Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomóżcie mi się zdecydować!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!
9" w BK to i tak bardzo duzo, musisz zastanowic sie czy chesz targac takie wielke bydle jak Kukri, oczywiscie lepiej rąbie, ale cieżar jest znacznie wiekszy no i te nieporeczne wymiary.
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!
Kobra, spoko wiem, że mowa Gurkha Kukrii CS, uwaga o mini to tylko osobisty wtręt :wink: rzeczywiście mini ma tylko 3,5 mm grubości - mój ideał - 5 mm i pełen, płaski szlif - byłoby cool, ale Blacha nie takie już łamał noże a były grubsze :) Gurkha z topicu jest extra, ale wędliny już nie pokroisz... :roll: w plasterki, no i masełka nie rozsmarujesz.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


widzialem wczoraj u Pitera na Chmielnej... D2... niecale 4 stowy... hm... dobrze, ze mnie nie stac...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!
Ja bralbym Outcasta, pozniej Brute.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!
Z wyglądu, to mnie się ten Outcast straśliwie podobywa, ale recurve się będzie ciężko ostrzyć w terenie. No i niech mnie kto oświeci, do ilu toto hartowane jest, bo nigdzie nie mogę znaleźć info w tym temacie.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!
Cin napisał:

Kobra, spoko wiem, że mowa Gurkha Kukrii CS, uwaga o mini to tylko osobisty wtręt Wink rzeczywiście mini ma tylko 3,5 mm grubości - mój ideał - 5 mm i pełen, płaski szlif - byłoby cool, ale Blacha nie takie już łamał noże a były grubsze Smile Gurkha z topicu jest extra, ale wędliny już nie pokroisz... Rolling Eyes w plasterki, no i masełka nie rozsmarujesz.



Tak się akurat składa, że kukri da się pokroić wędlinkę i posmarować masełkiem chociaż wymaga to odrobiny wprawy. Kiedyś na wynajmowanym mieszkaniu kukri był moim jedynym nożem i przez kilka dni służył do wszystkiego. Od wbijania gwoździ do przyrządzania obiadu w stylu filety drobiowie. 8)
Ale pradwa jest taka że kukri trzeba lubić i nabrać odrbiny wprawy w posłygiwaniu się nim.
Jakkolwiek w teren zawsze zabieram jeszcze jakis mniejszy nozyk dodatkowo. A jeśli chodzi o osrtrzenie bydlaka w terenie to mnie wystarcza stalka diamentowa gerbera (taki długopisik). Podostrzyć się na tym da spokojnie.
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!
Aleś Ty kobra czepialski złośnik jesteś :wink: no przeca piszę, że kukrii fajne jest :) !!! Podoba mnie się bardzo, jeno w porównaniu z BK9 trochę gorzej z użytkowaniem na codzień - chociażby przez te 3" długości więcej... wszystko zależy od tego co chcemy tymi nożami robić :peace: bracie :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!

widzialem wczoraj u Pitera na Chmielnej...


Piter się przeniósł do Warszawy? :wink: :)
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!

widzialem wczoraj u Pitera na Chmielnej...


Piter się przeniósł do Warszawy? :wink: :)


eeee?
w "Swiecie nozy" widzialem...
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!
z tych które podałaś to brute, superancki jest :roll: ale na outcasta zachorowałem, z tym, że podobno powłoka jest niezabardzo i boje się o tą d2 przy rąbaniu, nie wiem czy mam jakieś podstawy ku temu, czy to tylko irracjonalna fobia ;) ...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomóżcie mi się zdecydować!!!

w "Swiecie nozy" widzialem...


Pomerdało ci się "Piter's Sharp Toys" ze "Steel - Świat Noży". Jarek i Piter współpracują ze sobą ale to dwie różne firmy. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024