Skocz do zawartości


Zdjęcie

Master Cutlery Fire Fighter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_spx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Master Cutlery Fire Fighter
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
czy warto kupic ten noz? potrzebuje czegos skladanego do roznych prac biwakowych typu ostrzenie kija na kielbaski :) czy smaowanie chleba pod namiotem ale zebym mogl tez ten chleb ukroic albo przeciaz gruby sznur. no i zeby mial klips i kosztowal tak do 50zl. co to w ogole za firma Master Cutlery? i czy te blokady sa pewne?
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter

czy warto kupic ten noz? potrzebuje czegos skladanego do roznych prac biwakowych typu ostrzenie kija na kielbaski :) czy smaowanie chleba


Grube amerykańskie tanto z ząbkami to chyba jedna z gorszych możliwych kombinacji do ostrzenia kijków, czy smarowania chleba. Da się to zrobić, ale baaardzo niewygodnie. Do takich zastosowań kup lepiej jakiegokolwiek Victorinoxa z dużym blokowanym ostrzem. Ostatnio sprezentowałem jednego teściowi - 59 PLN, duże ostrze z solidną blokadą i korkociąg.

no i zeby mial klips i kosztowal tak do 50zl. co to w ogole za firma Master Cutlery? i czy te blokady sa pewne?


Vicek nie ma klipsa, ale możesz go z powodzeniem nosić poziomo w etui na telefon komórkowy, co jest równie, jeśli nie bardziej wygodne. Jeśli musisz mieć coś z klipsem dołóż trochę i kup Gerber Paraframe, Benchmade Pika czy Spyderco Byrd, ale nie to cudo.

Master Cutlery to firma, która z tanich materialów wykonuje masowo kopie znanych modeli innych firm. Czasem robią też kopie customów. Miałem w ręku jeden nóż z głównią stałą, przykręconą do aluminiowej rękojeści na cztery śrubki przypominające te stosowane dawniej do skręcania kaset magnetofonowych. Delikatnie mówiąc nie budziło to zaufania.

Generalnie liner lock w tanim nożu to nie jest dobry pomysł. Taka blokada wymaga trochę przemyśleń konstrukcyjnych, precyzji wykonania i dobrego materiału. Jeśli naprawdę musisz mieć nóż z klipsem to weź Pikę, czy Spyderco z backlockiem. Ewentualnie wspomnianego Gerbera, którego sam nie używałem, ale ma dobre recenzje.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Nie wywalaj kasy na to. Raz, że ostrze nie spełni Twoich wymagań, drugie, że jakość jak napisał przedmówca będzie przedstawiała dużo do życzenia. Dołóż trochę kasy i weź jakiegoś Byrda, Pikę lub Monochroma. Jeżeli Cię nie stać w tej chwili na zakupy w sklepach, zawsze możesz zapolować na ALLEGRO. Akurat teraz nic z tych rzeczy nima, ale czasem trafia się je taniej.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Vicek, Vicek... ;)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Też jestem za Szwajcarem.
  • 0

budo_spx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Wiko: z tego co wymieniles jedyna rozsadna propozycja wydaje mi sie ten gerber paraframe (gdzie go dostac we wrocku? sprzedaz wysylkowa odpada z pewnych powodow ktorych nie chce ujawniac ;]). o jakiego victorinoxa Ci chodzilo? bo jak szukalem to znalazlem z tej firmy same scyzoryki typu mcgyver a to mnie zupelnie nie interesuje. Pika to dla nie stanowczo za duzy wydatek a spyderco byrd mi sie zwyczajnie nie podoba ;] A no taki wybredny jestem. czekam na dalsze propozycje i opinie o MC.
druga sprawa: jak dziala blokada linerlock? bo rozumiem ze to jakis konkretny patent w sensie tu sie zazebia tu wskakuje i jest ;p. moze mi to ktos narysowac?
  • 0

budo_lubek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Sklepy we wrocku: Jedność Łowiecka bodajże na Kiełbaśniczej lub Rzeźniczej ( :) ), sklep z bronią na Bogusławskiego i na Dworcowej. Nie kupuj tego badziewia- ja też się skusiłem na MC i leży w szufladzie a drugi poszedł jako prezent- szkoda kasy. Co do Vicka to też polecam (do obejrzenia właśnie w Jedności Łowieckiej) lub ewentualnie coś wychacz na allegro (byle firmowego, a nie supadupamegahipermadafaka nóż Rambo)
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
o jakiego victorinoxa Ci chodzilo? bo jak szukalem to znalazlem z tej firmy same scyzoryki typu mcgyver a to mnie zupelnie nie interesuje.

O Alpineera:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wybrałem ten model, bo miał NAJMNIEJ narzędzi, ale można znaleźć inny model z blokowanym ostrzem nie przypominający multitoola, a mający dodatkowo np. śrubokręt krzyżakowy, czy szydło.


druga sprawa: jak dziala blokada linerlock?



Liner to metalowe wzmocnienie biegnące równolegle do ostrza. Jeśli taki liner zostanie odpowiednio nacięty i wygięty, to po rozłożeniu ostrza jego końcówka przesunie się w kierunku środka noża i zablokuje ostrze w pozycji otwartej. Aby je zamknąć trzeba ręcznie przesunąć liner w bok.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ze zdjęciem. Nawiasem mówiąc Gerber ma blokadę typu frame lock. W tanich nożach zdarza się, że liner jest za cienki, źle spasowany, wyrabia się i po jakimś czasie ostrze może złożyć się pod lekkim naciskiem na palce.

