Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fixed EDC do 100$


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Wcale sie nie nabijam :!: , a i nie wiedziałem że ich nie macałeś. Tak se myślę, że o ile w ogrodzie to i owszem jelec nie przeszkadza, ale np do kuchni czyja wiem?
Miałbym do Ciebie Rybak osobne pytanie związane z Monochrome ( ostatnio go rozkręciłem i czyściłem...nie, nie nic się nie stało) bo mam pewnego pomysła :idea: i nie wiem czy nie głupiego :oops:
Nie wiem, czy można do Ciebie napisać na priv :roll: :?:
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

Hejo!

Te Kabarki faktycznie niczego sobie (: Bardzo mi się "kształty"podobają. Takie nimravusowskie. Bo Nimravus CUB kszałtem to ideał dla mnie. A faktycznie jusz go nie tłuką...
Tylko dlaczego wszystkie noże ktore mi się podobają są mają klingę pokrytą jakimś badziewem? ))):


moze dlatego, ze te noze sa ze stali rdzewnej? i to badziewie ma je chronic?:)
ja majac podobna zagwozdke jak Ty wybralem tego kabarka - ale nie powiem Ci nic wiecej bo jeszcze do mnie nie dotarl wiec nie wiem czy sie sprawdzi.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

Eugene, a ja myslę że pomimo oba nożyki śliczne i bardzo ergonomiczne to chyba przez ten dolny jelec to raczej nie.

Mnie ten akurat jelec zbyt nie przeszkadzał, i z produktów BM uważam 192 za najbardziej zbilansowany dla wymaganych zatosowań. Ale i tak wolę typowe finki.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$

Nie wiem, czy można do Ciebie napisać na priv :roll: :?:


Absolutnie nie - obraze sie, bede krzyczal i tupal nozkami!!! :evil:

Nie zadawac prosze glupich pytan ;)
  • 0

budo_żonalangusa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Prosi się o uprzejme ignorowanie tego pana. Możę świadczyć głową, że jest on niepoczytalny. Dzieci w domu z głodu płaczą, żonka nie ma na fryzjera a on, noże będzie kupował....
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Hejo!

Proszę o ignorowanie mojej żony... We fryzjera mogę się sam pobawić a żarcie dla dzieci zapewni nowy nóż (tego fryzjera zresztą również) (:

Pytanko odnośnie Fallknivena F1. Czy jak go potem ostrzyć normalnie anie na (Convex czy jakoś tak to się pisze) to czy będzie dobrze kroił. Czy jednak już potrzeba go ostrzyć cały czas na wypukło?

Pozdrowionka
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Langus7, a dlaczego nie chcesz ostrzyć na convex?
Boisz sie, ze nie wyjdzie?
Jeśli tak, to ja też bałem sie pierwszy raz ostrzyć F1.
Nie taki diabeł strzszny!!!
Spróbuj!!!
Ja się dzień męczyłem, miałem instrukcje różne i fotki i jakoś poszło.
Teraz jest OK!! To tylko nóż, a jaka satysfakcja jak się uda.
Myślę, że skoro convex został pomyślany przez FALLKNIVENA jako szlif docelowy to po co poprawiać czy zmieniać to co dobre naprawdę.
ODWAGI !!!
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Hejo!

Dzięki (: Ale jednak uparcie zapytam jeszcze raz - czy jak naostrze normalnie to też będzie dobrze?

Pozdrowionka
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
Lekkie podostrzanie F1 może być w na typowym crock sticku szyli tak jak zwykły nóż i zachowasz wtedy i szlif convexowy i właściwości tnące ( piszą to nawet na pudełku) . Ale jakaś grubsza robota to odpada- wtedy tylko ostrzenie convexowe...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Fixed EDC do 100$
też się przymierzam do fixed edc mniej więcej w tej cenie i doszedłem do paru wniosków:

1. najpierw trzeba się zastanowić czy rzeczywiście chcemy go nosić codziennie

2. jeśli tak trzeba się zastanowić w jaki sposób chcemy go nosić - chodzi mi o zwrócenie uwagi na rozmiary oraz pochwę+system mocowania, a jeśli nóż nie ma zadowalającego to do doliczyć go do kosztu noża.

3. dla mnie są tylko dwa wygodne sposoby noszenia fixeda na co dzień - albo IWB albo na tekloku na pasku - każdy ma swoje wady - w przypadku drugim ogranicza to długość klingi do około 4" przy dłuższym nożu nie tyle niewygodnie (chociaż np przeszkadza przy jeździe samochodem) go się nosi ile staje się widoczny pod ubraniem, przy IWB może być trochę dłuższy, ale dla mnie IWB jakoś jest mniej wygodne. Mały nóż - tak gdzieś do 3,5" klingi całkiem wygodnie nosi się poziomo na tek loku

3. trzeba sprawdzić jakie mocowanie ma pochwa i jeśli jest mały tek lok to czy zmieści się na nasz pasek - u mnie zmieścił się wcisk - jeszcze pare milimetrów i by nie wszedł.

4. taki nóż dobrze pomacać przed kupieniem jedne 5" nie jest równe innemu - ważna jest też niska masa i płaska konstrukcja noża

5. po tych przemyśleniach doszedłem do wniosku że ideałem uzytkowym byłby 5-calowy płaski fixed, ale ze względu na wygodę noszenia lepiej się ograniczyć do mniej więcej 3,5" - taki nóż pozwala na wiele więcej sposobów dyskretnego noszenia.

6. moim ideałem fixed EDC ze względu na użytkowość jest już niestety nieprodukowany Spyderco PErrin - mimo że 5" to wbrew pozorom nie bardzo przeszkadza na co dzień i prawie go nie widać - jest lekki i płaski i bardzo wygodnie i szybko go się wyciąga, wygodnie trzyma w każdym chwycie, płaski szlif dobrze tnie a 4 mm grubości gwarantują jako taką wytrzymałość, problemem jest tylko noszenie go poziomo na pasku - trochę za długi. Poza tym nie każdemu pasuje wizualnie taki kuchenniak - dla mnie jednak jeśli chodzi o użytkowośći to nóż bliski ideału.

7. mniejszego fixeda ciągle szukam - jeśli pasuje ci myśliwski wygląd to bardzo fajny nóż (i bardzo tanio!) sprzedaje Mari na bazarze - Lone Wolf Loveless Classic, a wśród moich faworytów na razie są Nimravus CUB (już niestety nieprodukowany), Spyderco Moran Featherweight (wersja drop point) i coś z innej beczki (cięższy i mocniejszy od wymienionych), ale też bardzo mi się podoba - Benchmade 220 Resistor, ewentualnie czekam na Tactical TAKa Ontario, jeśli on kiedykolwiek się pojawi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024