Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fixed EDC do 100$


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Fixed EDC do 100$
Witam

Potrzebuję jakiegoś nożyka fixed na EDC do 100$. Czyli do prac około ogrodowych, biurowych, lekkich trekingów poza miast(eczko). Potrzebuję go np. do otwierania paczek, robienia śniadanka, cięcia kabelków, rabnięcia cieńszej gałązki itp.
Wiem. wiem - Nimravus. Rewelacyjny po prostu ideał. Ale... Powłoka się mnie strasznie nie podoba. Się to rysować będzie - do żarcia włazić (:
Więc może jakieś inne nożyki do 100$? Ale nie lekko ponad 100$ tylko do 100$ (:
Stal jakaś nierdzewna (ewentualnie D2 - bo to taka półrdzewna?) najlepiej no i koniecznie bez żadnej powłoki.
No i wymiary i kształt taki żebym go mógł nosić przy sobie.
Czyli definicja pojęcia CUB - jak mi się wydaje (:
Wertowałem trochę już Budo (znalazłem Gamera, Ranta i Bowie) i sklepy - ale jakoś ślepy chyba jestem.

Pozdrowionka
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Pierwsze opinie na temat nowej powloki BK1 sa "mam noz juz od miesiaca i cos jej nie moge ruszyc - nie, zebym sie nie staral", wiec moze ten Nimravus nie taki zly.

Swoich duzo w kuchni uzywam - tam mi sie jeszcze ani nic nie porysowalo, ani nie wlazlo do zarcia, mimo, ze wszystkie to teflon ;)

Ale opcji jest naprawde sporo, nie tylko Benchmade - Temperance, albo Bille Morany od Spyderco?

Na poczatek starczy chyba? ;)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Hejo!

No z tym włażeniem do żarcia powłok to tylko tak przywaliłem żeby zobrazować że mnie nie pasi powłoka i że się będzie rysować (: Co jak co ale wiem że do żarcia nie wlezie (:

Spyderco - eeeeeee... Nie...

(:

Pozdrowionka

p.s. Jak na razie Nimravus prowadzi w moim rankingu. Hmmm... A proobował ktoś kiedyś zamawiać jakiś pokrywany powłoką nożyk bez powłoki właśnie?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Langus... ja w tej cenie bralbym RAT TAK-1 lub mniejszy RAT-3
Np z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] stronki :)
Polecam!

Aaa... dopiero doczytalem... nie chcesz powloki? No to moze Fallkniven F1? Ale to juz troche powyzej Twojej granicy...
No to warto zainteresowac sie tym co wymienil Rybak.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

p.s. Jak na razie Nimravus prowadzi w moim rankingu. Hmmm... A proobował ktoś kiedyś zamawiać jakiś pokrywany powłoką nożyk bez powłoki właśnie?


To znaczy?

Benchmade Ci raczej nie zrobi specjalnego egzemplarza - byl kiedys krotki run nozy z 440C, ale tylko jako LE i teraz sa do znalezienia juz tylko u kolekcjonerow chyba.

Z BM to jeszcze Outbounder jest niezly, ale ma dosc krotka rekojesc i pochwe, ktora moglaby byc troche lepsza.

Poza tym moze cos z CS? Master Hunter Carbon V na przyklad? Macalem go tylko raz, ale poza tym niezle opinie slyszalem i czytalem, albo Pendleton Hunter, w Messermagazin wygral test nozy mysliwskich.

A Spyderki czemu bleee? Sa calkiem niezle, Temperanca mam, Billa Morana bede mial, bo mialem okazje go pare razy pomacac i byly problemy z oddaniem wlascicielowi ;)

Najlepiej poczekaj na Eugene, wrzuci Ci cala sterte jakichs ruskich super-nozy za grosze i zapomnisz o Nimravusie :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

Master Hunter Carbon V na przyklad?