A wspomniany Alpineer ma blokadę przypominającą Axis Locka - solidny bolec wchodzi w wycięcie klingi. Nie bardzo widzę jak w normalnych warunkach mogłaby zawieść.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter

jak dziala blokada linerlock?


lektura obowiazkowa [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tam masz wszystko jasno wytłumaczone.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Myślę że przedmówcy wyrazili się bardzo delikatnie o producencie owych """ noży """.
Moi kumple w pracy mają takie foldery i można powiedzieć o tych nożach mnóstwo negatywów. Na przykład blokada składa się przy lekkim nacisku na ostrze (lubisz swoje palce?)Okładziny odpadają ,szybko się tempi,ostrze kiwa się już na wszystkie boki - poprostu jednorazówka
Ja również polecam scyzoryk Victorinoxa z blokowanym ostrzem,ale chyba na próżno bo czuję że "taktyczny" ciąg zwycięży :)
Jeśli podoba Ci się Gerber.... bierz Gerbera
pozdrawiam
  • 0

budo_borjec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter

czy warto kupic ten noz?

mialem to w lapie i zdecydowanie NIE WARTO
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
a ta Pika :?:
http://www.fabrykasi...pic.php?t=37365
cena fajna a moze jeszcze urwiesz cosik to nie duzo przekroczysz cene planowana, a w zywotnosci to Pika przezyje hmmmm kilka albo i nawet kilkanascie takich jak wymieniles. blokady w tanszych nozach sa zwykle niedopracowane i lubia puscic ( wiem po wlasnych palcach :wink: ) a ostrza tepia sie od samego patrzenia :)
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
nie ma edycji :(
a jesli zrezygnujesz z klipsa to do kuchenno-obozowych prac to moze Opinel :?:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Monochrome po prostu rzadzi... Jak dla mnie ma 10 / 10 za aparycje.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
http://www.forum-kul...showtopic=75636
http://www.forum-kul...showtopic=74098
http://www.forum-kul...showtopic=74099
poczytaj to sie zorietujesz troszke
  • 0

budo_spx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Wciąż jestes za paraframe'em. ;] Raffii chyba rzeczywiscie jakis moj wewnetrzy ukryty ciag taktyczny mi to podpowiada. monochrome zdecydowanie za drogi. uzywanego tez nie chce. dziekuje za rady i wyjasnienia! tematu jednak nie zamykam ;]
  • 0

budo_kot behemot
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Opinel no. 12 i jest miodzio :)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter

Opinel no. 12 i jest miodzio :)


Amen.
W tej cenie nie ma lepszego noża stricte użytkoewgo. Moje węglowe 12 tną lepiej niż Sebenza.
  • 0

budo_kot behemot
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Prawda, prawda i cena bardzo przystępna ok. 55 pln. polecam :D
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Master Cutlery Fire Fighter
Z wyrobami M-tech doświadczenia nie miałem, ale analog Master Cutlery Folder G-10 Recurve (MT-029L) przedstawionego na stronie Militaria (nieco za drogo),
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Böker Sinus AKA Magnum 01RY184 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (na zdjęciu dla porównania z mini AFCK),
Dołączona grafika
jak już wspominałem, posiadam. Wygląda, że są z jednej fabryki i różnią się śrubkami i napisem.
Płaciłem za Magnum około 6 EURO, w Moskwie w sklepie firmowym Bökera, M-tech kosztuje podobnie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Już odzywałem się o bökerowskim chińczyku pochlebnie, swoja cenę odpracowuje na 500%. Stalowe linersy, pewna blokada, laserowo wycięte okładziny z G10 dobrze wyprofilowane, mocna sztywna konstrukcja, teflonowe wkładki, płynna mechanika, piękne wykończenie, matowe ostrze, klips możno zdjąć, ale trzyma i nie przeszkadza w icepeak, młotkowym i szermerczym chwytach, recurve dobry dla cięcia, ostrzy się bezproblemowo, ostrzony na Lansky system na 17 stopni ostrze trzyma dość długo przy częstym struganiu drewna, stal 440, wg odczuć, lepsza od Sandvik, 420-425, AUS6, lepsza niż na vixach, nierdzewnych opinelach, tanich Kershaw.
Ręka przy pracy długo się nie męczy, nóż leży pewnie, nie wyślizguje się kiedy jest mokry, nie nurkuje z rozlużnionej ręki. Waga odpowiednia - 110 gr., nóż płaski, noszę IWB na klipsie pod pasem, nie przeszkadza, wyciąga się i otwiera jednym ruchem błyckawicznie. Długość wystarcza dla miejskiego EDC - 86 mm. Mimo, że posiadam kilka noży wielokrotnie droższych, z przyjemnością chińczyka używam. Luzów, blade play nie było. W komplecie klucz dla osi głównej, certyfikat, gwarancja.
Z minusów - niemożliwość zastosowania fińskiego chwyta, nie przeszkadza. No i nie jest prestyżowy. Za taką cenę (i trzykrotnie większą) konkurencyjnych folderów nie znam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024