Skocz do zawartości


Zdjęcie

Palnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Palnik
Chce kupic palnik... jak najbardziej kompaktowy i lekki.
Wpadly mi w oko takie zabawki:

- Coleman OUTLANDER MICRO,
- Primus Classic Trail,
- Campingaz Bluet Micro 270,
- Karrimor Trail classic,
- Karrimor K2-109 MIGHTY ATOM

Mozecie polecic cos z tego? Moze cos innego?
Wazna jest mala waga, jak najmnieje wymiary po zlozeniu i dostepnosc kartuszy. Wydajnosc nie musi byc wielka...

Jak na razie sklaniam sie ku Outlander Micro lub Mighty Atom, nie wiem tylko jak wyglada sprawa zakupu kartuszy do tych palnikow.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
polecam gorąco Markill
Jest duzo modeli dostepnych z zapalniczka lub bez,rozmiary chyba najbardziej kompaktowe ze wszystkich dostepnych u nas.W standardzie etui z cordury.Kartusze standardowe zakrecane-dzieki temu jak nie zuzyjesz calej butli to do transportu mozesz zdemontowac palnik-w przebijanych juz to nie przejdzie.
Polecam modele:
Devil - 190g plynna regulacja mocy-duza wydajnosc cena okolo 130PLN

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

lub
Hot shot(z piezo)-188g-rowniez plynna regulacja-zagotujesz 0,5l wody ponizej 2minut cena okolo 150PLN


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zreszta,ja swoja swego czasu musialem sprzedac i moze nowy wlasciciel sie wypowie ;)
Wiem,ze jak kiedys bede potrzebowal kuchenki to kupie taka jaka mialem-hot shot wlasnie :)

pozdrawiam


adiblue
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
Dzieki Adiblue!
Zapomnialem o Markillu a swego czasu czailem sie na Twojego Hot Shota... niestety ktos mnie ubiegl :(
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
jeszcze kwestia wymiarow...
jak chodzi o minimalizacje bagażu to wiadomo-palnik plus jeden sredni lub duzy kartusz(wymiarowo do 2xwiekszego kartusza zwykle wchodzi 3razy tyle gazu-poniewaz swoje zabiera grube dno pojemnika oraz gwint z zaworem to zwiekszenie samej pojemnosci kartusza powoduje nieznaczny wzrost wymiarow)zamiast brac zapasowke.Jesli jednak wielkosc ma znaczenie drugorzedne a wazniejsze sa koszty to mozna kupic przejsciowke-montuje sie w niej kartusz bezzaworowy-taki do przebijania a palnik wkrecasz w gwint z przejsciowki.Wada to wieksza waga i rozmiary (mniej wiecej wymiary najwiekszego kartusza,a wchodza do niego max 650g kartusze).Cena przejsciowki okolo 70PLN.Ale za to za kartusz zaplacisz 1/3ceny tego z zaworem.Wiec wydatek powinien zwrocic sie szybko.Dodatkowa zaleta przejsciowki jest taka,ze ma ona stabilizowana podstawe.
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
witam
co do kartuszy z zaworkiem to jest patent pozwalajacy na ich proste napelnianie. nie mam jak narysowac ale wystarczy wziac kawalek zapalki (dlugosc dobrac doswiadczalnie) i gumowa uszczelke ktora uszczelnia polaczenie kartusza z palnikiem no i oczywiscie butle z gazem wielorazoweo uzytku. kartusz stawiamy na ziemi dobieramy tak dlugosc zapalki zeby jednym koncem weszla w rurke zaworu butli "matki" a drugi byl na tyle dlugi co by naciskal na zaworek w kartuszu (przy podlozonej uszczelce) teraz wszystko skladamy. dociskamy duza butle do malej i odkrecamy gaz. jesli wszystko bylo ok zlozone to gaz sie ladnie przelewa.
sposob jest banalny tyle ze zapalka w koncu zniszczy delikatny zaworek w kartuszu (srednio wytrzymywaly 3-4 nabicia) mozna za wczasu przygotowac jakis gwozdzik (plaski tepy lebek powinien miec mniej niszczycielskie dzialanie na gumowy zaworek) ale mi sie nigdy nie chcialo bawic ;) w kazdym razie mamy gaz kilka razy taniej.
pozdrawiam
ps. jak by co to wieczorem moge narysowac o co mi chodzilo ale mysle ze nie ma problemu ze zrozumieniem...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik

co do kartuszy z zaworkiem (...)

Kiedyś stosowałem podobny patent do napełniania małych butli turystycznych z dużych kuchennych (w czasach kiedy nie zawsze gaz można było dostać na stacji). Miałem do tego odpowiednio wykonaną redukcje. Moim zdaniem, jeżeli już kombinować, to lepiej zrobić sobie odpowiednio wykonaną redukcję butla - kartusz. Przy starannym jej wykonaniu przypuszczalnie ryzyko uszkodzenia zaworka zostało by znacznie zminimalizowane.
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
Technotrail 109.00zł Primus
Palnik o zmniejszonej wadze i objętości.
Dostępny również w wersji ze zintegrowanym zapalnikiem piezoelektrycznym (169,00zł).
CZAS GOTOWANIA: 1l wody 3 min
MOC: 2800W
WAGA: 160g
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
SnowPeak Giga Power...... tytanowe :wink:

manual - 74 g [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
auto - 87 g [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
Dokładnie to chciałem napisać... SnowPeak rulez!
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
Ehhh... kurde... tylko uslysze "tytan" i juz dziwnych drgawek dostaje ;)
Pisac mi tu szybko gdzie to dostac (Piter? ;) ), za ile i jak z kartuszami jest w Polsce... pasuja jakies z innej firmy?
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
a trzeba ci tytanowe ???(no chyba że wykorzystasz to w terenie zawsze to parę gram lżej).
A kasa za to zajebista ...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
Akme, pasuje do nich wszystko a'la primus, czy coleman, byle z nakręcanym zaworem. Cena circa tyle co dwa Primusy czy Colemany. Email w drodze.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Palnik
Piter - dzieki!!!
Panowie... tytan to bardzo fajna rzecz :) W gorach kazdy gram jest wazny- czasem warto nawet pol tubki pasty do zebow wycisnac przed dluzszym lazeniem!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024