Skocz do zawartości


Zdjęcie

Treningi innego stylu? Zabraniam!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
8O :shocked!: przestraszony ... :roll: ... :D :lol: :) :rofl:
To by było tyle, jeśli chodzi o pierwsze wrażenie..
Rozwijając: Co to wogóle za pomysł, żeby pytać sie szefa/trenera o pozwolenie???? To nie te czasy! Rozumiem, że kiedys tam, dawno dawno temu, w odległej galaktyce, jesli mistrz poswiecił uczniowi iles tam lat pracy i zaangazowania, mógł wymagać 'wiernosci'. Ale , na wszystkich bogów, nie dzisiaj! Ktos zrobił Twojemu koledze lekie 'pranie mózgu'... Na macie terner rządzi, poza nią może co najwyżej doradzać i cos sugerować - to, czy uczeń skorzysta z tych rad, zależy od tego, czy ma do niego szacunek, jak wyglądaja takie kontakty, itp itd...
Nie sądzę, żeby Twój kumpel miał do niego szacunek. Namów go do zmiany sekcji - czarny pas może zdobyć w innej, a miejsc tego typu należy po prostu unikać, tak na moje oko...
  • 0

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Witam,

mam pytanie czy trener zapoznał Ciebie (Was) z tym regulaminem; czy jest to gdzieś na piśmie i czy coś podpisywaliście :?:

pozdrawiam
karolski
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
No dziewne zachowanie tego szefa
u mni uczniowie z zasady ptają czy mogą, choć to forma bardziej informująca - IDE-
a nie -czy moge? - a ja oczywiście idź i ucz się
jeśli odejdzie to znaczy że znalazł coś czego szukał i odszedł by predzej czy później.
Najgorsze co trener może zrobić to zabronić i mówić źle o innych.
pozdrawiam
  • 0

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
moim zdaniem jak ćwiczy sie dwie sztuki walki to wychodzi na to że nic z tego nie wyjdzie :wink: ale to moje zdanie :]
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
willi to załużmy że ktoś ma np. kickboxing w poniedziałki,środy i piątki.Chodzi równiez pokulac sie po macie (bjj,judo,sambo,zapasy) we wtorki i czwartki.To niemow mi ze byłoby lepiej jakby w te dni gdzie ma inna sw siedział w domu przed telewizorem :D
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!

Witam,

mam pytanie czy trener zapoznał Ciebie (Was) z tym regulaminem; czy jest to gdzieś na piśmie i czy coś podpisywaliście :?:

pozdrawiam
karolski


Ja nic nie podpisywałem, to wiem na pewno 8) Podejrzewam, że kolega też nie, ale pewności nie mam.
  • 0

budo_willi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!

willi to załużmy że ktoś ma np. kickboxing w poniedziałki,środy i piątki.Chodzi równiez pokulac sie po macie (bjj,judo,sambo,zapasy) we wtorki i czwartki.To niemow mi ze byłoby lepiej jakby w te dni gdzie ma inna sw siedział w domu przed telewizorem :D


no może i nie :D
poturlać sie czasem można :D
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Jak dla mnie to zachowanie instruktora jest totalnie śmieszne, poza tym twój kolega powinien zniknąć z tej sekcji. Jeżeli jego trener go ogranicza i zabrania poznawania innych styli to naprawdę albo leci wyłącznie na kase albo ma jakieś kompleksy.
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Thinspoon, czy Twój kolega trenuje w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!

Thinspoon, czy Twój kolega trenuje w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki?


Niestety, nie przewiduję żadnych nagród za trafne typowanie 8)
  • 0

budo_klebber
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Popieram cię Delta.... A takie zachowanie uwazam za przejaw przestarzalej metodyki treningowej,raczej niespotykanej w stylach kontaktowych :D
  • 0

budo_karolski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Witam ponownie,

to jedna wielka paranoja. Kto wie, może nastepnym razem trener zabroni seksu uprawiać, no bo przecież można poprzez ruch bioder (w trakcie) nabrac złych nawyków :twisted: .

A tak poważniej to jak ktos słusznie zauważył, to trener jest trenerem tylko na sali i jakby zaczął ingerować w to co robię poza treningiem to prawdopodobnie byłoby to ostatnie nasze spotkanie.

Nie zapoznał was z regulaminem uprzednio, nic nie podpisywalisci to sprawa jest czysta a on niech spada na drzewo.

