Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blade Show Winners!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Aha , wracajac do DO i Shot Show , nie bylo tam inaczej.Zostali dokumentnie olani.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Dark Ops...

"find enemy close with and destroy" - cokolwiek to znaczy...

Dołączona grafika

Jak to ktos na USN skomentowal - This is just so wrong. All of it..
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
dżizus - kershaw zajebiście zajebisty
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Ken Onion stanął na wysokości zadania- piekny kuchenniak!

Offset jest jakiś taki przekombinowany (nie wspominając o reszcie)
Z sebenzy podoba mi się ostrze. Jak Tlim takie zrobi, to... :twisted:

Dla mnie idealnymi nożami są manix, monochrome, green beret. Zero kombinacji, dobre materiały, poprostu narzedzia do cięcia, a nie przekombinowane nieużyteczne wynalazki... :roll:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!

A rozmiary tego offseta?
Duży jest, czy raczej miniaturka?

Duży. A raczej DUŻY. Prawie czterocalówka :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!

Piter , kto robi damasty dla CRK ?

Devin Thomas, a któżby inny... :)

Ale jak nie powiedziec ze subhilt Flournoya czy cudny bowie Williamsa to nie kwintesencja knifemakingu.

Flournoy... Williams... o tak!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Sorki... ja jeszcze o tym ET... Bo ja bardzo lubie takie dziwadla...

(Nadal bowiem czekam na super blokade, jakas szalenie prosta i naturalna i lepsza od tych, ktore sa juz). (Bo skladak jest jednak nie do zastapienia. Probowalem, ale...)

Ten noz da sie szybko i latwo otworzyc jedna reka?

Bo ze zdjec Sieken to wynika, ze trzy dni trzeba nie pic, zeby sie rece nie trzesly, bo noz z niej wyleci. Albo wprost przeciwnie - troche sie napic.

Ale foma piekna... Mnie sie skojarzylo z jakas wariacja, tyle, ze przestrzen zamknieta na temat balisonga.

K_P
PS. Takie Show proponuje u mnie w regionie. W koncu od lat nosimy imie krainy "Latajacych scyzorykow". Show otworzy Piotrek Marzec (Liroy) swoim przebojem, ktory utorowal mu droge do slawy - "Scyzoryk, scyzoryk/ Tak na mnie wolaja..."/.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Dziura pod palca jest. Blizej sie troche przyjrzalem (jaka ja mam marna wyobraznie przestrzenna!), to chyba sie da. A klip?

K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
A odrobina jelca? Gdzie? W ET2?

K_P
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!

Kershaw Offset - klinga ze stali modelowanej wtryskowo pod ogromnym ciśnieniem. Ponoć daje to suuuuper agresywnie tnącą stal, a do tego wytrzymałą i elastyczną. Bazą jest stal 440C ale nie pytajcie o szczegóły.


ano z tym Offsetem i Sebenza to strzelałem, ale teraz sobie przypomniałem że Kershawa już gdzieś widziałem:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

i garść szczegółów, część się powtórzy - klinga wykonana z 440c formowa metodą wtryskową MIM (Metal Injection Molding] i ciśnieniową HIP [Hot Isostatic Pressing] - obie czynności dla Kershawa wykonuje firma IonBond (dawniej BodyCote), tak samo jak pokrycie DLC. Rękojeść jest z duralu T6. Długość klingi 3 3/4, rękojeści 5 i 1/4, do tego wzmocniony mechanizm SpeedSafe (chyba z dwoma sprężynkami) i ta nowa blokada StudLock. Cena producenta to będzie około 300$

Kershaw na Blade też pokazał odnowioną przez Kena Oniona wersję modelu Bump z okładzinami z G10
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Ciekawy ten Offset...tylko ja bym wolał bardziej regularny kształ klingi jednak. Zmniejszyć troche wcięcie na dole i na górze i byłoby ładniej :-) Choć przyznaje teraz ostrze wygląda cholernie agresywnie 8)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Coraz bardziej mi sie podoba ten ET. Tylko troche maly - ostrze nie wiele ponad 3 cale.
K_P
PS. Szkoda, ze - zdaje sie - mnie tylko sie te noz podoba. :cry:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!

Coraz bardziej mi sie podoba ten ET. Tylko troche maly - ostrze nie wiele ponad 3 cale.
K_P
PS. Szkoda, ze - zdaje sie - mnie tylko sie te noz podoba. :cry:


Nie jesteś sam. Noże G. i W. Hawkó śledze od jakiegoś czasu i gdyby nie ceny, to T.O.A.D. już dawno byłby mój. A E.T. to chyba jeszcze jest ciągle w fazie prototypu...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Objerzalem te noze braci Hawk - od razu widac, ze to cos szczegolnego.

A ET to znakomity pomysl, rozwiazujacy problemy, co lekliwszych posiadaczy skladakow, troskajacych sie o palce. Wykorzystano tytaj - zdaje sie - pomysl z balisongow - czyli dopoki zaciskasz ramiona noza we wlasnej dloni, dotad masz mimo, ze np. peklaby sprezyna, nadal sztywne narzedzie.
Czekalem na cos takiego, bo na rynku byl caly czas co najwyzej lepszej jakosci rozwiazania rzeczy juz znanych.

