Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samemu jednak można


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_plusz007
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:aaaaaaaaa

Napisano Ponad rok temu

Samemu jednak można
Ćwiczę Capoeirę z moim kumplem od 1 miecha jestesmy bardzo bardfzo początkujący wiecie sami jak to jest. Pierwszy miesiąc poswięcłem poządnemu rozciąganiu wiecie mieszkam na wsi jest dużo miejsca i wogule wiec dużo biegam a szczególnie wykonuje dużo ćwiczeń siłowych po czym miałem ostre skurcze nóg i nie tylko juz sie tego wyzbyłem jak narazie. Nauczyłem się GINGA, AU i wiele innych najprostszych kopnięc może nie wyglądają jesio rewelacyjnie ale jest z dnia na dzień coraz lepiej. Oczywiscie ominmy kontuzje bardzo lekkie bo tylko skręcenia nie wiem co będzie potem :) . Ale do rzeczy nie mogę za cholerę zrobić salta w tył zawsze ląduje na brzuchu prosze poradzcie cos co robić jak się rozciągać i wogule z góry dzięki za pomoc
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
gonga sie nauczyles? 8O no to jak tak dalej pojdzie to za rok bedziemy miec super-hiper mestre polaka.zanim jednak zadecydujesz sie trenowac to lepiej pojedz na jakies warsztaty i zobacza 'czym to sie je' :?

pozdrawiam
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
tfu
edit: ginga :roll:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
Niestety Wojtt ma rację...
Samemu sie nie nauczysz, co już było mówione setki razy na forum.
MUSISZ pojechac gdzies na warsztaty do jakiejś grupy i poćwiczyć tam chociaz kilka dni.
Zobaczysz jaka to będzie przepaść... :wink:
Ja trenuje ponad rok, mam warsztaty średnio co 1.5 miecha i za każdym razem robie postęp po tych kilku dniach prawdziwego wycisku pod okiem Instrutora 8)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
Cholera, jeszcze jedna sprawa... :?

Nie zaczynaj od salta - albo zadaj sobie pytanie co ważniejsze: salto czy capoeira.
Salto to wspaniały dodatek do capoeira, ale nadal dodatek :wink:
Jak będziesz umiał dobrze i szybko grac i np przy wejściu do gry zrobisz salto to wszystko będzie ok. Ale nie zaczynaj od dupy strony :D
To tyle porad ode mnie ; nikogo nie nauczy sie capo przez neta, więc o instrukcje nie proś.

Życze wytrwałości w ćwiczeniach :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_plusz007
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:aaaaaaaaa

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
no to skoro tak to gdzie sie odbywają te warsztaty może są gdzieś w Tarnowie?? i ile cza płacić :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można

no to skoro tak to gdzie sie odbywają te warsztaty może są gdzieś w Tarnowie?? i ile cza płacić :)

z tego co wiem w samym Tarnowie masz dwie grupy.jesli chodzi o warsztaty musisz szukac informacji na poszczegolnych stronach kazdej z grup.na poczatek polecam wyjazd do Ustki(szczegoly kilka tematow nizej)

pozdro
  • 0

budo_lacan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
"samemu jednak można" NIE nie można, samemu to możesz sobie co najwyżej zrobic krzywde. Narazie skrecenia, a pózniej skrecisz sobie kark cwicząc samemu, tym samym nigdy nie dowiesz się czym jest capoeira.

Wiec najlepiej bedzie dla ciebie jak zorientujesz sie gdzie mozesz trenowac pod okiem nauczycieli, dzieki ktorym będziesz robił postępy, nie narazając własnej osoby na kontuzje.

pozdrawiam.
  • 0

budo_alegria
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z wawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
nie tyle chodzi o kontuzje, co o złe nawyki, których nabierasz - a które potem są strasznie trudne do oduczenia... dużo łatwiej uczyć się od zera niż naprawiać nawykowe błędy...