Pozdrawiam i życze abyśćcie wykazywali charakter nie tylko w walce ale również wobec trenera
  • 0

budo_gen. bułeczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Napisze tylko tyle:
To chore by zabraniać swoim uczniom treningów innych styli i tym samym uniemożliwiać im rozwój pod kątem innych SW. Syf Syf Syf :!: :!: :!:
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!

Witam ponownie,

to jedna wielka paranoja. Kto wie, może nastepnym razem trener zabroni seksu uprawiać, no bo przecież można poprzez ruch bioder (w trakcie) nabrac złych nawyków :twisted: .

A tak poważniej to jak ktos słusznie zauważył, to trener jest trenerem tylko na sali i jakby zaczął ingerować w to co robię poza treningiem to prawdopodobnie byłoby to ostatnie nasze spotkanie.

Nie zapoznał was z regulaminem uprzednio, nic nie podpisywalisci to sprawa jest czysta a on niech spada na drzewo.

Pozdrawiam i życze abyśćcie wykazywali charakter nie tylko w walce ale również wobec trenera


Witam. Ja tam już nie ćwiczę :-) A problemem nie jest trener, bo on w sumie nie ma nic przeciwko. Problemem jest mistrz-założyciel szkoły. Każda osoba ze stopniem instruktorskim musi prosić go (nie osobiście, załatwiane jest to poprzez trenerów poszczególnych sekcji) o pozwolenie trenowania innego stylu. Tyle dobrze, że, jak widzę, w obecnych czasach to już nie jest powszechnie spotykana sytuacja :-)
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
U mnie w klubie zaden z trenerow nie zarabia istotnych pieniedzy na szkoleniu nas. A mimo to, jesli chcialbym zapisac sie na chodzenie na inny styl walki oprocz judo, to zapytalbym sie trenera czy moge. I to nie dlatego, bo on mi kaze, tylko dlatego ze chodzenie na inny styl moze wypaczyc to co robie teraz. Czyli po prostu dla wlasnego spokoju i z lojalnosci bym sie zapytal. Poza tym jak chce sobie gdzies pojsc potrenowac gdzie indziej to po prostu ide, ale to w przypadku jednorazowych strzalow :)

Poza tym to zmiana stylu, po dlugim i owocnym trenowaniu jednego, to ogromna rewolucja i zazwyczaj bezsens. Co nie zmienia faktu, ze od czasu do czasu skok w bok dla urozmaicenia zrobic mozna (w koncu to nie zona :) ) Ale podstawa byc musi ta sama :!:
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Jak bym prowadził jakąś sekcje to cieszyłbym się, że uczniowie chcą sie rozwijać :P
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Ja tam swoich ludzi sam wysyłam do innych sekcji ( żeby mi tamtejsze metody przekazywali :D ). A w opisywanej sytuacji to pewnie o to chodzi żeby dobrego zawodnika inna sekcja przypadkiem nie przejęła.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
I tu trafiłeś w sedno, nie można ludziom zabraniać trenowac czegoś innego, ale namawianie ich aby poszli trenowac jakby nie było do konkurencji jest już niebezpieczne dla sekcji i finansów prowadzącego treningi.
  • 0

budo_piotr_m
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grodzisk Maz.

Napisano Ponad rok temu

Re: Treningi innego stylu? Zabraniam!
Jest jeszcze inna forma wywierania presji na ćwiczących w sekcji, z którą się spotkałem. Znacznie bardziej wyrafinowana.
Uczeń odchodzi do innej sekcji, a szanowny pan trener poza plecami obsmarowuje d... takiemu uczniowi - tu dopiero tworzy się niezła atmosferka...

trener jest trenerem tylko na sali



Niestety nie zgodzę się z tym, a raczej to rozszerzę...

Marny trener jest trenerem tylko na sali, a dobrego trenera to jego uczniowie docenią i poza salą.
Dlaczego tak myślę?

Bo według mnie dobry trener:
- ma otwarty umysł,
- w ramach treningów szkoli najlepiej jak umie swoich uczniów,
- pozwala im się rozwijać,
- jest dla nich przyjacielem bez względu na wiek, płeć, kolor skóry czy budowę ciała,
- dba o swój rozwój
- nie wciska kitu!

jeśli gdzieś taki trener stwarza tylko pozory w którymś z punktów to w zupełności może być trenerem tylko na macie, bo nie są to zbyt wysoko postawione poprzeczki...
No... może dla co poniektórych to są dużo za wysokie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024