Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
To jest odpowiedź Shihana Jana Dyducha na posty z tego tematu

Witam Kamil, OSU !

W wortalu Budo ludzie pisza rożne bzdury. Rownież i takie , które
przytaczasz. Szkoda na to czasu..
Jesteśmy członkami dwóch miedzynarodowych organizacji karate: OYAMA
International Karate Federatiun i World Kanreikai Karate. Nasz styl to-
OYAMA a naszym Wielkim Mistrzem jest Soshu Shigeru Oyama 10 DAN.
Zwróć się o szczegółowe wyjaśnienie do Sensei Alka Rębacza.

Pozdrawiam, OSU !

Shihan Jan Dyduch

:)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

To jest odpowiedź Shihana Jana Dyducha na posty z tego tematu

Witam Kamil, OSU !

W wortalu Budo ludzie pisza rożne bzdury. Rownież i takie , które
przytaczasz. Szkoda na to czasu..
Jesteśmy członkami dwóch miedzynarodowych organizacji karate: OYAMA
International Karate Federatiun i World Kanreikai Karate. Nasz styl to-
OYAMA a naszym Wielkim Mistrzem jest Soshu Shigeru Oyama 10 DAN.
Zwróć się o szczegółowe wyjaśnienie do Sensei Alka Rębacza.

Pozdrawiam, OSU !

Shihan Jan Dyduch

:)

ale podobno soshu miał iść na emeryture po ostatniej wizycie w Polsce...czegoś tu nie rozumiem i ktoś tu zaczyna kręcić (normalnie jak w sejmowej komisji)...czyli mam rozumiec tą sytuacje że: soshu Oyama przeszedł na emeryture i przekazał WOKO swojemu uczniowi Yasuhiko Oyamie, ale wtedy Dyduch ( i byc może ktoś jeszcze ale tego też nie wie nikt) odeszli z WOKO i założyli nowy twór na którego czele stanął zreaktywowany soshu OYAMA? jak dla mnie bez sensu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Masz chyba rację
  • 0

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Podobno kilku czołowych instruktorów Oyama Karate spotkało się by pogadać o tym co się stało ,bez shihana Dyducha, podobno chcą wrucić do W.O.K.O. sprawa jest o tyle poważna że dotyczy instruktorów znanych ogólnie w kraju. Może to nowy rozpad w Oyama Karate nie podoba im się polityka Dyducha a szczególnie POLITYKA!!!!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Podobno kilku czołowych instruktorów Oyama Karate spotkało się by pogadać o tym co się stało ,bez shihana Dyducha, podobno chcą wrucić do W.O.K.O. sprawa jest o tyle poważna że dotyczy instruktorów znanych ogólnie w kraju. Może to nowy rozpad w Oyama Karate nie podoba im się polityka Dyducha a szczególnie POLITYKA!!!!


Już niektórzy przeszli do organizacji kyokushin sensei Bogdana Jeremicza 4 dan ( z kyokushinkaikan) , który reprezentuje szkołę Royamy i Hiroshige - wybitnych mistrzów kyokushin ( obecnie fundacja kyokushinkan).
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Czy możesz dać coś więcej o tym buncie ?
  • 0

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Bunt to za duże słowo sensei o których mówisz odeszli do kyokushinu dla stołków i kasy której nie mieli w Oyama Ci o których ja słyszałem odchodzą ze względów ideologicznych chcą mieć kontakt z mistrzem jeśli nie z Shigeru to z Yosushiko Oyama a shihan Dyduch im go blokuje i tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje z Shigeru Oyama bo ostatnio nie ma o nim żadnych informacji.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Bunt to za duże słowo sensei o których mówisz odeszli do kyokushinu dla stołków i kasy której nie mieli w Oyama Ci o których ja słyszałem odchodzą ze względów ideologicznych chcą mieć kontakt z mistrzem jeśli nie z Shigeru to z Yosushiko Oyama a shihan Dyduch im go blokuje i tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje z Shigeru Oyama bo ostatnio nie ma o nim żadnych informacji.

