Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stary poczciwy Amphibian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Stary poczciwy Amphibian
Udalo mi sie kupic amphibiana manual z ostatniej partii produkcyjnej.
Mialem duze szczescie bo nawet mi sie nie snilo ze bede mogl dopasc ten nozyk w wersji "blank nówka fabryka"

Oto on:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS. teraz zauwazylem ze fotki stracily na jakosci po operacji zmniejszania :(
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Tak... Amphi to jeden z tych nozy, ktorych nie pozbede sie chyba nigdy :)
To jest to!
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Ja, jak pewnie wiesz, mialem ampha auto. I jak go sprzedawalem to z mysla o tym zeby zamieniac go jednak na manuala. Ale bylo za pozno. A teraz sie szczescie do mnie usmiechnelo.
Amph manual i Socom auto to chyba jedne z lepszych projektow nozy jakie powstaly.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian

Amph manual i Socom auto to chyba jedne z lepszych projektow nozy jakie powstaly.

Amen! :)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
To tak jakbyś se merca kupil i to jakiegoś special. Szczerze zazdroszcze :twisted: i oczywiście grauluję. Manual dla mnie to klasyka :!: Szczerze gratuluję. Wiem, ze sie nigdy go nie pozbędziesz ja też bym nie oddał (bo takich nozy się nie pozbywa)(ale gdyby to jestem pierwszy w kolejce :) :) :) )GRATULATION :!: :!: :!:
  • 0

budo_m.o.d.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Kamil, jeszcze raz gratuluję nowego noża.
Obudziłeś u mnie uczucie zazdrości : najpierw Sebenza teraz Ampihibian

Na razie muszą wystarczyć mi zdjęcia :(
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
czy ten kołek-łezka nie lubi sie przypadkiem wtryniać w cięty materiał?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Gratuluje, a jak Micro-bar, na ile wchodzi ze klingę?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Wlasnie - tez jestem ciekaw...
W moim staruszku (2001) zachodzi 100%!

Co do lezki to... troche moze i przeszkadza, ale za to jak wyglada! ;)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Gratukuję pięknego Microtecha!
Faktycznie, zrób zdjęcie locka...

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Nożyk jest super! :)
Gratuluję!
Jak jest z pancernością takiego wynalazku? Nie miałem go jeszcze w łapach.
Mógłbyś krótko napisać, jak się ma np do manix'a?

[offtopic mode ON]

PS. teraz zauwazylem ze fotki stracily na jakosci po operacji zmniejszania :(

Jest w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
taka opcja resize/resample. Interesuje Cię resampling metodą "Lanczos(slowest)". Nie będzie problemów ze stratą jakości po zmianie rozmiaru. :D
[offtopic mode OFF]
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Miałem - i to w wersji chyba najładniejszej - Stone Wash Borone Carbide - zamieniłem na Sebenzę ze względu na bardziej praktyczne ostrze, no i sebcię mam leworęczną... a za mało miałem kasy na oba. Jak ktoś lubi recurve to moze to być folder docelowy, pancerniak jak się patrzy, czasem nawet trochę ZA gruby, bardzo ergonomiczna rękojeść, blokada lubi się zabrudzić (jedna z niewielu wad).

Teraz bym chyba wybrał wersję Auto, bo jednak kołek bardzo przeszkadza przy używaniu. Chyba, że ktoś kupuje do kolekcji...


Aaaa gratuluję NORMALNYCH ŚRUBEK!!!!
  • 0

budo_tui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Mam od 1.5 roku identyczny tylko z czarnym ostrzem. Moge o nim duzo powiedzieć bo dużo przez ten czas u mnie przeszedł. Kołek przeszkadzał mi tylko chyba raz (tak poważnie) przy rozcinaniu cukinii czy dyni nie pozwala na wbicie całego ostrza w twardy materiał, powłoka (czarna borone carbide czy jakos tam) jest dosyć trwała ciołem nim katowniki aluminiowe i inne wytrzymała, poległa 1-2 ryski gdy zacząłem go uzywać jako lekkiego dłuta do odkucia kawałka betonu. Szlif roboczy od nowosci był nie równy tzn po 1 stronie był ok 1 mm a po 2 stronie ok 0,5 mm na długości ok 2cm od rękojeści. No i w koncu ostatnio zgubił srubkę tą przy kołku do sznureczka z tyłu (obecnie odesłałem do Pitera w celu uzupełnienia srubki). Moja ocena to super i nie zamienił bym go nigdy tnie wysmienicie struga itp. no moze do wyciągania drzazg się nie zabardzo nadaje ale ja se poradziłem nim z 5 razy przy tej czynności musi byc tylko ostry.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Gdyby tylko on mial normalny kolek to bylby dla mnie noz ideal.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian

Ja, jak pewnie wiesz, mialem ampha auto. I jak go sprzedawalem to z mysla o tym zeby zamieniac go jednak na manuala. Ale bylo za pozno. A teraz sie szczescie do mnie usmiechnelo.
Amph manual i Socom auto to chyba jedne z lepszych projektow nozy jakie powstaly.


Tez mialem dwa - manuala i auto. Z Amphem manualem nie rozstaje sie w ogole. A jedyne czego zalowalem, jak dawalem Ampha auto mojemu ojcu, to tego, ze ostrze bylo z S30V i z BC2 (w manualu mam 154CM i BC1).
I dlatego przychylam sie do opinii, ze to najlepsze skladaki jakie powstaly.

EDIT: Do kolka w manualu da sie przyzwyczaic, po jakims czasie nie czuje sie go, choc na poczatku to byla tragedia. Jedyny problem jest taki, ze czlek sie przyzwyczaja do solidnosci i grubosci blokady i jak chce kupic sobie inny noz, to te cienkie (zeby nie rzec g....ane :wink: ) linersy i framy w innych nozach odrzucaja od razu :)
  • 0

budo_tui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Fakt blokada jest pancerna i robi wrażenie mój jest ze 154CM i sobie go chwale bardzo wygodny chwyt, czasem sie włos wkręci pod ostrze trza go wydmuchać. Jedyne co gówno to pochwa rzep się szybko zużywa i nie trzyma dobrze trza uważać żeby nie zgubić noża.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian

Jedyne co gówno to pochwa rzep się szybko zużywa i nie trzyma dobrze trza uważać żeby nie zgubić noża.

I srodek strzepi sie od wsadzania/wyciagania noza z predkoscia swiatla. Moja dorobila sie dziury w miesiac, wiec wydarlem wewnetrzna wysciolke i teraz jest spoko. Rzep zmienilem na nowy i tez jest fajnie. A w ogole to planuje ponaszywac na nogawce wszystkich spodni (na wysokosci uda) szeroki pasek materialu, ktory posluzy jako "zakladka" do trzymania noza zawsze pod reka tak, aby nie straszyl widokiem i pochewka bedzie niepotrzebna 8)
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
Nie ma żadnych negatywnych opinii???
No cóż i ja przyłącze się do tej pieśni zachwytu. Jakiś czas temu myślałem, o puszczeniu mojego auto i zamianie na SmG z powodu, że nie wszystkie kraje mają tak liberalne przepisy ws automatów jak Polska. Cieszę się, że mi się to nie udało, bo dziś amphibiany to już rarytas trudny do dostania.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian
A ja mam nowa pochewke, z klamra wiec nie mam problemu z rzepem. Za to problemem moze byc to ze calosc jest szersza i bardziej odstaje od ciala niz w pochwie z rzepem.

A Micro-Bar zachodzi tak:

Dołączona grafika

Jak widac caly wchodzi na klinge, ale do okladziny po przeciwnej stronie ma jeszcze z 1,5mm.

Zakochalem sie w amphibiane majac wersje auto, ale stwierdzilem po czasie ze jednak auto to musi byc socom, a amph tylko manual. To noz do roboty.

Padlo pytanie o porownanie "pancernosci" do manixa. Oba sa pnacerne - manix jest ogolnie wiekszy (wieksza rekojesc, wyzsze ostrze), ale pewnie w konkurencji wytrzymalosci czubka manix szybciej by polegl.

Cieszę się, że mi się to nie udało, bo dziś amphibiany to już rarytas trudny do dostania.


W szczegolnosci manuale
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Stary poczciwy Amphibian

...Cieszę się, że mi się to nie udało, bo dziś amphibiany to już rarytas trudny do dostania.

A ja mam nowa pochewke, z klamra wiec nie mam problemu z rzepem. Za to problemem moze byc to ze calosc jest szersza i bardziej odstaje od ciala niz w pochwie z rzepem.

W szczegolnosci manuale


No co Wy, Chlopaki, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest ich jeszcze cala banda :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024