chyba, że chodzi tylko o salta - wtedy możesz sobie skręcić kark, ćwicząc samemu... ale wtedy trafiłeś na złe forum.... :?
  • 0

budo_einstain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pyrlandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
nigdy nie nauczysz sie capo z internetu itp ... to bez sensu ... na poczatku przygody z capo tez mialem taki slomiany zapal jednak szybko uswiadomilem sobie ze praktycznie nie mozna nauczyc sie capo z netu ... "umiesz" (tzn. wydaje ci sie ze umiesz,bo jak sie domyslam zaden prawdziwy capoerista nie widzial tych waszych "treningow" i tego co tam cwiczycie) AU i GINGA a pytasz sie jak nauczyc sie salta ??? sorry ale to mnie smieszy ... poza tym co z roda ??? bedziesz gral tylko ze swoim kumplem ???

moja rada: idz do grupy a jak nie to chociaz na jakies warsztaty ... inaczej nie da rady bo tylko wyrobisz sobie zle nawyki itd.
  • 0

budo_yennefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
salto w tył?
ja bym na twoim miejscu od folha seca zaczęła przygodę z capoeira
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
lepiej od mariposy
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można

(...) i wiele innych najprostszych kopnięc może nie wyglądają jesio rewelacyjnie ale jest z dnia na dzień coraz lepiej. (...)

Z Bogiem, synu, z Bogiem.
Poza tym, kopniecia nie maja 'wygladac' tylko dzialac.
  • 0

budo_plusz007
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:aaaaaaaaa

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
dzieki za słowa nawet te krytykujące nie bede je przyjmował tak jak by miało mnie to zniechęcić ale posłucham waszych rad aha i wie ktos cos o capoeirze w tarnowie jakie są grupy i wogule jak cos to zazuccie linkami:)
  • 0

budo_lacan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
i tu koledzy maja racje.... cwiczac samemu nabiera sie zlych nawykow...
ba cwiczac w nieodpowidniej grupie.. dzieje sie to samo.. takze ostroznie z wyborem.. ja polecam adg,axe,beribazu.. odc.. i inne.. oprocz jednej ktorej nie wymienie... bo moge wywolac spore zamieszanie... :)
ale powiem tyle ze w tej grupie.. stracilem dwa lata !! a to juz sporo... nabylem sporo dziwnych przyzwyczajen.. np elementy tp eskiva , negatiwa na palcach ( reka podpierajaca ) a nie na calej dloni... dlatego ze nikt na to nie zwracal uwagi.. lub garda.. przy klatce piersiwej przy ginga... z tego samego powodu...
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
Nooo, nie wchodzmy za daleko w temat grup ;)
Nie ma co polecac, tylko sie przejsc po grupach i zobaczyc jak jest...

A co do uczenia sie capo samemu... O czym my tu w ogole mowimy? 8O
  • 0

budo_madejsk8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hszanuf

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
trening samemu jest wazny ale, nauka nowych zeczy calkiem na dziko 8O :!: :?: nie ma co gadac...

jadna zecza ktora sie tak nauczylem i byla poprawnie to au batido [igrek :) ]

i zaloze sie ze elementy ktore uwazasz na 100 wyuczone sa... ekhm :-) np. negativa, eskiva itd itp :-)

nie am co uczyc sie nowych zeczy samemu, do akrobacji potrzeba osobe ktora umie to co robimy zeby nam objasnila co i jak ale my i tak sami musimy dojsc, a techniki :?: :twisted: po okiem instruktora only!!
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
uwielbiam takie posty :) ten zapal naszych capoeiristas. z jakim tlumacza koledze plusz007, od czego zaczac - kazdy moze sie wykazac :) ja nie mialbym cierpliwosci 8)
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Samemu jednak można
po pierwsze samemu nie nauczymy sie dobrze za wielu technik a po drugie trening samemu jest o wiele mniej efektywny. ja pamietam jak sie uczylem folha seca. robilem robilem probowalem sam, zmienialem cos itd. a nauczylem sie tak naprawde tylko dzieki innym ludziom w grupie ktorzy mi dokladnie mowili co robie zle i co mam zmienic. gdybym dalej sam probowal to pewnie dzisiaj bym sie zmozdzal czemu od 3 lat nie wychodzi:P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024