No cóż co masz na mysli bo nie nadążamL:
- jakich stołków ( tych z jarmarku), od Dyducha odeszli kilka lat temu i sami pracowali w
karate,
- jakiej kasy z Mennicy Państwej ? czy z PKO ?, bo tam jest fundacja a to nie organizacja
biznesowa jak OK ,
- o których mistrzach piszesz tych z USA ? bo jeżeli tak to kim są dla ciebie Ci mistrzowie z
Japonii od których podpatrują Ci z USA ?
- Siegru Oyama ma bardzo i to bardzo poważne problemy zdrowotne i napewno nie w
głowie mu karate tylko własne zdrowie.( To mistrz już na emeryturze który teraz
odpoczywa osu! ). i aby nie zrobili z niego maronetki :(
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

- Siegru Oyama ma bardzo i to bardzo poważne problemy zdrowotne i napewno nie w
głowie mu karate tylko własne zdrowie.( To mistrz już na emeryturze który teraz
odpoczywa osu! ). i aby nie zrobili z niego maronetki :(


wiesz moze cos wiecej o tym? :?:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Bunt to za duże słowo sensei o których mówisz odeszli do kyokushinu dla stołków i kasy której nie mieli w Oyama Ci o których ja słyszałem odchodzą ze względów ideologicznych chcą mieć kontakt z mistrzem jeśli nie z Shigeru to z Yosushiko Oyama a shihan Dyduch im go blokuje i tak naprawdę nie wiedzą co się dzieje z Shigeru Oyama bo ostatnio nie ma o nim żadnych informacji.

No cóż co masz na mysli bo nie nadążamL:
- jakich stołków ( tych z jarmarku), od Dyducha odeszli kilka lat temu i sami pracowali w
karate,
- jakiej kasy z Mennicy Państwej ? czy z PKO ?, bo tam jest fundacja a to nie organizacja
biznesowa jak OK ,
- o których mistrzach piszesz tych z USA ? bo jeżeli tak to kim są dla ciebie Ci mistrzowie z
Japonii od których podpatrują Ci z USA ?
- Siegru Oyama ma bardzo i to bardzo poważne problemy zdrowotne i napewno nie w
głowie mu karate tylko własne zdrowie.( To mistrz już na emeryturze który teraz
odpoczywa osu! ). i aby nie zrobili z niego maronetki :(


W sumie nie wcinam sie w dyskusje o problemach OK bo mnie to malo obchodzi ale ...
Karateka 1 czy aby nie przesadzasz ? Nic tylko inni trzepia kase i tylko kasa i kasa .
U was jest wszystko za friko co ? I stolki tez z jarmarku , tak ?
I po co podkrecasz srube ? Bez tego maja dosc problemow.
Pozdrowka Kolego !
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Koledo czy trzepanie powyżej 200 000 złotych rocznie do własnej kiesy jest ok! , gdzie kluby nie mają za co zapłacić kasy? , organizacja powinna wspierać a nie tylko zabierać dotyczy zwłaszcza tych co działają powyżej 10 lat bo juz stoja preżnie na nogach :!:
Jestm za kasa ale ta normalna i jawną :wink:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Jestm za kasa ale ta normalna i jawną :wink:


Ja tez .
A mozesz powiedziec jak wspiera Was Wasza fundacja ? Naprawde mnie to ciekawi .
Placi Wam za sale , moze wynagrodzenia dla instruktorow , udzial w zawodach , organizacja zawodow , egzaminy za darmo itd.
Jak Wasze kluby wspierane sa przez organizacje ?
Czesc.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Ale odgryłes afere :)
Fundacja działa od bardzo niedawna w Polsce ale już teraz widać wspaniałe efekty :!: Koszty udziału w MŚ pokryła właśnie fundacja i do tego co roku finansuje udział instruktorów z Japonii w naszym kraju.
Każdy Klub otrzymuje pomoc organizacyjno- prawną ( a z tym wiąże się bqrdzo dużo).