Wlasnie... zapomnialem o nim. Naprawde swietni klei sie do lapy. Fajny noz i miesci sie w podanej kwocie...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Hejo!

Benchmade Ci raczej nie zrobi specjalnego egzemplarza - byl kiedys krotki run nozy z 440C, ale tylko jako LE i teraz sa do znalezienia juz tylko u kolekcjonerow chyba.


No tak myślałem...

Z BM to jeszcze Outbounder jest niezly, ale ma dosc krotka rekojesc i pochwe, ktora moglaby byc troche lepsza.

No o nim też myślałem.

Poza tym moze cos z CS? Master Hunter Carbon V na przyklad? Macalem go tylko raz, ale poza tym niezle opinie slyszalem i czytalem, albo Pendleton Hunter, w Messermagazin wygral test nozy mysliwskich.



Za duży...

A Spyderki czemu bleee? Sa calkiem niezle, Temperanca mam, Billa Morana bede mial, bo mialem okazje go pare razy pomacac i byly problemy z oddaniem wlascicielowi ;)

Ekhm khmm e.. Brzydkie?
AAAAUUUAAA!! AU! AUA!

Najlepiej poczekaj na Eugene, wrzuci Ci cala sterte jakichs ruskich super-nozy za grosze i zapomnisz o Nimravusie :)


Dobry ma być a nie za grosze. No i mam 100$ do wydania - dlatego np nie patrze na Ranta, czy Gamera.

Langus... ja w tej cenie bralbym RAT TAK-1 lub mniejszy RAT-3

Nooooo! Tak już też im się przyglądałem.
A więc Rat-3 z D2 znalazł się na miejscu I obok Nimravusa w moim rankingu - mógłby ktoś króciutko prównać te dwa nożyki?
Ale wciąż czekam na sugestie jeszcze innych nożyków.

Pozdrowionka
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Pendleton za duzy? Klinge ma krotsza niz Nimravus Cub Dołączona grafika

A calkowita dlugosc wieksza o centymetr z malym hakiem.

No a Master Hunter jest z kolei o centymetr od duzego Nimravusa krotszy.


Aha - i troche sie gubie, o jaki rozmiar Ci chodzi, bo niby piszesz o Cubie, ale wspominasz tez o Gamerze i DPT... ;)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Hejo!

Pendleton za duzy? Klinge ma krotsza niz Nimravus Cub


Ten CS za duzy (:

Aha - i troche sie gubie, o jaki rozmiar Ci chodzi, bo niby piszesz o Cubie, ale wspominasz tez o Gamerze i DPT...


Psia mać myślałem że jest jeden Nimravus - i też kręćka powoli dostawałem - bo jedni piszą Nimrawus 4,5 cala a inni 3,5 cala. No teraz już wiem (:
Chcę coś małego - czyli coś pokroju Nimravus CUB (coś w granicach 3,5-4 cala)

Pozdrowionka
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

(coś w granicach 3,5-4 cala)


Gamer! :)

Naprawde. Moze o klase nizej od wymienionych nozykow ale do codziennego noszenia idealny ze wgledu na lekkosc. Wbrew pozorom b. wygodny w lapie, plus za ksztalt i szlif ostrza. Stal 440C - ja skrobalem ryby i taplalem w blocie - bez zarzutu. Dokupujesz tekloka i nosisz jak chcesz. A za te cene masz dwa. Strong rekomendejszyn, chyba, ze chcesz nozyk dla szpanu, wtedy zdecydowanie cos innego :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

Ten CS za duzy (:


Ale Pendleton to jest ten maly, 3.5 cala, Master Hunter jest duzy, 4.5.

Psia mać myślałem że jest jeden Nimravus - i też kręćka powoli dostawałem - bo jedni piszą Nimrawus 4,5 cala a inni 3,5 cala. No teraz już wiem (:
Chcę coś małego - czyli coś pokroju Nimravus CUB (coś w granicach 3,5-4 cala)


140 - 4.5'', 145 - 3.65''

Z tym, ze Cuba juz od konca zeszlego roku nie produkuja i musialbys sie pospieszyc.

