Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaległości Rybaka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Zaległości Rybaka...
...ktos musi nadrobic.
A ze sie rybak ostatnio ociaga :wink: to postanowilem go wspomoc i zaprezentowac kilka nowych nozykow BM.
Oto one:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie mam ostatnio czasu na lepsze fotki, ale mysle ze mimo to daje to jakis poglad na te nozyki.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
mini skirmiś :roll: jaki on ładny ...
a fotki jak zawsz, czyli super ...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
mów szybko jak się Ci ten Mini Skirmish podoba :) i poprosze jeszcze o parę słów jak wypada porównanie z Sebką...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...

mów szybko jak się Ci ten Mini Skirmish podoba :) i poprosze jeszcze o parę słów jak wypada porównanie z Sebką...


Skirmis maly podoba mi sie bardzo. Jest wykonany bardzo przyzwoicie. Nie ma bladego plaja.
Ale sorry, benchmade'ow z sebka to sie nie porownuje. To inna klasa - to widac, slychac i czuć
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
Kurde kiedy pojawi sie wreszcie skirmish bez 3 niepotrzebnych i cholernie szpeczacych dziur i pozostanie w nim tylko ta do otwierania...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...

Ale sorry, benchmade'ow z sebka to sie nie porownuje. To inna klasa - to widac, slychac i czuć


ale w czym? tylko zapominając o legendzie CR i różnicy w cenie. Dwa noże - czy Sebenza kładzie na łopatki Mini Skirmisha płynnością otwierania, pewnością i łatwościa obsługi frame'a? jakością wykończenia? ergonomią? cięciem (w to że lepiej tnie akurat nie wątpię), czy jeszcze czymś innym? czy wszystkim po trochu?. A jak dziurka w BM? nie jest niewygodna przez małą średnicę i to frezowanie?
Acha i pytam serio, nie mam zamiaru naigrawać się z Sebki, bo mi się podoba, tylko chodzi mi o garść konkretów. z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. tej różnicy między długościa ostrza (3,625 vs. 3,400) prawie nie widać na fotce
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
Pier...y wiatraczek! Tak spaskudzić Mini Skirmisia :roll: toż on z tym pierdolnikiem wygląda po prostu jarmarcznie, albo jak jakiś produkt dla metroseksualnych! Dobrze, że chociaż rękojeści nie poanodyzowali w gejowską tęczę :evil:

A 707 Sequel, mrrrrrr słodkie maleństwo! Kiedyś będzie mój!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...

ale w czym? tylko zapominając o legendzie CR i różnicy w cenie. Dwa noże - czy Sebenza kładzie na łopatki Mini Skirmisha płynnością otwierania, pewnością i łatwościa obsługi frame'a? jakością wykończenia? ergonomią? cięciem (w to że lepiej tnie akurat nie wątpię), czy jeszcze czymś innym? czy wszystkim po trochu?. A jak dziurka w BM? nie jest niewygodna przez małą średnicę i to frezowanie?
Acha i pytam serio, nie mam zamiaru naigrawać się z Sebki, bo mi się podoba, tylko chodzi mi o garść konkretów. z góry dziękuję za odpowiedź.

PS. tej różnicy między długościa ostrza (3,625 vs. 3,400) prawie nie widać na fotce


hmm, troche mnie zagiales przyznam szczerze, ale mimo ze nie mam zastrzezen do mini skirmisia (jest duzo lepiej wykonany niz jego duzy brat) to w sebce ogromne wrazenie zrobilo na mnie spasowanie detali (tulejek ze sworzniami) i moze to wywolalo we mnie takie uczucia.
Ale jedno jest pewne - za te pieniadze za ktore mozna kupic mini skirmisha - to jest prawie idealny noz. W zasadzie nie ma sie czego czepiac - moze poza tym ze nie wiem czemu zrezygnowali z podkladek z brązu.
Powiem inaczej - jesli ktos marzy o sebce, ale chce miec cos podobnego, porzadnego ale za nizsze pieniadze to warto sie przyjrzec mini skirmisiowi. Uwazam ze to samo dotoczy np. camillusa dominatora

PS. zero luzow i brak klekotania zamknietego ostrza - to naprawde do mnie przemawia w tym nozu
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
Aha, klips jest poprawiony w stosunku do duzego misia skir.
Nie wygina sie juz tak latwo
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...

A 707 Sequel, mrrrrrr słodkie maleństwo! Kiedyś będzie mój!


Zebys wiedzial ze jest slodki. To naprawde urocze malenstwo. Piknie chodzi (otwieranie i zamykanie), ma wysoka klinge o wysokim szlifie. Sam miod - dobrze trafilem z zakupem.

Aha, coraz wiecej BM'ow zaczyna mi podchodzic :roll:
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
No kurde, jakby 707 miał te 3,25" ostrza to bym bez wahania nerkę opylił, żeby kupić. Puki co mnie trochę współczynnik cena/wielkość hamuje, ale chyba jednak nie dam rady zbyt długo się opierać pokusie :) .
  • 0

budo_cejzik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
Przydał by się młodszy braciszek dla 710 HSSR, a ta 707 nadawała by się świetnie. Fajne , niepozorne maleństwo i pewnie nie wzbudza poruszenia w "tłumie" po ujawnieniu się :)

Szkoda tylko że nie ma 707 w M2HS :(
Ale kiedyś pewnie będzie i wtedy będzie moja ( chyba że nie wytrzymam i kupię wcześniej)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
Cejzik, 707 to chłopiec - Sequel, no przecież wystarczy na niego spojżeć ;-) .
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
a ja mysle ze na tej wielkosci nozyk 154CM w zupelnosci wystarcza. Ale to kwestia podejscia i zastosowania konkretnego noza
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
Dzięki Kamil, o to właśnie mi chodziło - dla mnie wybrałeś dwie najbardziej interesujące nowości z oferty BM

PS. nie napisałeś jak z tą dziurką :D wygodna czy nie?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
dla mnie dziurki w obu skirmisiach sa wygodne.
Ostrze gladko sie otwiera wiec nie trzeba duzej sily przykladac
  • 0

budo_cejzik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
Borsoock , oni już robili podobnego chłopca (705) w D2 i miałem ogromną ochotę zatrudnić go u siebie (taka słabość do "dziwnych" stali) ;)
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
fajniutki ten mini skirmis ,a mógłbyś zdradzic jego cene bo na NG niepodali? :-)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...

a ja mysle ze na tej wielkosci nozyk 154CM w zupelnosci wystarcza. Ale to kwestia podejscia i zastosowania konkretnego noza


Do EDCowania to żeby był na tyle długi, żeby bułeczkę, czy kromkę chlebka można było w miarę wygodnie ukroić jak potrzeba (bez zbytniego "strzępienia" pożywienia kołkiem). Próbowałeś już Kamilu, nie za krótkie to ostrze minimalnie? A jak z pomidorkiem sobie radzi ;-) ?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaległości Rybaka...
U mnie akurat EDCowa sluzbe pelnia troche wieksze nozyki. Dlatego nie mowie o 707 jako EDC. To biurowy pomocnik, w kuchni tez sie przyda, ale do pracyzyjnych robotek - obieranie czosnku, cebuli, pomidorka tez pokroi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024