Bede sledzil ten noz. Zapewne Ty wczesniej bedziesz cos wiedzial na jego temat. To daj znac.
Cena z czasem, jesli wejdzie do produkcji - nie powinna byc jakos niesamowowita - w koncu stop aluminium, kawalek blaszki tytanowej, niezle ostrze - nie kosztuja majatek, a i konstrukcyjnie nie jest az tak skomplikowany.

K_P
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!

jeżeli chodzi o "moją" fotkę to tak jak w kolanie - dopóki trzymasz rękojeść to się nie złoży, a jak przesuniesz dolną część w dół i do tyłu to się składa, a co blokuje w pozycji otwartej to nie wiem, ale wystarczyłoby jakieś wgłebienie w elementach działające na wzró ball detent.

a jeśli chodzi o zdjęcia Wojtasa, to ich nie widzę :(


blokuje toto ta sprężynka, którą widać na jednym ze zdjęć. Blokuje i zamknętego i otwartego. żęby tylna część obróciła się wokół swej osi, musi pokonać opór tej sprężynki.
ogólnie rzecz biorąc, niezły festyn rzeczywiście. Jak tylne zawieszenie w rowerze z 4 osiami obrotu - coraz więcej miejsc, w których można złapać luzy. a wygląd całości nasuwa mi skojarzenia z pułapką na myszy :)
Ale cóż - to jest postęp. Trzeba czekać na ewolucję.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
A mnie ta szkieletowa budowa bardzo sie podoba - surowosc metalu, niezbedne minimum, zero ozdobnikow, sama funkcjonalnosc - no i jak ktos ma ochote to palucha wskazujacego (noz otwarty) wlozy sobie miedzy raczki rekojesci, niczym w dziure LaGriffe, albo cos innego z otworem na palec.

K_P
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Z tą sprężynką to nie zupełnie tak. Ona tylko pomaga otworzyć i zamknąć nóż. Blokowanie tak otwartego jak i zamkniętego, to w zasadzie czysta geometria/fizyka.

Na temat customa E.T. znalazłem takie ciekawostki w majowy, Blade Mag.:

1. Tytanowa "blaszka" nad dziurką, to również karabińczyk.
2. Jest klips tytanowy.
3. Klinga z S30V jest hartowana u Chrisa Reeva.
4. Cena customa 600$.

No cóż, mam nadzieję, że współpraca z Kershawem da ciekawsze efekty niż z CRKT (D.O.G.),
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Wiecie, czegoś nie rozumiem.

Nóż z mnóstwem elementów ruchomych to powód do piania, nawet sprężynka niczemu nie przeszkadza.
A jak się pokaże prymitywnego w stosunku do tych rozwiązań Axis-Locka to zaraz lecą pomidory, że sprężynki, że niepewna...

Pogubiłem się... :?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Mi się ten nóż podoba właśnie jako High-tech i coś całkowicie nowego.

Axis to oczywiście też całkiem nowe rozwiązanie, ale nie zmienia tak na prawdę "oblicza" noża. Chodzi mi o to, że z axis lockiem, czy jakąkolwiek inną blokadą taki sam nóż niewiele różni się w zależności od blokady (np. stary i nowy BM AFCK).

Tutaj natomiast to "mechanika" tworzy formę noża. Czy to dobrze czy nie, to już zależy od potrzeb i gustu. Najprawdopodobniej nie jest to nóż do lasu, więc nie ma się co zastanawiać nad sprężynką czy jej brakiem. A użycie takiego noża na pewno wzbudzi ciekawość (podobnie jak np. CRKT Rollock).
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Blade Show Winners!!
Wojtass - akurat nie do Ciebie piałem, bo na Ciebie biorę poprawkę, raz przez podpis, dwa przez to co tu choćby już pokazywałeś naszej gromadce :-)

Nie dyskutuje jednak z tym, czy axis jest nowy i przez to fajny, czy tamten fajniejszy bo nowszy i która sprężynka lepsza, a do czego się nadaje, a czego nie.

Jak będzie zachowywał się w użyciu dopiero przyjdzie Wam ocenić (bo ja sobie go nie sprawię).
Próbowałem podnieść jedynie kwestię podniesioną - akurat nie przez Ciebie - iż mnogość części ruchomych i - teoretycznie - delikatnych to nie wada, bo ... tu argumenty wszelakie.
I pod skołataną cieżkim tygodniem czachą obudził mi się protest - bo prostsze konstrukcyjnie noże bywają krytykowane - choć nie bardzo wiadomo za co, a tu jest to nieistotnym szczegółem ;-)
No i tak sobie zamarudziłem, ot, end of story :-)

Nóż jest równie ciekawy co zniechęcający - na pewno będzie o nim głośno gdy wejdzie do produkcji.
Innych uwag nie mam i mieć nie będę dopóki nie pomacam (czyli może być to mój ostatni post "na temat" ;-) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024