Ale zaczekaj na wysza, on Ci cos wiecej o tym RAT-3 bedzie mogl napisac. I Heimdall pewnie tez cos dorzuci.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Xiao dobrze mowi! Jesli nie chcesz wydac za duzo kasy to bierz Gamera. Zawsze bedziesz mogl go sobie pozniej przerobic (na grubsza rekojesc). Z tanszych jeszcze moze Timberline Mini Pitbull za 170zł na military. Bardzo ładny noz i jak mowi AdamD całkiem dobry.

Jesli natomiast wolisz cos drozszego to chyba BM Nimravus Cub lub Spyderco Temperance... (ze wskazaniem na tego drugiego)

aaa i prosze mi tu nie pisac takich rzeczy o Pajakach!

Ekhm khmm e.. Brzydkie?




:wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Aaaa... Langus7 - a o fixed Resistorze myslales moze?

Niestety nie mialem okazji sie nim pobawic, ale nie pamietam, zeby ktos na niego narzekal.
Jest tez z tej calej bandy najmniejszy (3.4'') i najbardziej pancerny.

Pytanie, czy Ci do dloni bedzie pasowal, bo z cena to sie miesci - na NG przynajmniej.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Z BM dla takich zastosowań wybrałbym raczej Bird & Trout 192
Dołączona grafika
Ale lepiej zrobić lub zamówić podobny custom w rodzaju konusa, pod swoję rękę. Klingi można znaleźć w wielu miejscach.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
F1
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
a moze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
za dokladnie 100$
jak ja go chce pomacac ! Wojtas takiego posiada ale daleko jest :oops:
(uwaga: chwyt moze byc trojpalczasty)
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

Witam

Potrzebuję jakiegoś nożyka fixed na EDC do 100$. Czyli do prac około ogrodowych, biurowych, lekkich trekingów poza miast(eczko). Potrzebuję go np. do otwierania paczek, robienia śniadanka, cięcia kabelków, rabnięcia cieńszej gałązki itp.
Wiem. wiem - Nimravus. Rewelacyjny po prostu ideał. Ale... Powłoka się mnie strasznie nie podoba. Się to rysować będzie - do żarcia włazić (:
Więc może jakieś inne nożyki do 100$? Ale nie lekko ponad 100$ tylko do 100$ (:
Stal jakaś nierdzewna (ewentualnie D2 - bo to taka półrdzewna?) najlepiej no i koniecznie bez żadnej powłoki.


a moze Ka-bar 1461? D2, ponizej 100$ - jedyny minus to, ze niestety ostrze z powłoką.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

sam czekam na takiego;)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Hejo!

Te Kabarki faktycznie niczego sobie (: Bardzo mi się "kształty"podobają. Takie nimravusowskie. Bo Nimravus CUB kszałtem to ideał dla mnie. A faktycznie jusz go nie tłuką...
Tylko dlaczego wszystkie noże ktore mi się podobają są mają klingę pokrytą jakimś badziewem? ))):
Hiker i Resistor odpadaja - są "dziurawe" i się mnie nie podobają... Bosz wybrzydzam jak panienka... Przecież to ma ciąć...
Dobra. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Postaram się wybrać coś z tego co podaliście (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Eugene, a ja myslę że pomimo oba nożyki śliczne i bardzo ergonomiczne to chyba przez ten dolny jelec to raczej nie.
Rybak co sadzisz jako ekspert od BMek?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Co sie nabijasz :evil:

Nic nie sadze, bo zadnego nawet na oczy nie widzialem, nie mowiac juz o macaniu.

Ale ja wiem, czy jelec tak bardzo mialby przeszkadzac... Jezeli juz, to wzialbym chyba Huntera, bo grubszy troche.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024