Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dąb na okładziny ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Dąb na okładziny ?
Dzięki bracia za tego raka napewno będę miał o czym myśleć dzisiaj w nocy tego jeszcze mi brakuje, szlifuje tylko i prawie wyłącznie dęby od kilku lat i fakt że uczulenie to na nie mam znaczy kicham ,prycham i farba z nosa to mi leci jak z zarzynanego prosiaka ,więc bez maski i papieros to raczej się nie podejmuje zadania, i nie kupuje bajki z tym rakiem .
Raka to ma nasz kraj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Napewno dąb szkodzi kominkom z wkładami żeliwnymi i kominom z cegły więc należy raczej unikać go jako drewna na opał ewentualnie mieszać np. z brzozą .
Co do rękojeści z czarnego dębu to dorabiałem całkiem niedawno rękojeść do bagnetu i jakiś czas się nim bawiłem i nie zauważyłem żeby ręka mnie od niej piekła .
Czarny dąb łatwiej się obrabia ręcznie niż normalny i żeby nie pękał to trzeba znaleźć odpowiedni kawałek, u nas czarne dęby wyciąga się z buga i nie wiem jak to jest ze sztucznymi lub stabilizowanymi ale jak kiedyś znajdę czas na zrobienie noża to nie wyobrażam sobie żeby okładziny były z jakiegoś innego drewna jednym słowem jest to drewno z klasą pozdrawiam wszystkich nożorobów :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024