Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maglite 2D 500 lumenów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Maglite 2D 500 lumenów?
Jakiś czas temu zmodyfikowałem mojego maglite 2D na 250 lumenów instalując w nim 6 akumulatorków AA poprzez specjalne adaptery i wymieniając żarówkę na 10W. Nie można tą latarką za długo świecić, gdyż topi się plastikowy reflektor.

Mam pomysł co z tym zrobić. Kupię żarówkę WA1274, która nominalnie ma 500 lumenów, do tego aluminiowy reflektor oraz szklaną szybkę. Mam tylko wątpliwości czy wytrzyma przełącznik, ale co tam...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Robiłeś jakieś pomiary, czy wartość jest szacunkowa ??
Ponadto jakieś fotki jak można bardzo proszę :)
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Tyle podaje producent. Można założyć, iż efektywność xenonowej żarówki to 25 lumenów z WATa.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Myślałem kiedyś nad czymś podobnym, tylko zamiast żarówki pięciowatowy luxeon z elektroniką. Jakoś do tej pory taki luxeon nie chce wpaść niestety w moje brudne łapska :(

Edit:
Nawet by cholera nie trzeba było zmieniać lustra.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Tak z czystej ciekawości - co Wy z tym będziecie robić? Miecze świetlne czy oświetlenie pasa startowego? :)
Ale pomysły same w sobie fajne, dajcie znać jak coś z tego wyjdzie - ciekawym efektów (ze zdjęciami ofkoz 8) )
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Pecado, co Ty myślisz, że "taktyczny zapas mocy" to tylko w nożach się przydaje? ;-) Swoją drogą fajne te żarówy WelchAllyn robi, aż się zacząłem zastanawiać jakby tu np. E2E na ~200 lumenów przerobić :) , może kiedyś pokombinuję.
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?

Myślałem kiedyś nad czymś podobnym, tylko zamiast żarówki pięciowatowy luxeon z elektroniką. Jakoś do tej pory taki luxeon nie chce wpaść niestety w moje brudne łapska :(

Edit:
Nawet by cholera nie trzeba było zmieniać lustra.


Luxeon-y są w 3 wersjach. Emiter, Star, Star/O.
Biała ma 18 lumenów przy napięciu 3,42V, niebieska 5 lumenów,czerwona i zielona po 25 lumenów. Cena to od 50 do 80 zł netto/sztuka. Przynajmniej po tyle je jakiś czas temu sprowadzałem. Wymiary to 25/25 mm w wersji star/o, 19/19 w wersji star i fi8mm(14,5mm rozstaw nóżek bo to sama dioda jest) w wersji emiter. Czerwona ma inne napiecie zasilania, o ile pamiętam 2,95V.
Powiem ze nie wiem czy one mają jakąś elektronikę wbudowaną, nie interesowałem się tym...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?

Luxeon-y są w 3 wersjach. Emiter, Star, Star/O.
Biała ma 18 lumenów przy napięciu 3,42V, niebieska 5 lumenów,czerwona i zielona po 25 lumenów. Cena to od 50 do 80 zł netto/sztuka. Przynajmniej po tyle je jakiś czas temu sprowadzałem. Wymiary to 25/25 mm w wersji star/o, 19/19 w wersji star i fi8mm(14,5mm rozstaw nóżek bo to sama dioda jest) w wersji emiter. Czerwona ma inne napiecie zasilania, o ile pamiętam 2,95V.
Powiem ze nie wiem czy one mają jakąś elektronikę wbudowaną, nie interesowałem się tym...

Jesteś pewny, że za te pieniążki jest luxeon V ?? Robiłem sobie prostą latarkę z luxeonem III, kosztował mnie około 40 zł. Jeżeli to są luxeony V to byłbym wdzięczny na jakiś namiar. Interesuje mnie wersja bez radiatora, gdyż za radiator robić będzie zapewne kawałek aluminium, do którego go przylkeje. Elektroniki nie mają, trzeba ją albo dorobić albo kupić gotową.
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Te ceny które ja podałem, to nie są V. Pisałeś tylko o Luxeonach, nie pisałeś o V. Jesli chodzi o V, białe, star, LXHL-LW6C widziałem je gdzieś po około 70-90 zł (ta cena to na bank była w tych granicah). Semiconductors Bank Ltd, we Wrocławiu miał też jakieś Luxeony. Poprostu nie pamiętam, dosyć dużo części kupuję w sklepikach, resztę z katalogów albo na zamówienie, gdzieś mi się te diodki obiły o oczy... Popytam jak będę następnym razem zamawiał podzespoły.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Wczoraj przyszła żarówka i metalowy reflektor. Pierwsze wrazenia ( wyczerpane akumulatory ) sa poniżej oczekiwań.

Nowa żarówk to WA 01274 , 7,2V, 2,77Amp 550 lumenów. Daje niewiele więcej światła od mojej poprzedniej tj
GH24 6V 1,7 Amp 200 lumenów a znacznie więcej pożera pradu.

Obecnie zmieniam zasilanie tak aby nową żarówkę przegrzać na 8,4V.

Oto Wzór do liczenia lumenów:

Lumeny po przegrzaniu= [volty zastosowane/ volty nominale]^3,5 * lumeny nominalne

Co daje nastepujące wyliczenia:

GH24: (7,2V/6V)^3,5* 200= 378 lumenów
WA01274 na 7,2 V = 550 lumenów

WA01274 na 8,4 V= (8,4V/7,2V)^3,5 *550 = 943 lumenów !!!

Obecny projekt jest więc na 940 lumenów co jest odpowiednikiem reflektora samochodowego na 50W żarówce na długich. Tyle chyba mi wystarczy.... :idea:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maglite 2D 500 lumenów?
Zapodaj jakieś fotki jak już robota będzie definitywnie skończona (oczywiście głównie pod kątem efektywności świecenia i jeśli jest to możliwe w terenie, ale nie pomiń tyż wykonania). Modyfikacja zapowiada się bardzo interesująco.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024