Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak prać skórzane buty?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?
Na grzybki, to ponoć sól jest niezła. Zrobić taki roztwór nasycony i namoczyć troszki butki w takowym, wydaje się być dobrym pomysłem. Jak natomiast skóra zareaguje na takie eksperymenta, to pojęcia nie mam.
  • 0

budo_szaszłyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Północ :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?

To są kontraktowe bellevill'e.


Zadne jungle, tym bardziej belleville'a nie maja goretex'u...
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?
no nareszcie Ktos kto potwierdził nasze rozważania na temat GTX :)

Pozdro Szaszłyk.
Mój kumpel pyta jak tam SOE??
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?
skora jak najbardziej nie lubi sie z sola, bo ta wszystko wyzera, po takim eksperymencie z roztworem soli buty beda do wyrzucenia!
  • 0

budo_szaszłyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Północ :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?

Mój kumpel pyta jak tam SOE??


Do zalatwienia, tylko na sama kamizele trzeba czekac 3 tygodnie. Z przesylka nie bedzie problemow. Foka mial mu przekazac...
  • 0

budo_spooky
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?
Strzała szaszłyk - molle tricolor bardzo dobrze mi służy. Zbieram się do zamówienia drugiego.

Wracając do butów, nie obchodzi mnie to w czym się smiga w dżungli bo najbliższa jest z 10 tys km stąd, podałem typ konstrukcji desert / jungle żeby było wiadomo co i jak. Klamka zapadła glany idą do pralki na 40 C z dodatkiem citroseptu. Jak są takie "solydne i amerykanskie" to nic im nie powinno sie stać.
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?

Wilgotna stopa w dźungli - man, co ty mówisz 8O w takich warunkach to 100% gwarancja grzyba, obtarć i zakoażenia. Membrana wyprowadza nadmiar wilgoci z buta i zapobiega przemakaniu, kiedyś stosowano wywietrzniki ale technologia poszła do przodu. But nie ma szybko schnąc tylko ma być suchy w środku. Ale odchodzimy od tematu.
Z wizirem dobry żart ale i tak link mi nie działa :wink:


Membrana odprowadza pare wadna ze srodowiska o wyzszej wilgotnosci do srodowiska o nizszej wilgotnosc.I tak sie sklada ze w klimacie naprawde wilgotnym to dziala w DRUGA strone czyli do wnetrza buta czy pod kurtke :D .
W taki warunkach najlepsze sa klapki i po prostu gola skora. O czym wiedzial Vietkong , Palkiewicz na Borneo cz np. taki Francuz co ostatnio przeszedl na piechote dzungle w srodkowej afryce ( w NG byla seria opsiujaca jego wyprawe - BTW swietne).
Prawde mowiac jak jest lato i czasem sie zrobi wilgotno w gorach to juz wtedy goretex mi puszczal do srodka. GTX zostal wynaleziona bardziej na warunki zimowe i wysokogorskie.
Ja tam go nie lubie.
  • 0

budo_spooky
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak prać skórzane buty?
Trochę to trwało. Buty wyprane - 2 x na 40 C, zwykły proszek + środek dezynfekujący do płynu do płukania. Poniżej fotki. Dla porównaniaa jeden już wypastowałem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie śmierdzą, skóra nie popękała i jest elastyczna, nic się nie odkleiło ani nie rozwarstwiło - jak by nie patrzeć sukces :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024