Ps. Jak PZK podzieli się 800 000 złotych jakie otrzymuje od państwa to te środki otrzymają nowo powstałe kluby i te które jej oczekują. Obecnie sprzęt sportowy jest w organizacji tańszy 0 30 % dzięki umowie sponsoringowej.
Masz jeszcze jakies pytania z dziedziny programowych :?:

W związku z tym ,że Ci odpowiedziałem może odpowiesz mi na moje:
- ile kosztuje egzaminy na 2 kyu i 1 dan ?
- jak wspiera Kraków kluby i co mają z przynależności do POlskiej Organizacji
Kyokushin :?: ,
- Czy istnieje możliwośc dofinansowania :?:
- ile wunosi składa na Budo karate :?:
narazie na tym skończe :wink:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Dzieki za wyjasnienia.
Kolego , co Ci bede odpowiadal , Ty doskonale wiesz jak jest u nas wiec po co pytac , ja nie wiem jak jest u Was wiec pytam. Kto wie ? moze nam sie spodoba.
Pozdrowka !!!
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
Chciałem napisać tylko tyle że skoro sami nie zarządzacie tymi organizacjami to kogo obchodzi co tam się wyprawia. Ludzie :!: :!: :!: Mnie z góry na dół Pie#$*li co się dzieje na szczytyach tych organizacji kto nimi zarządza i ile kto bierze dla mnie ważne są treningi, dla mnie ważne jest doskonalenie się bycie coraz lepszym tak jak pierwotnie zakładało karate, pieniądze urzędy itd to tylko niezbędny dodatek :!: :!: :!: :!:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Chciałem napisać tylko tyle że skoro sami nie zarządzacie tymi organizacjami to kogo obchodzi co tam się wyprawia. Ludzie :!: :!: :!: Mnie z góry na dół Pie#$*li co się dzieje na szczytyach tych organizacji kto nimi zarządza i ile kto bierze dla mnie ważne są treningi, dla mnie ważne jest doskonalenie się bycie coraz lepszym tak jak pierwotnie zakładało karate, pieniądze urzędy itd to tylko niezbędny dodatek :!: :!: :!: :!:


No to ż :) yje długo i nieszczęśliwie :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Dzieki za wyjasnienia.
Kolego , co Ci bede odpowiadal , Ty doskonale wiesz jak jest u nas wiec po co pytac , ja nie wiem jak jest u Was wiec pytam. Kto wie ? moze nam sie spodoba.
Pozdrowka !!!


No cóż nadal widać,że nie wiele wiesz ,a kiedy brakuje argumentów zawsze się ślizgasz jak piskorz ale mieszczać lubisz :)
  • 0

budo_bull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????
karateka 1 napisał że S.Oyama ma problemy zdrowotne i ma rację tak jest , z tego powodu Dyduch stara zrobić z niego marionetkę to podobno prawda, dlatego też kilku instruktorów którzy szanują soshu Shigeru i decyzję którą podjął o jego odejściu i przekazaniu W.O.K.O. w ręce Y. Oyamay chcą ćwiczyć Oyama Karate a nie Dyduch Karate
Co do instruktorów którzy odeszli do Kyokushin znam osobiście jednego który odszedł dlatego iz Dyduch nie dał mu funkcji w strukturach organizacyjnych polskiego Oyama Karate teraz jest w zarządzie jednej z organizacji Kyokushin i chyba jest szcześliwy bo go w końcu docenili.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Co do instruktorów którzy odeszli do Kyokushin znam osobiście jednego który odszedł dlatego iz Dyduch nie dał mu funkcji w strukturach organizacyjnych polskiego Oyama Karate teraz jest w zarządzie jednej z organizacji Kyokushin i chyba jest szcześliwy bo go w końcu docenili.


hahaha dobre :) :)

Karaeka tak pięknie piszesz o fundacji, ale powiedz mi konkretnie jakie podjeła działania w celu realizacji jej GŁÓWNYCH założeń, tj. ogólnoświatowego pokoju oraz prawego i zdrowego rozwoju wszystkich młodych ludzi.

Gdzie można o tym poczytać?Bo slogany ma piękne, tylko czy idzie to w parze z realizacją tych haseł? I jeszcze jedno pytanie skad czerpie środki na realizację swoich celów?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koniec OYAMA Karate w Polsce ?????

Co do instruktorów którzy odeszli do Kyokushin znam osobiście jednego który odszedł dlatego iz Dyduch nie dał mu funkcji w strukturach organizacyjnych polskiego Oyama Karate teraz jest w zarządzie jednej z organizacji Kyokushin i chyba jest szcześliwy bo go w końcu docenili.


Zmień informatora , gdyż ma zarypiste fantazje, którymi zaraża innych.Zapewniam Cię,że nie jest w żadnych władzach 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024