Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
otóż właśnie jak w temacie. Padł mi Gerber Sonic i nie wiem dlaczego - noszony w charakterze breloczka do kluczyków, dużo nie pracował, i nagle przestał świecić. Nie jest to wina baterii, sama dioda z przylutowaną do niej płytką też działa - nie działa tylko cały komplet i nie nie rozumiem dlaczego. Kiedy wyjmę diodkę z "głowicy" i luzem przytykam do obudowy z baterią to czasem świeci - jak akurat dobrze przytknę, a czasem nie. Jak skręcę całe ustrojstwo to w ogóle nie świeci.

Ktoś miał podobny przypadek z Sonikiem albo Infinity? Albo ma jakiś pomysł jak go reanimować? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
Miałem podobnie z jednym modelem Led - Lensera (tam pomagało uderzenie latarką o rękę). Przyczyną był "zimny lut" Nie wiem jak jest zbudowany konkretny model od środka, przyczyną jest zapewne tzw. zimny lut, albo któraś część podśniedziała (to nie musi być widoczne). Może być też tak, że po skręceniu całości robi się gdzieś zwarcie. Jakbyś mógł to zapodaj dokładne foty rozebranej na czynniki pierwsze latarki, wtedy prędzej coś można powiedzieć.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
bardzo prosze. właśnie doszedłem do wniosku że podejrzewam dupkę ze sprężynką, która się od niej odlepiła razem z kółkiem i drucikiem który z niego wystaje (drucik powinien dotykać do spodu obudowy-dupki. Poza tym coś znalazłem na candlepowerforums że ktoś miał podobny kłopot i była to wina włącznika, przysłali mu za to nowego CMG Sonic, bo wtedy to jeszcze było CMG.
Ale tak na chłopski rozum to po skręceniu i tak powinno działać, chociaż chwilami, a tu ni ch.... cokolwiek bym z nią nie robił...

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_sonny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
Z tego co widze to na obudowie jest minus a tam w zakrętce jest jakiś klej i ten kolec nie może dotykać nakrętki a powinien(aby połączyć minus z obudową)! skręć wszystko tylko zamiast nakrętki dotknij czymć minus bateri do obudowy i jeśli zadział to masz przyczyne!
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
Popieram przedmówcę. Nie podałeś wcześniej, że elementy latarki się podklejały.
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
Cześć,
Ten drucik z tą płytką co się odkleił najprawdopodobniej nie styka po złożeniu z obudową (masa). Zresztą w tej nakrętce, w środku widać jakby miedź (słabe zdjęcie). Polecam patent z blaszką miedzianą wyciagniętą z jakiejś płaskiej bateryjki. Mozliwe że rozjechało się od "dyndania" przy kluczach. Albo inaczej, jak Masz lutownicę, a tam faktycznie jest miedź, weź trochę kynaru, albo innego drucika i zlutuj. Powinno działać...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
Jeszcze jedno. W jaki sposób wlącza sie tą latarkę. Poprzez przekręcenie tylnej części, czy przedniej ??
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
no że się odkleiło zauważyłem dopiero jak rozebrałem do zdjęć - rzeczywiście to może być powód, chociaż wydawałoby się że nawet jeśli się rozkleiło to po silnym skręceniu powinno stykać. Latarkę się włącza przez dokręcenie tylnej części. Jak będę miał chwilę spróbuję zlutować i zaraportuję.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
Jeżeli włącza się ją przez dokręcanie tylnej części, to niekoniecznie przyczyna musi leżeć w tym, że ten wystający z tyłu bolczyk nie zwiera. Zauważ, że zastosowano tu płytkę drukowaną, a nie przymocowano spręzynę do aluminium bezpośrednio. Mogę się założyć, że wyłącznik działa na zasadzie kontaktu samej płytki z korpusem po dokręceniu dupki. W celu wyeliminowania kolejnych przyczyn usterki należy najpierw wyłącznik a potem kontakt pozostałych elementów sprawdzić przy pomocy omomierza. Nie lutuj na razie niczego. Jak nie masz omomierza to poźycz go do jakiegos kolegi i sprawdź. Oczywiście po ustaleniu przyczyny przyklej płytkę.
Edit:
Sprawdzenie działania wyłącznika możesz zrobić w taki sposób, że miernik przełączasz na woltomierz. na zakres np 2V wkładasz baterię i dokręcasz tył. Przodu nie montujesz. Jednym końcem przewodu dotykasz do plusa baterii i dociskasz mniej więcej do wyskości na jakiej siedzi ona po skręceniu, drugi do korpusu latarki. Jeżeli wystąpi na mierniku napięcie równe napięciu baterii to jest ok. i przyczyny trzeba szukać gdzie indziej. Nie przytykaj przewodów do pokrytej galwanicznie czy lakierowanej części korpusu tylko do miejca w których występuje goły metal. (powierzchnie zabarwione mogą nie przewodzić, zresztą można to wcześniej sprawdzić przy pomocy omomierza).
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
Poinformuj jak Ci się powiodło :wink:
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber Sonic - spokojnie to tylko awaria
hmmm wprawdzie nic jeszcze nie zrobiłem, ale chyba wprowadzę w życie plan alternatywny. Dostałem odpowiedź od Gerbera, żeby wysłać do nich latareczkę, a oni naprawią i odeślą na swój koszt i chyba tak zrobię. Zobaczymy jak w praktyce sprawdzi się limited life guarantee...
ale dziękuję wszystkim za pomoc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024