Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Ból kręgosłupa
Kilka lat temu poszedlem do lekarza w ramach jakiegos bilansu, zrobilem przeswietlenie kregoslupa na którym wyszlo ze kilka kręgów mam jakby bardziej miekkich, na zdjeciu byly one prawie przezroczyste, lekarz powiedzial ze to choroba Scheuermana. Zakazl mi chodzic na reningi, biegac, skakac, wszystkiego :? dal mi tez jakies cwiczenia do robienia w domu.Ale nei moglem zrezygnowac z treningow i olałem chorobe. Do tej pory nie mialem z tym problemow, ale teraz przygotowuje sie do zawodow, biegam, trenuje, chodze na silownie i niestety kregoslup daje o sobie znac:( boli mnie szczegolnie po bieganiu. Ma ktos z was tez cos takiego ?? Czy to bardzo niebezpieczne?? Jak sobie z tym radzice??

Jesli ktos nie wie co to za choroba to tuutaj jest notka z encyklopedii:

SCHEUERMANNA CHOROBA [ch. szoir~], kifoza młodzieńcza, jałowa martwica trzonów kręgów występująca najczęściej u chłopców w wieku 14–17 lat; umiejscawia się w środk. i dolnym odcinku kręgosłupa piersiowego i górnym lędźwiowego; prowadzi do deformacji trzonów kręgów i zniekształcenia sylwetki (tzw. plecy okrągłe); leczenie przez odciążenie kręgosłupa (gorsety ortopedyczne), w skrajnych przypadkach — operacyjne.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
ja miałem okrągłe plecy i coś tam piersiowa, ale nabrałem masy i na kolejnym badaniu już nie zaznaczyła(pielęgniarka szkolna) niczego, czyli zniknęło, ale czy mam/miałem tą chorobe nie wiem.
ps. bolał mnie kręgosłup jak kładłem sie spać w dni po treningach, bardzo dolny odcinek.
pzdr :)
  • 0

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Ponieważ za dużo nie pisałem to moze zaczne od Bondziorno! :)
ScoTT nie bagatelizuj tego! Ja miałem nierozpoznanego Scheuermanna a teraz (news z ostatnich 2 tyg) mam przepukline krązka międzykręgowego L4! Lekarz u którego byłem powiedział mi ze gdybym zrobił wczesniej rezonans (wczesniej nie bolało to po grzyba :) ) i zajął bym się wzmacnianiem i budowaniem gorstu mięsniowego wszystko byłoby tip top a tak od pół roku mam przerwe. Lepiej iż do jakiegoś rehabilitanta i zmus się do tych żmudnych i nudnych ćwiczeń no i po pływaj se :)

Pozdroszacun :)
rudolf
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Pasowaloby cos z tym zrobic, ale nie chce mi sie strasznie:) No cóż lepiej teraz chwile pocwiczyc niz pozniej miec długi czas przerwy od treningow. W tej encyklopedii pisalo ze jest to choroba mlodziencza 14-17 lat, wiem ze nie ma scislej reguły ale ja juz mam 19 lat i to dalej moze byc ta choroba? :? Moze ten bół w srodkowym odcinku kregoslupa to juz konsekwencje tej choroby. A plywac na pewno bede duzo na tych wakacjach. Dzieki za rady, pozdrawiam.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Przy jakich ruchach Cie to boli ??

ps. u jakiego byles ortopedy ? mozesz jakiegos polecic bo ja trafiam na same pierdoly :evil: :evil:
ps2. co trenujesz bo widze ze tez z Rzeszowa jestes ;) ?
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Nareszcie jakis Rzeszowiak :) witaj. Ja z tym kregoslupem bylem w przychodni na Hofmanowej, ale nie polecam tego lekarza. Tak to nigdzie indziej nie bylem.Wogole z tymi lekarzami to jest parodja, albo bagatelizuja sprawe i pozniej sa problemy, albo robia z igły widły i wydajesz kase na niepotrzebne lekarstwa, fachowcy :? Trenuje Karate Kyokushin, kregoslup mnie boli po bieganiu, albo po ciezkim treingu. Taki troche dziwny ból. Boli i w tym samym miejscu mi sie robi tak dziwnie gorąco. Tak góra 2,3 godzinki mnie pomeczy i spokój, czasem mnie boli nawet 3 dni.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
mnie boli jak sie mocno do tyl odegne :/

Bylem w szpital MSW na Krakowskiej u Gawła to mi powiedzial ze naciagniecie i dal fizykoterapie, nie skorzystalem (dziwny lekarz...)
Teraz bylem u taty kolegi, Koczana, to gosc wymyslil jakas martiwce blaszek, jutro ide zrobic zdjecie zobacze co pokaze :roll: tragedia z ta sluzba zdrowia ;)

pamietasz moze czy jak robili ci rentgena to musiales byc naczczo i brac jakies srodki przeczyszczajace ?
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Ja chodzilem do MSW na rehabilitacje nadgarstka i wsumie pomoglo bardzo: jonoforeza, magnetronik i lasery. Nio sluzba zdrowia to porazka straszna :) Nie, nie jak poszedlem do lekarza to nawet nie wiedzialem ze bede mial przeswietlenie, jadlem normalnie wczesniej, zrobil mi zdjecie i wlasnie chyba 2 kregi na wysokosci mostka byly takie jakbyd przezroczyste, gosc powiedzial ze one sa miekkie i jakies tam smęty jeszcze mowil.No a teraz mam za swoje, olałem sprawe i mnie czasem boli.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Witam.Mam prawie 40 -kę na karku i także po treningach mam problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Byłem kiedyś u irydologa i powiedział mi o niewielkim zwyrodnieniu tego odcinka. Co do waszych dolegliwości to nie będę sie wypowiadał, ale mam sposób, który mi pomaga. Po treningach staram się porozciągać kręgosłup, rozluźnić (!) i zawsze pomaga. Jeszcze jedno, kiedyś wpadła mi do rąk książka Alois Raab "Joga kręgosłupa", polecam!
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
dzieki za rade i tytul ksiazki, tania pozycja, zakupie ja
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa

po treningach mam problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Byłem kiedyś u irydologa i powiedział mi o niewielkim zwyrodnieniu tego odcinka.

