Skocz do zawartości


Zdjęcie

przeróbka hole na wave


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_throgal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dalekiej północy

Napisano Ponad rok temu

przeróbka hole na wave
Witam
I o radę pytam. Jaka jest praktyczna możliwość przerobienia dziurki np. AFCK czy chinoka II na wave. Głównie chodzi mi o to czy to jest bezpiczne dla noża, nie wnikam w to jak to mogłoby zeszpecić nóż ale czy przy takich stalach S30V czy D2 nóż byłby wstanie wytrzymać duże naciski. Przyznam, że moim zdaniem takie noże defensife jak AFCK powinny mieć możliwość jak najszybszego otwarcia, a jak narazie wave jest nalepszym rozwiązaniem. Osobiście śmiem nawet twierdzić, że lepszym, a może bardziej praktyczniejszym wobec prawa jak i samej szybkości otwirania. A co do blokad, to jak przy takim flickaniu mają się Axis i backlock, ponieważ wydajemi się że linersy szybko prowadzą do bladeplay. Co o tym myślicie, czy taka przeróbka wchodzi w grę, a może da się coś dospawać. Jeśli ktoś coś takiego próbował, albo może o tym myślał nich się wypowie

fajnym dodatkowym rozwiązaniem jest jeszcze nad dziurką wysunięta krawędz, która poprawia otwieranie jak w spyderco salsa.

a co do dziur, co jest lepsze: sfazowane jajko BM czy kółko Spyderco
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
Wiem ze da sie to wykonac i ze nozom to specjalnie nie szkodzi, o ile nie podwazasz nimi poloneza...

Co do dziur, nie ma to jak rozwiazanie Spyderco. Te dziury w benchmade poprzez to, ze sfazowane wlasnie, gorzej trzymaja sie kciuka i w takim skirmishu np lapa czasem mi sie slizgala, kiedy probowalem noz otworzyc.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave

a co do dziur, co jest lepsze: sfazowane jajko BM czy kółko Spyderco


Moim zdaniem przewaga po stronie spyderco ale tak minimalna, ze mozna ja pominac.

Co do Wave'a to jak sobie wyobrazasz przymocowanie tego haczyka??

Jesli chodzi o szybkosc to sposob otwierania ma chyba mniejsze znaczenie niz sposob noszenia.
  • 0

budo_throgal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dalekiej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
1. możliwość to dospawać, przylutować, ale nieznam się natym

2. można by było taki ząb dokręcić ja przy thumbdick, ale potrzeba do tego precyzyjnej wiertarki bez bicia i dobrych wierteł :o
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
no przewiercić sie na wylot do dziury otwierającej i będzie można nakrętke dać :)
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
Czyli wciąż myślisz o wave-ie ?
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
Nic nowego nie wymyśliłeś, sa takie. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika

Wg mnie bez sensu, bo dla normalnej pracy wave potrzebne przekładki z teflonu lub bronzu, regulowana oś główna i krótsza klinga. Z backlockiem to nie ma sensu. Tylko kieszeni niszczyć.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
E, sorki panowie, co wy chcecie tam lutować....??? 8O

Macie dziurke Spyderowską i pilniczkiem przerqabiacie a na wave....

o tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dodatkową zaletą jest otwieracz do piwa. :)

widzialem tak zwavowanego Jesterka bodajze (a może ladybug,nie pamietam...) i wasciciel zapewnial, że działa bardzo dobrze...

PZDR,
Smoku

PS. Imageshack.us - wróć... :cry:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
Jak komus sie uda dokonac (zrobic wave) cos interesujacego to prosze dac znac. Mnie tego wave np. w ER Nemsis bardzo brakowalo, a na razie nei pisze sie na zadnego Emersona, bo sa zbyt drogie w stosunku do tego co oferuja.
Rozwazania typu wave i axis mile widziane.
K_P
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
Kolega xavras ma tak zwave'owana Endurke albo Delice (nie pamietam). Ale pamietam ze dzialalo to calkiem niezle.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
Tylko zdaje sie jego patent wygladal.... delikatnie mowiac troche brzydko...
K_P
  • 0

budo_xavras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: przeróbka hole na wave
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tak wyglądają moje wave'nięte pajączki, do porównania wave Emersona (BTW, Throgal, pytałeś zdaje się w innym wątku o możliwość zmiany szlifu w Emersonie na tradycyjny, tak to wygląda w przypadku PSARK'a...).

Parę spostrzeżeń:
- nie martwiłbym się o wytrzymałość ostrza, wave nie osłabia go IMHO zbyt mocno, poza tym, jeśli dobrze rozumiem, noż przeznaczony będzie do noszenia, szybkiego otwierania, i ewentualnego krojenia kogoś po łapkach :wink: , a nie do wieszania się na nim na drzewie, wyłamywania nim drzwi, czy innych, równie codziennych wyczynów...
- przed krojeniem ostrza koniecznie sprawdź, czy wave będzie poprawnie działał (zależy od profilu ostrz, rękojeści, umiejscowienia klipu...)
- z mojego doświadczenia wynika, że wave'nięte spyderco otwierają się zdecydowanie lepiej niż 'oryginały' EKI
- OT, co do wyboru pomiędzy chinookiem a CQC13, mój głos zdecydowanie na chinook'a, nie tylko z powodu mojego zamiłowania do pajączków: bardziej użyteczne ostrze, i, przede wszystkim, solidna blokada. Mam niezbyt dobre doświadczenia z EKI (produkcyjnymi, customa miałem w ręku może dwa razy), jeśli chodzi o 'trzymanie' blokady.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024