałe z wyglądu, drogie i twarde, choć mimo wszystko gorzej znosi uderzenia, niż bubinga czy purpleheart. UWAGA: cocobola jest toksyczne, podczas obróbki mechanicznej drewna zaleca się używanie maski ochronnej i rękawic.




MORADILLO (Twardość: 4 Giętkość: 3 Waga: 3) - Kolejny doskonały materiał na broń. Twardy aczkolwiek lekki i wytrzymały.




SHEDUA (Twardość: 3 Giętkość: 3 Waga: 2) - Lekkie, z charakterystyki podobny do black walnut, choć o nieco ciemniejszym odcieniu.




MAHOGANY (Twardość: 2 Giętkość: 3 Waga: 1) - To drewno dobrze się starzeje, choć jest lekie i zbyt miekie, aby dobrze znosić kontakt.




YELLOW HEART(Twardość: 3 Giętkość: 3 Waga: 3) - Yellow heart doskonale nadaje się na broń do kata, gdyż jest lekkie. Cenione za żywy, żółty kolor.



I na koniec jeszcze jedna ważna informacja. Rodzaje drewna, które najlepiej znoszą kontakt podczas uderzeń to BUBINGA, JATOBA oraz PURPLEHEART. Wszystkie trzy wymienione charakteryzują się wyśmienitą twardością, a jednocześnie są nieco elastyczne, przez co mniej kruche. Co ważne, nie są to najdroższe gatunki drewna (tańsze niż na przykład rzadziej spotykane COCOBOLA) .


  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Dzięki Vince. :D
  • 0

budo_simbah
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Służeźnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Tygrys, szukaj na necie a nie zaśmiecaj forum... :nie: boshe ile jeszcze takich lolków jest na świecie? Kup sobie zabawki na wode bo z tego co widać nie trenujesz nawet łyżwiarstwa
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Simbah - a Ty to do tej pory same konstruktywne posty napisałeś :wink: Jak na razie też tylko zaśmiecasz forum. Prywatne wojny z Czarnym Tygrysem prowadź sobie gdzie indziej bo tutaj chyba regulaminowo to nie wolno.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?

PMyślę, że wielu ludzi trenujących kung-fu przechodziło przez ten sam epizod


:lol: niekoniecznie :lol:
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?

PMyślę, że wielu ludzi trenujących kung-fu przechodziło przez ten sam epizod


:lol: niekoniecznie :lol:



Od kiedy tego rodzaju cep jest bronia chinska ? :roll: Za duzo Bruce'a Lee :)

Pozdro,

Sus
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
Wiem, że okinawska (chyba :) ), ale chodziło mi raczej o to, że znam wielu trenujących KF, którzy się w takie rzeczy bawili. Jak chcesz to zgodze się, ze jest to troche niefortunnie skonstruowany post. Temat jest juz dla mnie wyczerpany przez Vince.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dmx-fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chinatown Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
I co, zrobiłeś to nunchaku ???
  • 0

budo_juzwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nunchaku, jak wykonać?
W Decathlonie można kupić treningowe nunchaku i tonfy i inne
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024