Na choroby polecam kontakt z lekarzem, a nie irydologiem. Problemami z kręgosłupem zajmuja się ortopedzi.

dzieki za rade i tytul ksiazki, tania pozycja, zakupie ja
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie kupuj.

Jeśli masz chory kręgosłup, a zaczniesz wykonywać te ćwiczenia bez konsultacji z lekarzem i nauczyciela, to ci zaszkodzą. Przede wszystkim łaź do lekarzy tak długo, aż będziesz dokładnie wiedział, co masz chore.

A jak już chcesz się pakować w jogę, to idź na zajęcia do dobrego nauczyciela, który będzie wiedział, co i jak masz robić, żeby ci pomogło, a nie zaszkodziło. W Rzeszowie nie ma z tym problemu.
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Mam pytanie. W jaki sposób rozciagasz, rozluzniasz kregoslup? Jakies cwiczenia?
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
ScoTT jak masz GG to byśmy mogli to sobie opowiedzieć.
Co do Prorocka. Nie opieram swojego stanu zdrowia o to co powie mi irydolog, choć z drugiej strony jego uwagi to dosyć cenna wiedza. Co do książki. Nie zastąpi lekarza,to pewne! Ale co to szkodzi sobie poczytać? Tym bardziej że kosztuje grosze? Poza tym "nasza" służba zdrowia zostawia coby nie mówić, co nieco do życzenia...
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Piszcie tutaj a nie przez GG. Chętnie poczytam bo mój kręgosłup też potrzebuje pomocy.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
na konurencyjnym forum, pisze zeby unikac bolow kregoslupa po silce, trzeba zawsze rozciagac kregoslup -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] + wisiec swobodnie na drazku - rozluznia to kregi i miednice, ja tego nie robie bo sie boje tak powiesic bezwladnie na drazku :) ....
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
Parę ciekawych ćwiczeń na rozluźnienie kręgosłupa jest w tej książce, co o niej wspomniałem...
Ale! Ja na ten przykład to:
1) siad,nogi w bok i tułów do przodu, a następnie do kolan, co ważne to nie "ciągnąć nosem" ale koniecznie ruch w biodrach, tułów w miarę wyprostowany
2) siad jak wyżej ale przy złączonych nogach, co ważne to ma być relaks!
3) leżenie na plecach, kolana do kl. piersiowej, przytrzymać rękami i potrzymać+głębokie oddychanie
4) seiza, z tym że kolana razem i kładziemy się na nogach, ręce i głowa luźno na podłodze, głębokie oddychanie
5) stojąc skręty tułowia z zamachem rękami, (przypomina to uderzanie w buddyjski bębenek) tak że jedna ręka "uderza" tułów z przodu, a druga z tyłu
6) leżenie na plecach, nogi do góry i za głowę "pług"
7) leżenie przodem, unosimy tułów opierając się na łokciach(!)biodra na podłodze
No, żadnych rewelacji, ale jak dla mnie to pomaga.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa

A jak już chcesz się pakować w jogę, to idź na zajęcia do dobrego nauczyciela, który będzie wiedział, co i jak masz robić, żeby ci pomogło, a nie zaszkodziło. W Rzeszowie nie ma z tym problemu.


To moze mi polecisz w Rzeszowie jakas szkole ? I ile ta przyjemnosc kosztuje, bo kiedys jak szukalem to sie lekko przerazilem 4x w msc( raz tygodniowo) 60zl...
no i jeszcze jak jest zazwyczaj z wiekiem ludzi cwiczacych joge ??
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa

To moze mi polecisz w Rzeszowie jakas szkole ? I ile ta przyjemnosc kosztuje, bo kiedys jak szukalem to sie lekko przerazilem 4x w msc( raz tygodniowo) 60zl...
no i jeszcze jak jest zazwyczaj z wiekiem ludzi cwiczacych joge ??

Przepraszam, nie wiem.
Mogę polecić sprawdzenie skontaktowanie się z nauczycielem ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

4x w msc( raz tygodniowo) 60zl to zwykłe zdzierstwo.

Po prostu odradzam wykonywanie ćwiczeń z książek, szczególnie jeśli masz jakiekolwiek problemy ze zdrowiem. Jeśli masz chory kregosłup, wszystko musisz skonsultować z lekarzem i rehabilitantem.

Polecam również poczytanie tematu http://www.forum-kul...showtopic=63615
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból kręgosłupa
dołączę się do osób sugerujących jogę jako balsam na bolący kręgosłup. Jogę można ćwiczyć nawet wtedy, gdy boli ALE TYLKO POD OKIEM INSTRUKTORA, adres szkoły, jak widzę wpisano.
A ludzie chodzą przeróżni, totalny mix. pokuszę się o stwierdzenie, że podczas ćwiczeń wiek nie ma znaczenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024